QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

od-Ważka 2010: programiści vs. inwestorzy

Ruszyły już zawody online od-Ważka 2010: programiści vs. inwestorzy. Laureaci zostaną wyłonieni w marcu 2011 roku. Organizatorami są: SIP sp.k. oraz Stowarzyszenie POI, Ikeris, Advis. Przyjęta formuła zawodów jest świetną zabawą dla programistów a organizatorowi umożliwia wdrożenie ciekawego Portalu Otwartej Informacji. Prace przy budowie zostały podzielone na kilkadziesiąt zadań. Każdy zawodnik ma więc do wykonania przynajmniej jedno zadanie na ok. 20 roboczogodzin. Trudnością jest to, że zawodnicy muszą ze sobą współpracować.


Na uczestników zawodów IT czekają ciekawe nagrody o łącznej wartości ok. 3 000 zł, by zachęcić do rywalizacji – głównymi nagrodami są: laptop oraz monitory LCD. Dodatkowo przygotowano nagrody uznania dla zwycięzców, czyli odlewane statuetki "od-Ważki2010" i certyfikaty dla wszystkich zawodników. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno pojedynczy freelancerzy, jak i firmy programistyczne. Wszystkim tym którzy dotrwają do momentu ogłoszenia wyników czeka coś EXTRA, a mianowicie udział w planowanych zyskach portalu, czyli zawodnicy staną się jednocześnie jego udziałowcami.


Organizatorzy pomyśleli także o potencjalnych inwestorach kapitałowych – i dla nich został przygotowany specjalny konkurs pod nazwą Inwestor-Dżentelmen 2010, w którym nagrodą będzie intratna "stopa zwrotu". W tym konkursie mogą wziąć udział również pojedyncze osoby oraz firmy. Po zapoznaniu się z udostępnionymi dokumentami, kalkulacjami, biznesplanem, wynikami testów, ekspertyzą prawną, każdy uczestnik zaoferuje nam swoje warunki inwestowania i zrealizuje inwestycję. Organizatorzy podkreślają, że chcą aby konkurs wyłonił poważnego inwestora, któremu nie są obce zasady savoir-vivre, gdyż potrzebny jest im PARTNER, z którym kontakt będzie przyjemny i rzeczowy.


Obydwie grupy Programiści i Inwestorzy rywalizują o pakiet większościowych udziałów w dochodach portalu. Kto zaoferuje więc najlepszą perspektywę dla portalu okaże się prawdopodobnie już w pierwszym miesiącu zawodów od-Ważka2010.


Portal Otwartej Informacji (POI) docelowo ma być platformą prospołecznościową, która połączy w sobie funkcje portalu biznesowo-społecznościowego. POI bywa nazywany "multimedialną Wikipedią" ale to wszystko inne jak encyklopedia. Podobieństwo leży w dwóch cechach: jedno hasło ma swoją indywidualną stronę www tzw. Park Nazwy. Drugą, trochę dziwną cechą jest fakt, że portal jest docelowo niekomercyjny choć wykaże się wyjątkowo dużym obrotem.


Park Nazwy (w przeciwieństwie do Wikipedii) ma swojego opiekuna, który w połowie zarządza informacją, drugą połowę edytują wszyscy inni zainteresowani danym tematem. Dla opiekuna PN stanie się jego przyczółkiem w sieci – dla jego "piko"biznesu i to głównie opiekun będzie PN promował.


Zarabiać na tym portalu będzie mógł każdy użytkownik, gdyż inicjatorzy chcą dzielić się z nim całymi dochodami, m.in. z reklamy i kilku nowatorskich źródeł dochodu. Wysokość zarobków użytkowników będzie zależała tylko od nich samych, gdyż będą oceniać siebie nawzajem pod kątem aktywności w portalu, a nagradzani będą najbardziej aktywni i przedsiębiorczy. Podstawą do oceny aktywności użytkownika POI będzie ilość punktów, będących tzw. walutą wewnętrzną portalu. Więcej szczegółów dotyczących możliwości zarabiania i inne informacje o POI znajdziecie Państwo na stronach: www.kapewu.pl


Podsumowując, pomysłodawcy chcą zbudować portal praktyczny, konkretny i interaktywny, będący jednocześnie platformą do komunikowania się, źródłem wiedzy praktycznej dla biznesu i Interneutów oraz źródłem dochodu użytkownika. Do tego potrzebna jest im Wasza pomoc. Każdy może wnieść swój cenny wkład w realizację tego dużego projektu poprzez wzięcie udziału w zawodach "od-Ważka 2010". Zarówno do zawodów programistycznych, jak i do konkursu na inwestora można przystąpić w każdej chwili.


Zapraszamy wszystkich chętnych! Zasady uczestnictwa znajdziecie Państwo na stronie zawodów: www.odwazka.pl


Patroni medialni: Biznesowy Portal Informacyjny QBusiness.pl, Polski Portal Finansowy Bankier.pl, Portal "Students.pl"

Patron merytoryczny: Fundacja European Computer Competence Certificate, EVENEA.pl,

Organizator i sponsor: SIP sp.k. oraz Stowarzyszenie POI, Ikeris, Advis


Źródło: SIP sp.k.

11.11.2010


Tagi: od-Ważka, zawody IT, budowa portalu, nowy portal


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...