QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Pierwsze szkolenie z systemów oceny budynków LEED i BREEAM

19 stycznia 2011 odbędzie się w Warszawie pierwsze tegoroczne szkolenie z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC).Podczas całego dnia poświęconego tematyce zielonego budownictwa, uczestnicy będą mogli brać udział w wybranych przez siebie szkoleniach. Dzień zostanie podzielony na 4 bloki tematyczne – prezentacje „Budownictwo ekologiczne – co to jest?”, „Lunch & LEED”, „Certyfikacja LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie” oraz „Wstęp do certyfikacji BREEAM”.


Podczas pierwszej prezentacji poruszone zostaną następujące tematy: dlaczego budownictwo ekologiczne, WorldGBC i światowy network organizacji Green Building Council, przegląd wiodących międzynarodowych certyfikacji dla budownictwa zrównoważonego w Polsce i na świecie, koszt budownictwa zrównoważonego, na podstawie przykładów zarówno polskich jak i zagranicznych. Szkolenie poprowadzi Agnes Vorbrodt-Schurma, wiodąca Polska specjalistka LEED. Case studies zostaną przedstawione przez inne osoby z branży budownictwa zrównoważonego posiadające doświadczenia na projektach starających się o certyfikacje.


Wszyscy uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość uczestniczenia w szeregu przerw networkingowych, oraz w Lunch & LEED, podczas których będzie można dzielić się swoimi doświadczeniami w pracy nad zielonymi projektami oraz zadawać pytania prezenterom.


Po południu odbędą się szkolenia na poziomie 2 - dla początkujących z systemu LEED i BREEAM. Podczas pierwszego z nich Agnes Vorbrodt-Schurma omówi systemy LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie na praktycznych przykładach z Polski i USA, oraz skrótowo omówi inne typy certyfikacji LEED.


Szkolenie BREEAM 1 będzie się składać ze skrótowego omówienia typów certyfikacji BREEAM, oraz przejścia przez certyfikacje BREEAM International punkt po punkcie. Na zakończenie przedstawione zostaną Case Studies.


PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.


Źródło: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polisg Green Building Council (PLGBC)

07.01.2011


Tagi: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polish Green Building Council, PLGBC, szkolenie, BREEAM, LEED, certyfikacja, Warszawa


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...