QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Jarmark Świętojański na wrocławskim rynku już od piątku

wykres

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.comJuż wkrótce wrocławski Rynek stanie się wyjątkowym miejscem do spotkania z naturą i świętojańską tradycją. A wszystko za sprawą Jarmarku Świętojańskiego, który rozpoczyna się już 19 maja i potrwa aż do 27 czerwca. Wydarzenie tradycyjnie zagości na Rynku przy Pręgierzu oraz wzdłuż ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej. Budowa infrastruktury na płycie Rynku trwa od 12 maja.


Pamiątka z fotodomku


W pobliżu Pręgierza zostaną zaaranżowane fotodomki o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej, w których goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie „z naturą w tle”. Fotodomki będą spełniać także inne funkcje. Goście Jarmarku będą mogli zrelaksować się w domku pod nazwą „Relaks z naturą”, poczuć leśny klimat w „Leśnym Zakątku” , a także zachęcić do wyruszenia w drogę „Rowerem po naturę”.


Plażowanie i relaks w centrum Wrocławia


Przy wrocławskim Pręgierzu ponownie zagości wyjątkowa, klimatyczna strefa relaksu dla każdego. Ciepły piasek, kolorowe leżaki, nadmorska pergola – jedyna w ścisłym centrum miasta plaża wprowadzi odwiedzających w prawdziwie wakacyjny nastrój. W „Miejskiej Strefie Wypoczynku” będzie można wypocząć w zaciszu zieleni i w stylu eko - ekspozycja zaaranżowana z wykorzystaniem komponentów pochodzących z recyklingu.


Smakowite pyszności z różnych stron świata


W drewnianych domkach pojawią się różnorodne smakołyki. Tradycyjne polskie specjały, kuchnia polska, francuska, portugalska i ukraińska, węgierski kołacz, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie wędliny, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to zagości na wrocławskim Jarmarku Świętojańskim.


Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, pączków i donatów, żeli, lodów, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Odpoczywając na plaży będzie można także ugasić pragnienie, kosztując napojów orzeźwiających Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie regionalnych przysmaków: podlaskich sękaczy, góralskich oscypków, miodów prosto z rodzinnej pasieki – z Dolnego Śląska i Podkarpacia, ekologicznych win i aromatycznych nalewek.


Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach


Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej i użytkowej, świec sojowych, wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu. Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.


Zakupy na Jarmarku - w realu i online


We współpracy z platformą pojawi.pl (polski jarmark wirtualny) przygotowana została interaktywna mapa Jarmarku Świętojańskiego z uwzględnieniem numeracji domków, ich lokalizacją i opisem asortymentu, który będzie dostępny w danym domku. Interaktywny plan na pojawi.pl ma na celu promocję Wystawców, a także Jarmarku jako miejsca zakupów wyjątkowych. Jest to również narządzie, które z pewnością ułatwi odwiedzającym poruszanie się po obszarze Jarmarku i dokonywanie zakupów. Zakupy będzie można robić nie tylko w drewnianych domkach na Jarmarku, codziennie od 10:00 do 21:00, ale również online 24/h na pojawi.pl


Po zakończeniu Jarmarku z łatwością będzie można odnaleźć domek, wystawcę lub produkt. Aktualnie jest to jedyna taka forma prezentacji wydarzeń plenerowych w Polsce, dająca jednocześnie możliwość sprzedaży i zakupów online.


Szukamy natury na wrocławskim Rynku


Jarmark Świętojański to nie tylko słoneczna plaża, aranżacje ogrodowe i szał zakupów. Na Wrocławian i gości odwiedzających wrocławski Rynek czekają również inne niespodzianki. Nie zabraknie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku skupimy się na poszukiwaniu natury i czerpaniu z niej tego, co najlepsze.


Już od soboty 3 czerwca, będziemy podziwiać Wystawę Florystyczną pod nazwą „Kwiaty w mieście”. Autorskie prace zaprezentują Mistrzowie Florystyki: Agnieszka Mitko – Kominek i Marek Kucharski oraz zaprzyjaźnieni floryści.


11 czerwca – w niedzielę, na Rynku odbędą się warsztaty florystyczne dla dzieci pod nadzorem mistrza florystyki-Agnieszki Mitko – Kominek, a następnie odbędzie się pokaz i konkurs na najładniejszy wianek.


Źródło: UM Wrocław

16.05.2023


Tagi: Jarmark Świętojański, rynek, Wrocław


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...