QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Kompleks Warszawa Zachodnia

PKP S.A. i międzynarodowa firma deweloperska HB Reavis wybudują wspólnie dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia i towarzyszące mu centrum biurowe. Dzisiaj podpisana została umowa inwestycyjna w tej sprawie. Zamierzeniem obu stron jest powstanie dworca kolejowego do końca 2014 roku, a w kolejnych latach nowoczesnego kompleksu budynków, łączących funkcje biurowe, handlowe i usługowe. Koszt całego przedsięwzięcia to 110 mln euro.Nowy dworzec kolejowy i siedem budynków biurowych powstanie od strony Al. Jerozolimskich na obszarze prawie 17 tys. m2. Wejście na dworzec możliwe będzie zarówno z podziemnego tunelu, jak i części naziemnej, gdzie w okolicy zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej. Budynek zajmie 1250 m2 powierzchni. Będzie w całości przystosowany dla osób mających trudności z poruszaniem się, jak i niewidomych, zaopatrzony w klimatyzację i monitoring. To kolejna inwestycja PKP S.A. przygotowywana wspólnie z prywatnym inwestorem, podobnie jak w Katowicach i Poznaniu.


Obok dworca zbudowane zostanie nowoczesne centrum biznesowe, składające się z 7 budynków biurowych (6 budynków sześciokondygnacyjnych i 1 dwunastokondygnacyjny) o łącznej powierzchni 54 tys. m2. Pod nimi znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny na ok. 1000 aut, dostępny dla pracowników i najemców tych obiektów. Parking dla podróżnych przygotowany zostanie od strony ul. Tunelowej.


Koncepcja architektoniczna HB Reavis jest bardzo wstępna. Firma planuje bowiem rozpoczęcie współpracy z lokalnymi, doświadczonymi partnerami, aby stworzyć obiekt o wyjątkowej architekturze, której głównym założeniem ma być prostota i funkcjonalność. W kompleksie będzie znajdowało się dużo zieleni oraz punktów usługowych na parterze budynków, zarówno dla pracowników biur jak i podróżnych. Projekt Warszawa Zachodnia, podobnie jak inne projekty HB Reavis w Europie, zostanie przygotowany ze szczególnym naciskiem na dbałość o środowisko naturalne i będzie się ubiegał o certyfikat BREEAM (system certyfikacji energetycznej dla obiektów biurowych, handlowych i przemysłowych).


Inwestycja będzie powstawać etapami. Zamierzeniem obu stron jest powstanie dworca kolejowego do końca 2014 roku, następnie budynki biurowe – wszystkie do 2017 roku. Szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia to ok. 110 mln EUR.


HB Reavis, www.hbreavis.com, to międzynarodowa firma deweloperska z siedzibą w Luxemburgu z biurami regionalnymi w Bratysławie, Warszawie, Pradze, Budapeszcie i Zagrzebiu. Założona w 1993 roku zatrudnia obecnie ponad 260 osób i zarządza aktywami przekraczającymi miliard Euro. To największy deweloper nieruchomości komercyjnych na Słowacji. Grupa HB Reavis oferuje kompleksowe usługi w zakresie działalności deweloperskiej, budowlanej, zarządzania nieruchomościami oraz aktywami. Do dnia dzisiejszego HB Reavis wybudowało i wynajęło 500 000 m2 powierzchni komercyjnych koncentrując się na rynku powierzchni biurowych, centrów handlowych i magazynowych .


Źródło: CB Richard Ellis

16.06.2011


Tagi: Warszawa, dworzec kolejowy, Warszawa zachodnia, biura


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...