QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Laude na szerokim torze

Ponad 600 tysięcy ton towarów przewiezionych w 2010 roku i blisko 1500 ładunków całopojazdowych, co miesiąc. W tym samym czasie usługi może wykonywać nawet do 300 pojazdów w różnych relacjach. Wkrótce Laude rozpocznie obsługę swoich klientów z nowoczesnego Centrum Logistycznego zlokalizowanego przy stacji PKP LHS Zamość Bortatycze.


- Ale na tym nie koniec – podkreśla Janusz Górski, wiceprezes spółki Laude.pl. – Realizujemy również usługi przewozów towarowych transportem kolejowym oraz morskim. Przewozimy głównie wyroby hutnicze i budowlane, ale również elektroniczne, papiernicze, spożywcze czy nawet specjalistyczne maszyny.


Według wstępnych założeń, Centrum Logistyczne, które powstaje nakładem 20 mln PLN będzie ekspediować do 100 tirów dziennie. Spółka chce, aby pracę znaleźli przede wszystkim lokalni przewoźnicy.


Dogodne położenie na skrzyżowaniu torów szerokich z europejskimi poszerza możliwości importowe i eksportowe towarów poprzez kolejowe, polsko-ukraińskie przejście graniczne Izov/Hrubieszów.


- To nowy etap w historii spółki. Oczywiście jak większość firm spedycyjno-logistycznych ostatnie dwa lata trudno nam zaliczyć do udanych. To był bardzo trudny czas dla rynku. Dzięki udanej restrukturyzacji i szerszej współpracy z największymi importerami w Polsce jak ATS S.A., zaczynamy zupełnie nowy etap w naszej działalności – przekonuje Górski.


Oferta Centrum Logistycznego obejmuje usługi związane z przeładunkiem towarów oraz jego magazynowaniem i wydawaniem zgodnie z awizacją klienta. Odpowiednie usprzętowienie w elektromagnesy, chwytaki do przeładunku do drewna oraz do materiałów sypkich umożliwiać będzie przeładunki w relacji wagon-wagon, wagon-plac-wagon lub wagon-plac-samochód. Łączna długość toru szerokiego to 600m a toru normalnego 450m natomiast całkowita powierzchnia utwardzonego składu otwartego wynosi 18500 m2. Wewnątrz hali ogrzewanej Laude dysponuje powierzchnią 1700m2 z możliwością dalszej rozbudowy. Zdolności przeładunkowe firmy to 100 tys. ton w ciągu miesiąca a magazynowe to około 50 tys. ton stali lub materiałów sypkich na placach składowych. Na terenie Centrum funkcjonuje również skład celny.


- Najpierw zakończmy pierwszy etap budowy centrum logistycznego w Zamościu, potem rozbudujemy go o infrastrukturę do przeładunku kontenerów morskich – opowiada Górski. – Dzięki temu staniemy się częścią międzynarodowej infrastruktury intermodalnej docelowo łączącej Wschód z Europą zachodnią – podsumowuje. W trzecim kwartale tego roku planujemy uruchomienie pociągu który będzie jeździł w relacji z i do polski na Ukrainę (aż do Doniecka ). W ten sposób będziemy mogli zaoferować o wiele bardziej konkurencyjne stawki jak przewoźnicy samochodowi .Nasz plan to wspomóc wymianę pomiędzy Polską a Ukrainą poprzez zaoferowanie kompleksowej usługi logistycznej door to door dla przedsiębiorców operujących na tych rynkach.


- Wschód to olbrzymi rynek i chcemy skutecznie walczyć o miejsce na nim. Zamość to naturalne miejsce na stworzenie pomostu wymiany gospodarczej i chcemy szansę, jaką daje lokalizacja naszego Centrum, maksymalnie wykorzystać – zdecydowanie zapewnia Janusz Górski.


Laude.pl Sp. z o.o. jako jeden z wiodących dostawców usług transportowych, stawia sobie za priorytet realizację powierzonych zleceń przy gwarancji jak najniższych stawek transportowych, jednocześnie nie rezygnując z wysokich standardów dotyczących jakości i terminowości dostaw. Flota transportowo-spedycyjna Laude.pl. to nowoczesny tabor samochodów ciężarowych spełniający normy ekologiczne.


Źródło: Laude.pl Sp. z o.o.

10.06.2011


Tagi: transport, logistyka, spedycja


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...