QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Pierwsze spotkanie PLGBC Green Building Night w 2011 roku

W dniu 18 stycznia 2011 w Warszawie odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie z serii PLGBC Green Building Night. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC) miało zaszczyt gościć Panią Dominikę Czerwińską z World Green Building Council (WGBC).Członkowie PLGBC wraz z grupą osób zainteresowanych tematyką budownictwa zrównoważonego na świecie, spotkali się w hotelu Marriott Courtyard. Kluczem programu był ciekawy wykład Pani Dominiki Czerwińskiej, Coordinator of Council Development w World Green Building Council zatytułowany: „World GBC: Growing Global Scale Green Building Awareness”.


Dominika Czerwinska opisała historię oraz cele działań WorldGBC, jak również strategie na zbliżające się lata. Wspomniała również o tym, jak istotna jest rola budownictwa w redukcji gazów cieplarnianych. Zagadnienie to zostało poruszone przez WorldGBC podczas konferencji COP 16 w Meksyku. Z tej okazji również powstał film, który można obejrzeć na stronie www.plgbc.org


WorldGBC skupia obecnie 82 kraje na 4 poziomach członkostwa: Associated Group, Prospective GBC, Emerging GBC oraz Established GBC. Do tych ostatnich w Europie zaliczają się: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Rumunia, Holandia oraz Hiszpania. Obecnie w strukturach WGBC działa 5 tzw. „Regional Networks”, skupiających kraje zainteresowane promowaniem budownictwa zrównoważonego w danym regionie. European Network liczy 29 organizacji GBC, Ameryki – 20, Afryka -6, Azja/Pacyfik – 16 a MENA – 11. Celem jest zacieśnienie współpracy w tej dziedzinie na arenie międzynarodowej oraz skupienie się na regionalnych i lokalnych priorytetach.


Korzystając z obecności światowego autorytetu w tej dziedzinie, po zakończeniu prezentacji goście prowadzili żywą dyskusję.


Partnerami spotkania były 2 Firmy Założycielskie PLGBC – VvS | Architects & Consultants oraz Ekologiczne Drogi. Patronami medialnymi spotkania były: Polish Market, Eco Manager, QBUsiness.pl, CR Navigator, ReNews.pl - Real Estate News, budnet.pl, w-a.pl, ekobudowanie.pl, oraz Mój Ogrodnik.


PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.


Źródło: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polisg Green Building Council (PLGBC)

27.01.2011


Tagi: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polish Green Building Council, PLGBC, Green Building Night, Warszawa


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...