QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Twoje dane nie są bezpieczne, jeśli używasz jednego z tych 20 haseł

wykres


Firma Lookout zajmująca się bezpieczeństwem urządzeń przenośnych, sporządziła listę dwudziestu najczęściej znajdowanych haseł na listach zhakowanych kont zamieszczanych w Darknecie.


Według Forbesa w 2021 roku średnia liczba cyberataków i naruszeń danych wzrosła o 15,1 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Specjaliści od bezpieczeństwa ostrzegają, iż ofiarą ataku może być każdy użytkownik komputera bądź smartfona. Jednak szczególnie narażone są osoby, które nie dbają o cyberhigienę, w tym między innymi o stosowanie odpowiednich haseł. Firma Lookout opracowała listę haseł najczęściej łamanych przez hakerów, jak się łatwo domyślić nie są to zbyt wyszukane sentencje. Osoby używające jednego z poniższych haseł stanowią bardzo łatwy cel dla cyberprzestępców.


123456; Password; 12345678; Qwerty; 123456789; 12345; 111111; 1234567; 123123; Qwerty123 1q2w3e; 1234567890; DEFAULT; Abc123; 654321; 123321; Qwertyuiop; Iloveyou; 666666


Oprócz wymienionych haseł, należy też unikać takich, które zazwyczaj zawierają imiona rodziny i przyjaciół, urodziny Twojego dziecka, partnera lub zwierzaka, miejsca (np. okolica z dzieciństwa) lub ulubione filmy, hobby lub gwiazdy. Hakerzy doskonale znają te trendy i będą używać taktyk „brute force”, aby odgadnąć dane logowania i uzyskać dostęp do konta.


Jednym ze sposobów na zabezpieczenie się w Internecie i uniknięcie padnięcia ofiarą cyberataków jest wybór unikalnych, trudnych do odgadnięcia haseł.


- Im bardziej dziwaczne hasło, tym lepiej. Na przykład można użyć akronimu wszystkich pierwszych liter tytułu i sloganu ulubionego filmu oraz dodać kilka znaków numerycznych od daty pierwszej podróży za granicę. Żadne hasło nie jest niezawodne, ale taka kombinacja to twardy orzech do zgryzienia nawet dla doświadczonych hakerów - doradza Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.


Inną metodą jest wykorzystanie menedżerów haseł np. Bitdefender Password Manager. Tego typu aplikacje automatycznie wypełniają dane logowania i hasła użytkownika. Algorytmy mogą wstępnie wypełnić dane uwierzytelniające na odwiedzanych stronach internetowych, oszczędzając cenny czas. Dodatkowo stanowią ochronę przed witrynami phishingowymi, ponieważ nie wpisują danych uwierzytelniających użytkownika, jeśli po raz pierwszy próbuje się on zalogować na stronie, której nigdy wcześniej nie odwiedzał. Nie trzeba również wymyślać haseł, bowiem jest to zadanie menedżera, który dba o to, aby były one jak najbardziej złożone i trudne do złamania.


Źródło: Bitdefender

20.10.2022


Tagi: logowanie, hasło, bezpieczeństwo


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...