QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Arkońska Business Park w Gdańsku

W skład Arkońska Business Park wchodzi 5 budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni 29.900 m2. Pierwsza faza została oddana do użytku w 2008 roku i oferuje 11.250 m2 wysokiej klasy biur, których najemcami są prestiżowe firmy takie jak Bank BPH, First Data, IBM, Deloitte, BZ WBK, Schneider Electric oraz Mercor. Druga faza Arkońska Business Park została ukończona na przełomie 2009 i 2010 roku oferując 18.650 m2 powierzchni biurowej, której 50% zostało już wynajęte Agencji Rozwoju Pomorza, Grupie Implix, PZU S.A., Synopsys Poland, PLAY, Xelion Doradcy Finansowi oraz La Cantina.Kompleks Arkońska Business Park (ABP), zapewniający nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne, mieści się przy ulicy Arkońskiej, w północnej części Gdańska. Dynamicznie rozwijający się rejon uznawany jest za centrum Trójmiasta ze względu na bliskość Sopotu oraz Gdyni. Ze względu na swoją lokalizację, okolica urasta również do rangi centrum biznesowego.


Torus Sp. z o.o. Sp. k. jest firmą deweloperską powstałą w 2002 r. w Gdańsku. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych, jednakże w ostatnich latach rozszerzyła zakres swojej działalności i z powodzeniem realizuje projekty mieszkaniowe, hotele i obiekty magazynowe. Wszystkie inwestycje sygnowane marką Torus oferują nowoczesne rozwiązania i wysoką funkcjonalność. W portfolio spółki znajduje się obecnie 8 budynków biurowych, 3 hotele, 3 budynki mieszkalne oraz centrum logistyczno-magazynowe – w sumie ponad 50.000 m2 powierzchni. Obecnie spółka zatrudnia 42 pracowników.

Plany rozwojowe spółki przewidują dalsze inwestycje, głównie na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma jest na etapie projektowania dużej i nowoczesnej inwestycji - kompleksu wielofunkcyjnego w Gdańsku.


Firma CB Richard Ellis, z siedzibą w Los Angeles, jest jedną z 500 najlepszych firm świata znajdujących się na listach sporządzonych przez magazyn Fortune oraz agencję ratingową Standard & Poor`s. To największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (biorąc pod uwagę wysokość dochodów w 2010 roku). CB Richard Ellis zatrudnia około 31.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CB Richard Ellis obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.


Źródło: CB Richard Ellis

07.03.2011


Tagi: Gdańsk, biurowce, komercjalizacja


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...