QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Nerwowo na amerykańskiej giełdzie

wykres


Główne amerykańskie indeksy odnotowują straty od początku bieżącego tygodnia. Inwestorzy zastanawiają się nad tym, czy tegoroczny raport o inflacji utwierdzi Rezerwę Federalną na drodze do kontynuowania agresywnych podwyżek stóp procentowych oraz, czy akcje mogą wrócić do czerwcowych minimów, a może spaść jeszcze bardziej.


W czwartek trzy główne indeksy spadły na otwarciu, wzrosły na krótko w połowie poranka, a następnie ponownie spadły podczas trwania sesji, kończąc dzień stratami. S&P 500 spadł o 1,1%, do 3901,35 punktów po tym, jak dane o sprzedaży detalicznej wykazały wzrost o 0,3% w ujęciu miesięcznym (wobec prognozowanego braku zmiany), co świadczy o odporności amerykańskich konsumentów w obliczu wysokiej inflacji. Taki wynik może być kolejnym powodem dla Fedu do przedłużenia podwyżek kosztów pożyczek w szybkim tempie. Skoncentrowany na technologiach Nasdaq Composite zniżkował o 1,4% do 11552,36. Najlepiej wypadł Dow Jones Industrial Average tracąc tylko 0,6%, wyceniając się na 30961,82.


wykres


Najprawdopodobniej rynek będzie wykazywał teraz wzmożoną zmienność do posiedzenia Fed w przyszłym tygodniu. Mieszane dane gospodarcze i uporczywie wysoka inflacja niewątpliwie utrudniają pracę Rezerwie Federalnej, a kolejna podwyżka o 75 pb. zdaje się nieunikniona. Nie można wykluczyć nawet podwyżki o 100 pb. Inwestorzy są już zapewne przygotowani na taki scenariusz, a także zależy im na tym, aby nie przegapić rajdu, który prawdopodobnie nastąpi po danych inflacyjnych opublikowanych w październiku, jeśli te pokażą, że inflacja się zmniejsza.


Autor: Patryk Kowalski, Trader w Superfund TFI


Źródło: Superfund TFI

16.09.2022


Tagi: rynki finansowe, giełdy, akcje, indeksy, notowania