QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Futureal Investment Partners modernizuje biurowiec Wratislavia Tower we Wrocławiu

wykres


Futureal Investments Partners rozpocznie renowację jednej z niedawno nabytych inwestycji nieruchomościowych w Polsce. Biurowiec Wratislavia Tower we Wrocławiu zostanie odnowiony i dostosowany do wymagań certyfikatu BREEAM Excellent In-Use. Ponad połowę kompleksu wynajmie Miasto Wrocław.


Futureal Investments Partners to niedawno utworzona spółka Grupy Futureal zajmująca się inwestycjami w nieruchomości i zarządzaniem aktywami. Spółka rozpocznie remont biurowca Wratislavia Tower w centrum Wrocławia w sierpniu 2022 r., a prace zakończą się w II kwartale 2023 r. Remont obejmie modernizację elewacji i instalacji technicznych, w tym systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Głównym celem inwestora jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody w celu stworzenia bardziej zrównoważonego energetycznie budynku, który uzyska certyfikat BREEAM Excellent In-Use. Powierzchnie rozrywkowe w budynku zostaną całkowicie odnowione – zaplanowano modernizację kina, a na parkingu podziemnym powstanie kilkanaście stacji ładowania samochodów elektrycznych.


Na mocy podpisanej w czerwcu umowy Miasto Wrocław wynajęło 54% budynku na 10 lat. Podpisanie umowy ogłoszono podczas Gali Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Wydarzenie uważane jest za jeden z najlepszych festiwali filmowych w tej części Europy i odbywa się we Wratislavia Tower od 17 lat. Właśnie uzgodniono, że wydarzenie pozostanie w tym samym miejscu na kolejne 10 lat.


Futureal Investment Partners ogłosiło niedawno, że podjęło pierwsze kroki, aby stać się główną międzynarodową firmą inwestycyjną i zarządzającą aktywami. Firma zainwestowała w trzy wartościowe projekty w Polsce w celu repozycjonowania. Oprócz 11-piętrowego Wratislavia Tower o powierzchni 12 000 mkw., położonego zaledwie 300 metrów od wrocławskiego rynku, firma nabyła również centrum handlowe Galeria Bemowo w Warszawie o powierzchni 30 345 mkw. oraz centrum handlowe Manhattan. w Gdańsku o powierzchni 25 570 mkw. Oba kompleksy handlowe mają doskonałą lokalizację, przestronny parking i 120 lokali handlowych, które przyciągnęły znaczących najemców, takich jak Carrefour, Rossmann czy ostatnio Dealz.


Źródło: Futureal Investment Partners

03.08.2022


Tagi: biurowiec Wratislavia Tower, modernizacja


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...