QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Apsys Polska zakupił nieruchomość we Wrocławiu

wykres


Apsys Polska, deweloper i zarządca nieruchomości, nabył nieruchomość o powierzchni 5 000 mkw., zlokalizowaną w centrum Wrocławia przy ul. Stawowej.


– Cały czas poszukujemy lokalizacji pozwalających na realizację projektów miastotwórczych, zgodnych z celem strategicznym firmy i naszą ambicją zmieniania miast na lepsze. Zależy nam przede wszystkim na tym, by wszystkie nasze inwestycje wcielały w życie ideę zrównoważonych miast, przyjaznych ludziom i środowisku. Duży potencjał widzimy w projektach typu mixed-use, łączących funkcje mieszkaniowe, handlowe, biurowe i rekreacyjne. To w nich upatrujemy szansy na wypracowanie nowego modelu urbanistycznego – takiego, który poprawi komfort codziennego życia mieszkańców oraz uwolni ich spod ciągłej presji czasu, pozytywnie wpływając na balans między życiem zawodowym i prywatnym – mówi Maciej Wróblewski, Wiceprezes i Dyrektor Działu Rozwoju w Apsys Polska.


Nowa inwestycja we Wrocławiu doskonale wpisuje się w filozofię firmy, która chce kreować wielowymiarowe, innowacyjne przestrzenie miejskie, odpowiadające na współczesne potrzeby, wspierające transformację ekologiczną i integrujące mieszkańców. Zakupiona nieruchomość znajduje się w ścisłym centrum miasta, w odległości zaledwie 5 minut od dworca kolejowego. Na działce znajdują się cztery budynki w tym dwa historyczne, które zostaną zrewitalizowane, a zdegradowany teren poprzemysłowy zmodernizowany i przywrócony miastu oraz lokalnej społeczności. W ramach wysokiej jakości projektu mixed-use Apsys planuje stworzenie m.in. loftów mieszkalnych, wspólnych ogrodów miejskich oraz usług dla mieszkańców.


– Projekty rewitalizacyjne są mocną stroną Apsys. Najlepszym tego przykładem jest realizacja łódzkiej Manufaktury, która powstała na zrewitalizowanych terenach dawnej fabryki. Poprzemysłowa, odcięta od miasta przestrzeń stała się nowym centrum Łodzi, miejscem zakupów, spotkań i rozrywki, w którym historia, architektura i kultura harmonijnie łączą się z nowoczesnym designem i technologiami, będąc źródłem wyjątkowych doświadczeń. W naszym myśleniu o projektach deweloperskich, niezależnie od ich skali czy funkcji, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy ludzi i ich potrzeby – tak też podchodzimy do kolejnego wyzwania, jakim jest realizacja projektu we Wrocławiu. Chcemy, aby było to miejsce zintegrowane z życiem miasta i przynoszące realne korzyści jego mieszkańcom - dodaje Maciej Wróblewski.


Źródło: Apsys Polska

17.02.2023


Tagi: nieruchomość, ulica Stawowa, Wrocław, transakcja


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...