QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Ruszyła przebudowa galerii we wrocławskim Sky Tower

wykres


Wybudowany w 2012 roku wrocławski Sky Tower, czeka prawdziwa rewolucja! W kwietniu tego roku rozpoczął się I etap prac remontowych, który obejmuje odświeżenie wnętrza galerii handlowej. Kolejny etap przyniesie przebudowę i powiększenie punktu widokowego oraz relokację rzeźby „Profil Czasu”. Wszystkie prace prowadzone są tak, aby odwiedzający galerię i punkt widokowy nie odczuwali utrudnień.


Pierwsze dwa etapy przebudowy to dopiero początek większych zmian, które zostały zaplanowane przez Adventum Group – fundusz inwestycyjny zarządzający Sky Tower. Przebudowa kompleksu potrwa 2 lata, a nadchodzące etapy i innowacje, które wprowadzą, zostaną ujawnione w ciągu najbliższych miesięcy.


Harmonijne odświeżenie


Prace remontowe w galerii zostały podzielone na kilka etapów, a pierwszy z nich rozpoczął się już w połowie kwietnia. Objął on m.in. przemalowanie ścian i słupów. Prace prowadzone są nocą, aby nie utrudniać pracy galerii. W kolejnych fazach zaplanowano dodanie dużej ilości zieleni oraz funkcjonalnych drewnianych mebli. W przyszłym roku, w pobliżu marketu EUROSPAR, zostanie relokowana ikoniczna rzeźba „Profil Czasu” Salvadora Dalego, która obecnie znajduje się przed głównym wejściem. Rzeźba umieszczona zostanie na postumencie, który sprawi, że będzie doskonale widoczna oraz stanie się punktem orientacyjnym w galerii.


Nowe otwarcie punktu widokowego


Metamorfoza czeka również jedną z najpopularniejszych wrocławskich atrakcji turystycznych – punkt widokowy zlokalizowany na 49. piętrze wieżowca. Prace związane z jego przebudową rozpoczną się już w czerwcu 2023 roku i potrwają do wiosny 2024 roku. Rewolucyjne zmiany obejmą powiększenie tarasu widokowego z 250 mkw. do 600 mkw., stworzenie przestrzeni barowo-kawiarnianej, w której goście będą mogli podziwiać miasto z wysokości 200 metrów oraz multimedialnej windy, do której wejście zostanie przeniesione na 1. piętro galerii handlowej. Punkt widokowy pozostanie otwarty przez cały okres trwania przebudowy.


Zmiana profilu galerii handlowej


Wraz z remontem i przebudową, galeria handlowa Sky Tower zmieni swój profil. Wśród najemców znajdą się głównie lokale o profilu usługowym i handel segmentu convenience, a więc codziennych zakupów. Filarem wciąż pozostanie bogata oferta rozrywkowa.


- Zmiany, które rozpoczynamy w tym roku w Sky Tower to element planu transformacji całego kompleksu. Poprzez odświeżenie wnętrza galerii handlowej, rozbudowę punktu widokowego i zmianę profilu najemców, a także dodanie nowych funkcji, dążymy do stworzenia przyjaznego i nowoczesnego miejsca pracy, zakupów, spotkań i rozrywki w centrum miasta. Sky Tower ma ogromny potencjał z uwagi na swoją lokalizację oraz wielofunkcyjność, dlatego zamierzamy wzmacniać jego wyjątkowość i atrakcyjność dla różnych grup użytkowników – mówi Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group.


Obecni najemcy już pracują nad zmianami w swoich lokalach - wkrótce rozpocznie się gruntowny remont supermarketu EUROSPAR, który zostanie przebudowany zgodnie z najnowszym formatem sieci. Remont nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie marketu - EUROSPAR pozostanie otwarty dla klientów przez cały okres trwania prac. W tym roku wśród nowych najemców znalazł się też m.in. popularny koncept piekarni – „Gorąco Polecam. Smaki z piekarni”, a tylko w pierwszym kwartale 2023 roku, przedłużono umowy najmu o łącznej powierzchni 2 750 mkw.


Źródło: Adventum Group

15.06.2023


Tagi: Sky Tower, galeria, przebudowa


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...