Categories: Regiony2010
      Date: May 22, 2010
     Title: Schumacher Packaging przejmuje polską Grupę Polpak
{global_content name="titlelink"}

Schumacher Packaging, jeden z wiodących producentów opakowań z tektury falistej i litej, podpisał w marcu 2010 wstępną...Schumacher Packaging, jeden z wiodących producentów opakowań z tektury falistej i litej, podpisał w marcu 2010 wstępną umowę z polskim producentem papieru i opakowań Grupą Polpak. Rozszerzenie grupy Schumacher Packaging to kamień milowy na drodze do konsolidacji i ekspansji na rynki Europy Wschodniej i Skandynawii.


Przejęcie Grupy Polpak to idealne uzupełnienie dla istniejącej fabryki w Krępicach koło Wrocławia: moce Polpaku pokryją 30 % zapotrzebowania Schumacher Packaging na surowiec. Kolejnym i najważniejszym agrumentem za przejęciem wschodnioeuropejskiego specjalisty od opakowań są jego duże zdolności produkcyjne: pododdział Polpak-Karton wytwarza i uszlachetnia rocznie prawie 160 milionów metrów kwadratowych wysokogatunkowej tektury falistej z nadrukami wysokiej jakości. Także obszerne portfolio produktów opakowaniowych przeznaczonych m.in. dla branży owocowo–warzywnej i artykułów spożywczych przyniesie wymierne korzyści w rynkowej rywalizacji. Poprzez włączenie nowych lokalizacji Schumacher Packaging może zaoferować swoim polskim i wschodnioeuropejskim odbiorcom nie tylko więcej usług i możliwości, ale też maksymalną pewność dostaw.


Dzięki silnej pozycji na rynku niemieckim i z istniejącym już oddziałem w Polsce Schumacher Packaging mógł przedstawić Polpakowi najlepszą ofertę i wygrać z wieloma międzynarodowymi koncernami.


Dzięki włączeniu Grupy Polpak z siedzibą w Polednie Schumacher Packaging będzie dysponować wkrótce trzema zakładami w Polsce i sześcioma w Niemczech. Grupa Polpak wraz ze swoimi oddziałami Polpak-Papier i Polpak-Recycling w Grudziądzu zalicza się już dziś do największych polskich producentów tektury falistej, papieru oraz wysokogatunkowych opakowań z tektury falistej. Firma zatrudnia 520 pracowników i osiągnęła w roku finansowym 2009 obrót w wysokości 60 milionów euro. W wyniku przejęcia Polpaku Schumacher Packaging awansuje do grupy najważniejszych dostawców papieru i opakowań w Niemczech oraz w Polsce.


Dysponujący najnowocześniejszymi technologiami, przede wszystkim procesem fleksodruku w sześciu kolorach, sztancami i maszynami typu Inliner, nowy członek rodziny Schumacher Packaging wpasowuje się w zorientowaną na innowację filozofię grupy. Ponadto fabryka w Krępicach pod Wrocławiem ze swoimi dobrymi kontaktami z dużymi producentami markowych towarów otwiera przed Polpakiem polski rynek wewnętrzny, natomiast Polpak zapewni grupie Schumacher Packaging strategicznie obiecujący dostęp do dalszych wschodnioeuropejskich i skandynawskich odbiorców.


O Schumacher Packaging

Kierowana przez rodzinę właścicieli grupa Schumacher Packaging (www.schumacher-packaging.com) z centralą w Ebersdorfie koło Coburga jest jednym z wiodących ekspertów w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych z tektury falistej i litej. W roku 2009 została laureatem Niemieckiej Nagrody Opakowań (Deutscher Verpackungspreis) w kategorii displayów i opakowań promocyjnych. Do sierpnia 2009 firma działała pod nazwą Crimpack-Gruppe. Szerokie spektrum produktów grupy Schumacher Packaging dla różnych branż rozciaga się od opakowań transportowych, sprzedażowych, opakowań do zastosowania na automatach pakujących, po pudełka składane, traye, opakowania prezentowe i displaye z nadrukami offsetowymi i fleksograficznymi.

Schumacher Packaging rozwija też rozwiązania opakowaniowe dostosowane indywidualnie do potrzeb klientów, jako dostawca typu full service zapewnia szeroką paletę usług na każdym etapie łańcucha wartości.


Od momentu założenia przedsiębiorstwa w roku 1948 firma ma swoją siedzibę w Ebersdorfie koło Coburga (Bawaria, Niemcy). Poza centralą w Ebersdorfie Schumacher Packaging posiada także fabryki w miejscowościach: Sonneberg, Bielefeld, Norymberga, Schwarzenberg, Hauenstein w Niemczech oraz w Polsce, w Krępicach koło Wrocławia. Firma zatrudnia prawie 1300 pracowników i osiągnęła w roku finansowym 2008 obrót w wysokości prawie 245 milionów. Do renomowanych i wymagających klientów Schumacher Packaging zaliczają się m.in. Bosch-Siemens, Lindt, Loewe, Kompania Piwowarska czy Toshiba.


O Polpak Grupa Sp. z o.o.

Założone w roku 1995 w Polednie przedsiębiorstwo rodzinne działa od roku 1998 pod nazwą Polpak-Karton Sp. z o.o. Obok własnej produkcji tektury falistej i papieru grupa dysponuje samodzielnym oddziałem rozwoju, produkcji i dystrybucji maszyn sklejających i pakujących dla przemysłu spożywczego i branży owocowo-warzywnej.

Grupa Polpak, która zaopatruje przedsiębiorstwa w dalszych częściach Europy Wschodniej i Skandynawii, będzie po włączeniu działać pod szyldem Schumacher Packaging.


Źródło: Polpak Grupa Sp. z o.o.

27.05.2010


Tagi: Polpak Grupa Sp. z o.o., Schumacher Packaging

termin: 
miejsce: 
organizator: 
kontakt: