QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Ruszyła budowa Sienkiewicza Résidence

wykres


Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach. Budowa właśnie rusza. Sienkiewicza Résidence powstanie naprzeciw Ogrodu Botanicznego. To najnowszy projekt Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu. Jego częścią będzie rewitalizacja i rozbudowa XIX-wiecznego budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej. – To ma być prawdziwa perełka – zapowiada inwestor.


Francuski deweloper właśnie ogłosił generalnego wykonawcę swojej inwestycji w centrum stolicy Dolnego Śląska. – Cieszymy się, że udało się sfinalizować współpracę z firmą Alfa-Dach i budowa Sienkiewicza Résidence ruszyła jeszcze w lipcu. To nasz sprawdzony partner. Firma pochodzi z Wrocławia, więc tym ważniejsze, że budowę zrealizuje wykonawca znający realia lokalnego rynku – mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska. – Sienkiewicza Résidence to naprawdę wyjątkowa inwestycja – ma niepowtarzalną lokalizację, niebanalną koncepcję, walor historyczny i wyróżniający się projekt wnętrz. Jestem pewien, że wspólnie stworzymy wyjątkowy projekt i będzie to prawdziwa perełka nie tylko wśród nieruchomości we Wrocławiu, ale w całej Polsce.


Łączą historię i nowoczesność


Projekt Sienkiewicza Résidence, zlokalizowany naprzeciwko Ogrodu Botanicznego, składa się z dwóch części – Classic oraz Modern. Część historyczna, czyli Classic, to zabytkowy budynek zajmowany kiedyś przez Wyższą Szkołę Filologiczną, znajdujący się w głębi działki. Teraz zostanie zrewitalizowany i rozbudowany. Najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb.


wykres


– Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – mówi architekt Maciej Konopka.


Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy. Znajdą się tam elementy francuskiej jodełki, kamiennych portali i kasetonowego sufitu (zdobionego obrazami przedstawiającymi niebo), czy też gipsowe rozety. Dopełnieniem całości będzie sztuka współczesna i obrazy z wizerunkami postaci związanych z lokalną historią. Z kolei część nowoczesna, czyli Modern, powstanie od podstaw i uzupełni pierzeję ul. Sienkiewicza. Będzie to nowoczesny obiekt, nawiązujący do architektury na sąsiednich działkach. – Wyszliśmy z założenia, że w XXI wieku powinna powstawać architektura adekwatna do danego czasu. Próby „odtwarzania” zabudowy historycznej, robione na siłę, są niewłaściwymi działaniami projektowymi – zaznacza Maciej Konopka.


Wnętrza części Modern będą utrzymane w stonowanej kolorystyce bieli i szarości komponującej się z elewacją. W roli dodatku nadającego wnętrzu ciepła wykorzystane zostaną drewniane lamele. Tu również na ścianach pojawią się obrazy z pracami współczesnych artystów.


Projekt gotowy za dwa lata


Łącznie w Sienkiewicza Résidence powstanie 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 mkw. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego oraz klimatycznie urządzonej sali bilardowej.


Zgodnie z planem, budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w I kw. 2024 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się latem 2024 r.


Źródło: Bouygues Immobilier Polska

30.07.2022


Tagi: inwestycja mieszkaniowa, Sienkiewicza Residence, Wrocław


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...