QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Warning: file_put_contents(/www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/tmp/news/tmp_81e3d3dca11d32d3f3e8d5bf70e4a25a): failed to open stream: Disk quota exceeded in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.detail.php on line 196

Rynki nie wierzą Powellowi

wykres


Kurz po ostatnim, środowym posiedzeniu FED zdążył już opaść. Powell na konferencji zasadniczo nie zmienił swojej narracji, jeśli chodzi o walkę z inflacją. Prezes FED powtarzał, że potrzebują restrykcyjnego podejścia przez jakiś czas, kolejne podwyżki powinny mieć miejsce, inflacja spowalnia, jednak mają jeszcze sporo pracy przy jej ograniczaniu oraz zaznaczył, że rynek pracy jest bardzo mocny..


Inwestorzy jednak skupili swoją uwagę na tym, że Powell zauważył dezinflację i wierzą (po raz kolejny) w rychły koniec podwyżek stóp procentowych. Amerykańskie indeksy akcyjne zareagowały niemal euforycznie. W dwa dni Nasdaq 100 urósł prawie o 6%, a S&P 500 o 2,5%. Otrzeźwienie przyszło jednak dosyć szybko. W piątek poznaliśmy dane z rynku pracy w USA. Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wyniosła aż 517 tys. versus 185 tys. prognoza. Na rynkach światowych pojawił się risk off, giełdy zaczęły spadać, a dolar umacniać.


wykres


Wczoraj Prezes FED przemówił na spotkaniu organizowanym przez Economic Club of Washington. Powell utrzymał swoją retorykę ze środowej konferencji, dodając, że jeśli będą napływały lepsze dane, stopy procentowe będą dalej podnoszone i mogą być wyższe, niż to obecnie wycenia rynek. Wydawałoby się, że jest to dość jastrzębia wypowiedź, jednak rynki ponownie skupiły się na słowie dezinflacja. Pierwsza reakcja na słowa Powella była mieszana, najpierw nastąpił wzrost, a następnie spadki, jednak ostatecznie popyt na ryzykowne aktywa utrzymał się do końca sesji.


Wydaje się, że rynki mocno nie doszacowują ryzyka związanego z wyższymi stopami procentowymi w USA. Wczoraj na łamach Bloomberga pojawiła się wypowiedź jednego z dyrektorów Citi. Apabhai, który karze przygotować się na ryzyko podniesienia stóp przez FED nawet do poziomu 6%. Widzi zagrożenia dla rynku akcji i obligacji w silnym dolarze. Spodziewa się on spadków na giełdach w kolejnych 3-4 miesiącach o 15%.


Już w piątek i poniedziałek widzieliśmy przebudzenie na dolarze. Amerykańska waluta umacniała się, gdyż rynek zaczął wyceniać końcową stopę FED wyżej oraz mniejsze prawdopodobieństwo obniżek stóp pod koniec roku. Dziś zmienność na dolarze może się utrzymywać, ze względu na przemówienia trzech członków FED. Sezon wynikowy na amerykańskim rynku trwa. Z bardziej znanych spółek raportują dziś Uber (przed otwarcie sesji) oraz Robinhood i Disney (po zamknięciu).


Autor: Mieszko Mórawski, Trader w Superfund TFI


Źródło: Superfund TFI

08.02.2023


Tagi: giełdy, notowania


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 624 bytes written, possibly out of free disk space in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.default.php on line 482
giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 654 bytes written, possibly out of free disk space in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.default.php on line 482
foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...