QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Aquarius Business House we Wrocławiu

Spółka Echo Investment - jeden z największych w Europie deweloperów, znany we Wrocławiu z realizacji Pasażu Grunwaldzkiego i osiedla mieszkaniowego Przy Słowiańskim Wzgórzu - uzyskała pozwolenie na budowę Aquarius Business House - biurowca klasy A zlokalizowanego w centrum Wrocławia u zbiegu ulic Swobodnej i Borowskiej.Aquarius Business House to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, oferujący szereg najnowszych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa i kontroli dostępu, a także rozwiązania technologiczne pozwalające w sposób proekologiczny, efektywny i oszczędny zarządzać energią i mediami. Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Powierzchnia biurowa całego obiektu to 25 000 mkw.


Budynek realizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Swobodnej i Borowskiej. Sąsiedztwo inwestycji to: Stare Miasto, Teatr Polski, Filharmonia Wrocławska, centrum handlowe Arkady, hotele - m.in. Novotel, Polonia, Holiday Inn, a także liczne instytucje finansowe i urzędy. Lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do lotniska, autostrady i głównych dróg wyjazdowych. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w pobliżu znajduje się kilkanaście przystanków tramwajowych i autobusowych.


Obsługujące obiekt parkingi dla samochodów zaoferują łącznie 412 miejsc: 265 w parkingu kubaturowym, 97 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym. Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w maju 2011 roku i zakończy w październiku 2012 roku. Następnie – w listopadzie 2012 roku – rozpocznie się drugi etap, którego zakończenie zaplanowano na luty 2014 roku.


W zespole biurowym Aquarius Business House zaplanowano szereg funkcji dodatkowych, jego użytkownicy będą mogli korzystać m.in. z przychodni medycznej, lunch baru, restauracji, kawiarni, saloniku prasowego, fitness clubu, a osoby dojeżdżające do pracy na rowerach z - przygotowanych specjalnie z myślą o nich - parkingu i szatni wyposażonej w prysznice.


Powierzchnie biurowe zaprojektowano w układzie otwartego planu, co przy dużej dostępności światła naturalnego zapewni użytkownikom elastyczność aranżacji i duży komfort pracy. Biura - zgodnie z obowiązującymi, najwyższymi standardami - wyposażone będą w podniesione podłogi, podwieszane sufity i klimatyzację opartą o systemy czterorurowe.


Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Spółka realizuje również centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Realizowane przez Echo Investment biura to nowoczesne, „inteligentne” budynki z rozbudowaną siecią najnowszych rozwiązań technologicznych. Dotychczas firma zrealizowała w 6 miastach 15 projektów biurowych (z powierzchniami biurowymi w zespołach biurowo-mieszkalnych) o łącznej powierzchni użytkowej blisko 260 tys. mkw. Do największych i najbardziej prestiżowych inwestycji biurowych należą projekty zrealizowane w Warszawie: Park Postępu, City Gate, Centrum Olimpijskie, kompleks Athina Park, a także łódzkie Centrum Biznesu, Malta Office Park w Poznaniu, Avatar w Krakowie czy szczeciński Oxygen. Na wrocławskim rynku spółka Echo Investment obecna jest od 2007 roku, kiedy to zakończyła się realizacja centrum handlowo-rozrywkowego „Pasaż Grunwaldzki”. Obecnie spółka Echo Investment, która jest właścicielem obiektu, planuję jego rozbudowę. We Wrocławiu prowadzony jest również projekt mieszkaniowy - osiedle „Przy Słowiańskim Wzgórzu” zlokalizowane w centrum przy ul. Jedności Narodowej.


Źródło: Echo Investment SA

19.05.2010


Tagi: Wrocław, biurowiec klasy A, Aquarius Business House


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...