QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

ROHLIG SUUS Logistics wzmacnia pozycję we frachcie air&sea

Operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics intensyfikuje działania zmierzające do rozwoju frachtu morskiego, lotniczego i intermodalnego. Zapowiada spore inwestycje w infrastrukturę, przeorganizowanie struktur sprzedażowych oraz rozwój oferty w oparciu o współpracę z globalną grupą ROHLIG & CO. Za rozwój strategiczny produktu air&sea odpowiedzialny jest Andrzej Kozłowski – Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.


Frachty morski i lotniczy zajmują ważną pozycję w portfolio ROHLIG SUUS Logistics. Po kilkuletnim dynamicznym rozwoju krajowego oraz międzynarodowego transportu drogowego, nadszedł moment na szeroko zakrojone inwestycje w obszarze lotniczo-morskim. - Nasze plany strategiczne obejmują najbliższe 2-3 lata. W ciągu tego czasu chcemy dwukrotnie zwiększyć udziały w rynku. Aby to zrealizować, przeprowadziliśmy szereg zmian w organizacji i zarządzaniu produktami, a nasza współpraca z grupą ROHLIG & CO oraz biurami partnerskimi na całym świecie nabrała nowej dynamiki. Idziemy krok w krok z niemieckim partnerem, który w swojej strategii rozwoju biznesu zakłada dwukrotne zwiększenie zysku brutto do roku 2018 – powiedział Tadeusz Chmielewski, Prezes ROHLIG SUUS Logistics.


Wzmocnienie personalne

Prace nad dalszą strategią rozwoju frachtu morsko-lotniczego trwają od początku 2011 roku. W styczniu do zespołu ROHLIG SUUS Logistics dołączył Andrzej Kozłowski, który jako członek zarządu jest odpowiedzialny za zarządzanie i dalszy rozwój tych produktów, a także ekspansję geograficzną na rynki Rosji i Ukrainy. Andrzej Kozłowski to manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu w obszarze kompleksowych usług logistycznych realizowanych na rynkach międzynarodowych. Przez 7 lat zbudował i pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w liczącej się spółce TSL na Ukrainie.


- Planując rozwój usług frachtu morskiego i lotniczego, szukaliśmy osoby, która będzie posiadała szerokie kompetencje w zarządzaniu strategicznym i budowaniu zespołów operacyjno-sprzedażowych. Andrzej Kozłowski z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu oraz pracy na kontraktach międzynarodowych okazał się osobą, której potrzebowaliśmy. Jego ponad półroczna praca potwierdza tylko nasze oczekiwania – powiedział Tadeusz Chmielewski.


Zmiany organizacyjne i najbliższe inwestycje

Inwestycje zaplanowane przez ROHLIG SUUS Logistics mają na celu stworzenie bezpośrednich połączeń pomiędzy kluczowymi portami lotniczymi i morskimi oraz wybranymi regionami w Polsce. Strategia rozwoju zakłada podział terytorium Polski na 3 główne obszary: centralno-wschodni, północno-zachodni i południowy, prowadzone przez regionalnych menadżerów ds. rozwoju produktu. Zgodnie z wyznawaną przez ROHLIG SUUS Logistics zasadą, firma chce być blisko klienta. W tym celu zmienia dotychczasowy zcentralizowany model customer service na obsługę klientów air&sea na poziomie regionalnym. Taki krok ułatwi nawiązanie bliższego kontaktu z klientami i umożliwi szybszą reakcję na ich potrzeby.


- Pierwszym krokiem w kierunku rozwoju frachtu morsko-lotniczego było przeprowadzenie wewnętrznego audytu funkcjonowania obszaru air&sea w firmie. Na podstawie wyników dokonaliśmy przeorganizowania wewnętrznych struktur operacyjnych i sprzedażowych działu. Zespół odpowiedzialny za realizację nowego planu działania aktywnie uczestniczył w jego opracowywaniu, będąc poniekąd motorem zmian. Wraz z udoskonalaniem pracy działu, zainicjowaliśmy działania zmierzające do rozbudowy serwisu w wyznaczonych regionach. W październiku uruchamiamy bezpośrednie konsolidacje morskie i lotnicze z Chin do Wrocławia. Serwis ten obejmie swym zasięgiem całą południowo-zachodnią Polskę – powiedział Andrzej Kozłowski.


Strategia ROHLIG SUUS Logistics zakłada także zcentralizowaną politykę frachtową opartą na współpracy z preferowanymi armatorami i liniami lotniczymi, z którymi ma zamiar realizować większość zleceń. Ścisła współpraca z precyzyjnie dobranymi partnerami i odpowiednio wysoki wolumen przesyłek zagwarantują wymierne efekty finansowe dla odbiorców usług.


Współpraca z grupą ROHLIG & CO.

ROHLIG SUUS Logistics współpracuje z międzynarodową grupą ROHLIG & CO., działającą na rynku spedycji od 1852 roku i funkcjonującą za pośrednictwem ponad 200 oddziałów na całym świecie. Grupa specjalizuje się w transporcie morskim, lotniczym i project cargo. Dzięki strategicznej współpracy ROHLIG SUUS Logistics może rozwijać budowany przez siebie serwis, korzystając z potencjału operacyjnego oraz infrastruktury logistycznej grupy. W efekcie może zaoferować klientom wyspecjalizowane i komplementarne usługi lotniczo-morskie.


Nowa strategia zakłada szersze wykorzystanie globalnych możliwości grupy oraz intensyfikację współpracy wewnątrz sieci. - Większy nacisk na rozwój frachtu morsko-lotniczego był tylko kwestią czasu. Usługi air&sea ze względu na strategiczne partnerstwo z ROHLIG & CO. od zawsze zajmują ważne miejsce w naszym portfolio. Chcemy jeszcze mocniej wykorzystać ten potencjał, jednocześnie będąc znaczącym partnerem biznesowym dla wszystkich członków grupy – powiedział Tadeusz Chmielewski.


Źródło: ROHLIG SUUS Logistics

05.10.2011


Tagi: logistyka, fracht morsko-lotniczy, fracht air&sea


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...