QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Warning: file_put_contents(/www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/tmp/news/tmp_736bf951f46d6b35b3e72acbaa600b28): failed to open stream: Disk quota exceeded in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.detail.php on line 196

Przebłysk złota

wykres


W ostatnich dniach giełdy żyły tylko jednym tematem, a mianowicie kryzysem bankowym w USA, który zdaje się być obecnie pod kontrolą. Przez weekend sprawę załagodził FED. Bank centralny zagwarantował dostęp do depozytów zbankrutowanych banków.


W przyszłym tygodniu, a dokładniej 22 marca odbędzie się kolejne posiedzenie banku centralnego USA i z pewnością ostatnie wydarzenia będą miały wpływ na to, co usłyszymy na konferencji po nim. Jeszcze tydzień temu rynki wyceniały z większym prawdopodobieństwem możliwość podwyżki o 50 pb., sytuacja jednak zmieniła się diametralnie i obecnie są nawet szanse na brak podwyżki. O krok dalej idą analitycy czołowego, japońskiego biura maklerskiego Nomura i przewidują, że na posiedzeniu Fedu dojdzie do obniżki stóp procentowych, a jego członkowie zrezygnują z zacieśniania ilościowego (quantitative tightening).


wykres


Wczoraj poznaliśmy inflację CPI w USA za luty, która wyniosła 6,0% (6,4% w styczniu). Odczyt inflacji bazowej wyniósł 5,5% (5,6% w styczniu). Dane były zgodne z oczekiwaniami analityków. Widać, że inflacja bazowa bardzo mozolnie spada i członkowie Rezerwy Federalnej będą mieli w przyszły tygodniu niełatwe zadanie.


Ostatnie dni to istny rollercoaster na rentownościach amerykańskich obligacji. Jeszcze nie tak dawno, bo 2 marca rentowność 10-letnich obligacji była na poziomie ponad 4%. We wtorek natomiast, w szczycie paniki było to nawet 3,43%. W tak niepewnym środowisku świetnie poradziło sobie złoto. Potwierdziło się, że inwestorzy traktują ten kruszec jak bezpieczną przystań. Pomocne okazało się również osłabienie dolara w ostatnich dniach. W ciągu tygodnia złoto podrożało o 5% i korekta spadkowa z ostatniego miesiąca może być już za nami. Jeszcze lepiej poradziło sobie srebro i zanotowało wzrost o prawie 9%.


Dzisiaj poznamy kolejny dane z amerykańskiej gospodarki. Będzie to inflacja producencka PPI, wyniki sprzedaży detalicznej oraz indeks NY Empire State. W razie negatywnych zaskoczeń możemy spodziewać się ponownego wzrostu niepewności na rynkach.


Autor: Mieszko Mórawski, Trader w Superfund TFI


Źródło: Superfund TFI

15.03.2023


Tagi: metale szlachetne, złoto, notowania


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 624 bytes written, possibly out of free disk space in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.default.php on line 482
giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 654 bytes written, possibly out of free disk space in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.default.php on line 482
foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...