QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Dobry rok dla giełdy TRANS

100 709 ofert frachtów i ciężarówek - taki rekord padł na giełdzie TRANS we wtorek 7 grudnia. W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2009 to wzrost o ponad 100%. Ale nie tylko tym rekordem kończy rok 2010 operator giełdy TRANS. 60 tys. nowych użytkowników, 2 nowe zagraniczne oddziały, członkostwo w prestiżowych organizacjach oraz kilka projektów specjalnych tylko potwierdzają pozycję TRANS-a jako najdynamiczniej rozwijającej się giełdy transportowej w Europie.


Rok 2010 był dla Giełdy TRANS wyjątkowo udany. Osoby z otoczenia firmy potwierdzają, że w firmie panuje atmosfera zadowolenia z tego co udało się osiągnąć w mijającym roku. Na giełdzie wprowadzono wiele usprawnień zwiększając funkcjonalność platformy. Giełda stała się bogatsza m.in. o nową wyszukiwarkę ofert czy inteligentny system sortowania ofert SmartSort, dodany został nowy mechanizm wyszukiwania kontaktów czy system przeliczania stawek na euro.


TRANS powiększył grono klientów do 200 000 aktywnych użytkowników, czyli niemal 60 000 więcej niż posiadał w roku ubiegłym. Z perspektywy klientów ważne są z pewnością nowe rejestracje zagranicznych oddziałów globalnych operatorów logistycznych, takich jak: Dachser, DSV, Nage-Group, Kuehne+Nagel, Ewals Cargo Care, Transalliance, Aigle Group, DB Schenker, Gefco, DHL Express, JAS FBG czy Hellmann Logistics etc. To właśnie ich obecność pośrednio doprowadziła do tak dużego skoku liczby ofert. Najwięcej firm operatorowi giełdy udało się pozyskać na rynkach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Rosji, na Ukrainie, Litwie czy w Czechach i na Słowacji. To tylko potwierdza dążenia operatora TRANSa do osiągnięcia pozycji giełdy prawdziwie europejskiej, tak samo popularnej w Polsce jak i Niemczech, na Litwie czy Rosji. Za dążeniami poszły też czyny. Spółka w połowie roku otworzyła 2 nowe oddziały: w Moskwie i w Kijowie.


Ten dynamiczny rozwój firmy i stałe poszerzanie działalności na kolejne kraje doceniła kapituła „Pulsu Biznesu” przyznając firmie prestiżowy tytuł „Gazeli Biznesu 2010”. Tym samym spółka znalazła się w gronie najszybszej rozwijających się polskich firm z sektora MSP.


Jako łącznik pomiędzy wschodem i zachodem Giełda dołączyła do najbardziej prestiżowych krajowych i międzynarodowych organizacji, m.in. : Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów (FIATA), Litewskiego Zrzeszenia Spedytorów Lineka, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (PISiL),czy Międzynarodowego Zrzeszenia Spedytorów i Logistyków BAME z siedzibą w Mińsku.Firma zaskoczyła też swoich użytkowników wprowadzając dwa nowatorskie projekty: Certyfikat Rzetelnego Przewoźnika oraz TransIdea.eu. Certyfikat RP powstał z myślą o wyróżnieniu najbardziej rzetelnych i solidnych firm transportowych na rynku. Po dokładnej weryfikacji przewoźnika (sprawdzeniu m.in. dokumentów firmy, referencji od kontrahentów, historii finansowej) operator giełdy nadaje specjalny Certyfikat, który przewoźnicy mogą wykorzystywać w swojej codziennej działalności na potwierdzenie wysokiej jakości swoich usług. TransIdea to z kolei pierwszy branżowy bank pomysłów, w którym gromadzone są propozycje użytkowników dotyczące ulepszania TRANSa, tak aby giełda stała się jeszcze lepsza i bardziej przyjazna.Idziemy do przodu, nie zatrzymujemy się. Nasi klienci pokazują że nasza praca ma sens dlatego chcemy ją wykonywać jeszcze lepiej. Mamy wiele planów na przyszły rok i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczymy rynek - usłyszeliśmy w biurze prasowym operatora giełdy.


TRANS w liczbach w roku 2010:

100 000 – dzienna liczba ofert dostępnych na giełdzie

60 000 – liczba nowych użytkowników giełdy

4 - liczba nowych organizacji partnerskich

2 - nowe zagraniczne oddziały firmy


Europejska Giełda Transportowa TRANS to największa giełda wolnych ładunków i pojazdów w Europie Środkowo- Wschodniej. Dzięki giełdzie szybko i bez większych problemów można wyszukać ładunek do przewiezienia, znaleźć fracht powrotny czy zaoferować swoje usługi przewozowe. Poprzez zaawansowany system bezpieczeństwa giełda zapewnia wysoki poziom transakcji zawieranych za jej pośrednictwem. Wiarygodność swojego zleceniodawcy czy podwykonawcy można poznać dzięki ocenom i komentarzom innych uczestników rynku, Certyfikatowi Rzetelny Przewoźnik czy indeksowi wiarygodność płatniczej TransRisk. Obok firm spedycyjnych i przewoźników na giełdzie mogą zarejestrować się także firmy produkcyjne i handlowe oferujące towar do przewiezienia.


Źródło: Trans

10.12.2010


Tagi: spedycja, transport, Europejska Giełda Transportowa Trans, frachty


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...