QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

ZUS ponownie przyjmuje klientów przy Reymonta we Wrocławiu

wykres


Po prawie trzech latach ZUS we Wrocławiu wrócił do swojej stałej siedziby przy ulicy Reymonta. Mieszkańcy Wrocławia są przyjmowani w nowoczesnym i w pełni przystosowanym do obsługi osób z niepełnosprawnościami miejscu. Pierwsi klienci zostali przyjęci już 7 marca.


W placówce gruntownie przebudowana i zmodernizowana została sala obsługi klientów, prowadzący do niej łącznik praz stare piwnice.


- Dzięki rozbudowie budynek powiększył się o ponad 800 m kw. Nowoczesna, klimatyzowana i wygodna sala obsługi klientów została zlokalizowana w dobudowanej części – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Staraliśmy się, aby cały inspektorat był w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami – dodaje.


Rzeczniczka zapewnia, że w nowej, zbudowanej według najwyższych standardów sali, klienci będą swoje sprawy mogli załatwiać nie tylko w dobrych warunkach, ale też przy zachowaniu pełnej poufności danych. Sala spełnia wszystkie nowoczesne standardy obsługi klientów. Są w niej wygodne miejsca dla czekających w kolejce oraz przestronna toaleta.


- Planujemy także zorganizowanie miejsca do przewijania najmłodszych gości i kącika zabaw dla nieco starszych, towarzyszących rodzicom maluchów - opowiada.


Wejście do sali, przed którą są trzy miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami – zbudowane zostało bez barier architektonicznych. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie, dzięki czemu osoby na wózkach nie mają najmniejszego problemu z wejściem do środka. Cały obiekt jest monitorowany a przeszklenia oklejone po to żeby osoby niedowidzące mogły bezpiecznie poruszać na terenie inspektoratu.


Stary budynek został gruntownie zmodernizowany. Wykonano w nim termomodernizację, wymieniono okna i oświetlenie. Piwnice pod budynkiem zostały odwodnione, zainstalowano wentylację składnicy akt. Ze względu na stopień zużycia została także wymieniona część instalacji.


- Dla osób niedosłyszących zamontowaliśmy pętlę indukcyjna, czyli system wspomagania słuchu, który umożliwia odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. A dla osób niedowidzących czytane za pomocą zmysłu dotyku tyflomapy oraz oznakowanie w języku Braille’a – opowiada Kowalska-Matis.


Rzeczniczka wyjaśnia, że zmodernizowany budynek jest energooszczędny. Został ocieplony, wymieniono w nim okna oraz zamontowano energooszczędne oświetlenie typu LED. Całkowity koszt modernizacji i rozbudowy inspektoratu ZUS przy ulicy Reymonta we Wrocławiu wyniósł 14,9 mln zł. Prace trwały od lutego 2020.


Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

14.03.2023


Tagi: oddział, Wrocław, Reymonta


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...