QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Brama Portowa w Szczecinie

Projekt obejmuje budowę dwóch budynków biurowych, których nazwa pochodzi od bardzo rozpoznawalnej w mieście lokalizacji – Pl. Bramy Portowej. Zakończenie inwestycji Brama Portowa I i Brama Portowa II planowane jest do końca 2012 roku. Inwestorem jest firma SwedeCenter, a generalnym wykonawcą firma Hochtief.Brama Portowa, najwyższej klasy kompleks biurowy o całkowitej powierzchni najmu 13.000 m2, został zaprojektowany zgodnie ze światowymi standardami projektowania powierzchni biurowych. Brama Portowa I to budynek oferujący 6.750 m2 powierzchni biurowej oraz 1.600 m2 nowoczesnej powierzchni handlowo – usługowej. W budynku Brama Portowa II łączna powierzchnia biurowa wyniesie 4.000 m2, a 680 m2 przeznaczonych zostanie na cele handlowo – usługowe.


Projekt, korespondujący z pro-ekologiczną polityką firmy, będzie oparty na ekologicznych rozwiązaniach, które pozwolą ubiegać się o certyfikat LEED. Wśród nich wyróżnić można: innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregację odpadów, pokrycia dachowe chroniące przez efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy dla najemców. Dodatkową zaletę inwestycji stanowi wyjątkowo niski współczynnik powierzchni wspólnych - poniżej 3%, a także możliwość bardzo efektywnego podziału powierzchni.


Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.


Firma SwedeCenter prowadzi działalność deweloperską i inwestycyjną na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. SwedeCenter działa w Polsce od początku lat 90-tych, razem ze spółką macierzystą Polprop Holding, w ramach grupy Inter-IKEA. Firma zrealizowała do tej pory wiele obiektów biurowych, w tym budynki: SwedeCenter, University Business Centre I i II, N21 oraz Cracovia Business Center (tzw. ‘Błękitek’) w Krakowie. Inwestycje SwedeCenter wyróżnia doskonała lokalizacja oraz funkcjonalność i elastyczna w aranżacji powierzchnia biurowa. W swoich nowych projektach SwedeCenter skupia się na ekologicznych rozwiązaniach i zrównoważonym rozwoju działalności deweloperskiej. Innowacyjne projekty firmy mają na celu stworzenie najlepszego środowiska pracy, a wśród wielu korzyści wymienić można oszczędności w utrzymaniu istniejących już budynków. Firma prowadzi działalność inwestycyjną i deweloperską na terenie głównych miast Polski.


Źródło: SwedeCenter

21.01.2011


Tagi: Szczecin, Brama Portowa, SwedeCenter, generalny wykonawca, Hochtief


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...