QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej we Wrocławiu

wykres


W szpitalu im. Marciniaka zakończyliśmy właśnie remont pomieszczeń, w których będzie nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Projekt został sfinansowany w ramach dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Całość inwestycji (zakup sprzętu, adaptacja pomieszczeń) to prawie 3,5 mln zł.


Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego: - Zależy nam na rozwoju opieki medycznej nad najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Śląsku. Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej zwiększy bezpieczeństwo małych pacjentów w całym regionie. Na oddziale pracować będzie poszerzony zespół lekarzy i pielęgniarek specjalizujących się w intensywnej opiece.


Na oddziale są 4 stanowiska intensywnej terapii dla dzieci w różnym wieku - od niemowląt po nastolatki (od 0 do 18 roku życia).


Przestrzeń dla pacjentów i personelu medycznego zorganizowano na bazie pomieszczeń wyodrębnionych z Oddziału Chirurgii Dziecięcej. W szpitalu działają dwa oddziały dla dzieci - Oddział Chirurgii Dziecięcej oraz Oddział Neurologii Dziecięcej, które muszą spełniać zasadę kompleksowości leczenia i powinny mieć zagwarantowany dostęp do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej.


Jarosław Majda, anestezjolog szef nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej: - Nasz oddział zabezpieczy pod względem intensywnej terapii wszystkie dzieci leczone w tym szpitalu. Mamy tu dwa oddziały dedykowane małym pacjentom. Chirurgię, gdzie przeprowadza się rocznie kilka tysięcy zabiegów, w tym skomplikowane procedury onkologiczne oraz neurologię dziecięcą, gdzie regularnie przyjmowane są dzieci z najcięższymi postaciami chorób układu nerwowego. Anestezjolodzy z naszego zespołu znieczulają także dzieci do procedur przeprowadzanych na bloku operacyjnym oraz w pracowniach diagnostycznych, w tym znieczulenia do rezonansu magnetycznego czy angiografii.


Anestezjolodzy dziecięcy będą również współpracować z innymi oddziałami, na których zdarzają się mali pacjenci – np. z neurochirurgią, ortopedią, chirurgią plastyczną.


Katarzyna Kapuścińska, dyrektor naczelna szpitala im. Marciniaka: - Uruchamiamy oddział, który odpowie na potrzeby pacjentów nie tylko naszego szpitala, ale także całego regionu. Zwiększenie dostępności łóżek intensywnej terapii dziecięcej podnosi poziom bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej i mam nadzieję, że poprzez nasze działania mamy w tym również udział. Warto dodać, że w szpitalu funkcjonuje Centrum Urazowe dla Dzieci – CUD, które zajmuje się leczeniem pacjentów wymagających interdyscyplinarnej opieki, w tym intensywnej terapii.


Aktualnie mali pacjenci - wymagający intensywnej opieki - są hospitalizowani w wydzielonych salach na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (dla dorosłych).


Pierwsi pacjenci na nowym oddziale pojawią się już wkrótce (po podpisaniu przez szpital umowy z NFZ). Jego uroczyste otwarcie planujemy w marcu.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

27.01.2023


Tagi: Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej, szpital im. Marciniaka


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...