QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Great Place To Work ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2023

wykres


To już piętnasta edycja konkursu organizowanego w Polsce przez Great Place To Work. Na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2023 znalazło się 45 laureatów i jest to rekordowa liczba w polskiej historii tego konkursu. Rekordowa była także liczba firm, jakie zgłosiły się do badania: w edycji 2022-2023 Great Place To Work przebadał aż 180 firm. To o 30% więcej niż w poprzedniej edycji konkursu. Liderem w kategorii firm dużych została informatyczna firma Cisco Poland. Pierwsze miejsce wśród firm średnich przypadło firmie Idego Group, także z sektora IT. Natomiast stawkę wśród firm małych otwiera Schwerlast Aleksandra Ledwig, firma działająca w branży transportowej.


W tegorocznej klasyfikacji znalazło się aż 13 firm, które debiutują na liście. Pozostałe firmy to organizacje poddające się badaniu cyklicznie. Są wśród nich także takie, którym udało się zdobyć tytuł Najlepszego Miejsca Pracy™ już po raz dziewiąty! Firmom, które potrafiły utrzymać miejsce na liście nieprzerwanie przez 5 kolejnych lat dedykowane jest specjalne wyróżnienie. W tym roku tytuł Legendy przypadł firmie SIX Global Services AG SA, świadczącej usługi profesjonalne.


Co wyróżnia Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2023


Tym, co najbardziej odróżnia laureatów konkursu od firm reprezentujących średnią krajową, jest poziom satysfakcji z pracy, wyrażony przez samych zatrudnionych. Aż 90% pracowników w wyróżnionych w konkursie organizacjach jest zdania, że ich firma jest świetnym miejscem pracy. Ten wynik robi tym większe wrażenie, że w sondażu ogólnokrajowym jedynie 52% pracowników była skłonna uznać swoją firmę za świetnie miejsce pracy.


- 90% pracowników potwierdzających, że pracują w świetnych miejscach pracy, to wynik lepszy niż w zeszłym roku. Rosnących wskaźników jest w tym roku więcej: aż 94% wysoko oceniło standardy etyczne panujące w firmie, a 89% pozytywnie wypowiada się o umiejętnościach przywódczych przełożonych, doceniając, że zwracają uwagę na ich ludzkie potrzeby. Nie wszędzie jednak jest tak dobrze. Podczas, gdy w przypadku laureatów konkursu kluczowe wskaźniki pną się systematycznie w górę, oceny ogółu osób pracujących w Polsce (średnia krajowa) pozostają na poziomie o ok. 40 punktów procentowych niższym. Z roku na rok czołówka firm-laureatów coraz bardziej dystansuje peleton, tworząc nową jakość na rynku pracy i wyznaczając nowe trendy w zarządzaniu firmami. To powinno dać pozostałym firmom do myślenia”– mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place To Work Polska.


Poznajmy laureatów tegorocznej listy


wykres


Na tegorocznej liście struktura branżowa firm została zdominowana przez sektor IT: firmy informatyczne stanowią na niej 55%. Następne miejsce zajmują ex aequo: firmy z sektora finansów i usług, firmy transportowe, firmy świadczące usługi profesjonalne oraz firmy z branży biotechnologia i farmaceutyki.


- Wszyscy laureaci konkursu dokładają wyjątkowych starań, aby tworzyć świetne miejsca pracy. Co powinno być dla nich źródłem szczególnej satysfakcji to fakt, że ich wysiłki trafiają w potrzeby pracowników i są przez nich doceniane. O tym świadczą uzyskane przez laureatów wyniki. Nie zapominajmy, że w finalnej ocenie firmy w konkursie Great Place To Work najważniejszy jest głos pracowników. To oni decydują, czy ich firma jest świetnym miejscem pracy. Wśród wielu wskaźników jest jeden, który powinien mieć dla pracodawców wyjątkowe znaczenie: chodzi o dumę z miejsca pracy. Pracownicy firm wyróżnionych w tym roku nie tylko odczuwają dumę ze swoich pracodawców, ale też z dumą opowiedzą innym, gdzie pracują. Tak zdeklarowało aż 90% z nich i jest to najlepsza reklama, jaką mogą zrobić swoim firmom - komentuje Marzena Winczo-Gasik, szef Zespołu Culture Audit w Great Place To Work Polska.


Najlepsze firmy dla milenialsów i dodatkowe wyróżnienia


Podobnie jak w latach ubiegłych, oprócz głównej listy laureatów Great Place To Work ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów. To tradycyjnie 10 firm spośród wyróżnionych tytułem Najlepszego Miejsca Pracy, które zostały szczególnie wysoko ocenione przez pracowników z pokolenia Y, czyli przez osoby urodzone po 1980 r. W tym roku powody do dumy ma informatyczna firma Idego Group: nie tylko zajęła pierwsze miejsce na liście głównej w kategorii firm średnich, ale także otwiera tegoroczną listę firm szczególnie docenianych przez milenialsów.


wykres


Na zakończenie uroczystości ogłoszenia wyników 15. edycji konkursu przez Great Place To Work UN Global Compact Network Poland, partner strategiczny konkursu, przyznał kolejnym 15 firmom tytuł Rzecznika Standardu Etyki. Dołączyli oni do grona firm spełniających Standardy Programu Etycznego, dokumentu opracowanego w 2015 r. przez Global Compact Network Poland w oparciu o wytyczne ONZ. W latach 2018-2023 tytułem Rzecznika zostały wyróżnione łącznie 102 organizacje z grona Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce.


Źródło: Great Place To Work

25.05.2023


Tagi: Najlepsze Miejsca Pracy, Polska, ranking


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...