QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Business Garden w Warszawie

Business Garden to pierwszy ekologiczny park biznesowy i jeden z największych projektów biurowych w Warszawie. Na terenie kompleksu o powierzchni 90.000 m2 znajdą się powierzchnie biurowe wraz z częścią handlową, hotelowo-konferencyjną oraz dodatkowymi udogodnieniami dla najemców biurowych. Ukończenie pierwszej części planowane jest na trzeci kwartał 2012 roku.Business Garden Warszawa to inwestycja składająca się z 7 budynków. W pierwszym etapie, w trzecim kwartale 2012 roku zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu wynoszącej 32,000 mkw. Pierwszy budynek oferować będzie ok. 14,600 mkw. powierzchni biurowej i handlowej wraz z dwustupokojowym hotelem biznesowym i centrum konferencyjnym. Drugi budynek udostępniać będzie powierzchnię biurową wielkości 17,500 mkw. Łączna powierzchnia inwestycji przy Żwirki i Wigury wyniesie około 90,000 mkw. biur wraz z przestrzeniami handlowo-usługowymi, hotelem, salami konferencyjnymi i pozostałymi udogodnieniami dla użytkowników. Wyjątkowy charakter projektu i jego unikalna natura wynikają przede wszystkim z małej gęstości i wysokości zabudowy, wewnętrznych ogrodów i systemów gospodarowania energią.


Projekt realizowany jest w myśl zasad certyfikacji LEED - Leadership in Energy and Environmental Design, i będzie się ubiegał o jej otrzymanie. Ten prestiżowy dokument poświadcza między innymi zastosowanie technologii oszczędzania energii, jej ponownego odzyskiwania oraz zastosowania materiałów przyjaznych środowisku.


Business Garden Warszawa udostępniać będzie ok. 1,500 podziemnych miejsc parkingowych, a także dodatkowe miejsca usytuowane na powierzchni. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość ich parkowania. Inwestycja jest idealnie zlokalizowana, przy ulicy Żwirki i Wigury, w pobliżu szybkiej kolei miejskiej (SKM) jeżdżącej na linii łączącej lotnisko ze śródmieściem Warszawy. SwedeCenter zaznacza, że przyległa infrastruktura będzie rozwijana tak, aby zapewniać wygodny dostęp do kompleksu zarówno od centrum, jak i lotniska Okęcie, do którego dojazd samochodem zajmuje ok. 15 minut. Sąsiedztwo obwodnicy, kolejki SKM oraz liczne przystanki autobusowe z pewnością ułatwią dojazd na teren parku zarówno pracownikom, jak i gościom Business Garden Warszawa. Roger Andersson, Country Manager SwedeCenter podsumowuje: Projekty Business Garden usytuowane są w strategicznych lokalizacjach z dobrym dostępem komunikacyjnym – zarówno dla transportu publicznego jak i samochodów. Udostępniają one również swoim najemcom wiele usług dodatkowych jak restauracje, hotel i pozostałe usługi wychodzące naprzeciw ich oczekiwaniom, zapewniając komfort pracy w zielonych parkach.


Budowa kompleksu realizowana jest przez generalnego wykonawcę - Hochtief Polska. Business Garden to część większego projektu inwestycyjnego w Polsce, który zakłada stworzenie parków biznesowych również w Poznaniu i Wrocławiu – wszystkich noszących tę samą nazwę i reprezentujących wspólne idee. Projekt podąża za potrzebami rynku i koniecznością udostępniania najemcom bardziej przyjaznych i efektywnych środowisk pracy z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej i zdrowym otoczeniem. Poznański projekt (80,000 mkw.) będzie zakończony w 2013 r., a wrocławski (120,000 mkw.) w 2014 r.


Źródło: SwedeCenter

20.01.2011


Tagi: Warszawa, Business Garden, biurowce


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...