QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Ruszyłą budowa Sienkiewicza Résidence

wykres


Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach. Budowa właśnie rusza. Sienkiewicza Résidence powstanie naprzeciw Ogrodu Botanicznego. To najnowszy projekt Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu. Jego częścią będzie rewitalizacja i rozbudowa XIX-wiecznego budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej. – To ma być prawdziwa perełka – zapowiada inwestor.


Francuski deweloper właśnie ogłosił generalnego wykonawcę swojej inwestycji w centrum stolicy Dolnego Śląska. – Cieszymy się, że udało się sfinalizować współpracę z firmą Alfa-Dach i budowa Sienkiewicza Résidence ruszyła jeszcze w lipcu. To nasz sprawdzony partner. Firma pochodzi z Wrocławia, więc tym ważniejsze, że budowę zrealizuje wykonawca znający realia lokalnego rynku – mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska. – Sienkiewicza Résidence to naprawdę wyjątkowa inwestycja – ma niepowtarzalną lokalizację, niebanalną koncepcję, walor historyczny i wyróżniający się projekt wnętrz. Jestem pewien, że wspólnie stworzymy wyjątkowy projekt i będzie to prawdziwa perełka nie tylko wśród nieruchomości we Wrocławiu, ale w całej Polsce.


Łączą historię i nowoczesność


Projekt Sienkiewicza Résidence, zlokalizowany naprzeciwko Ogrodu Botanicznego, składa się z dwóch części – Classic oraz Modern. Część historyczna, czyli Classic, to zabytkowy budynek zajmowany kiedyś przez Wyższą Szkołę Filologiczną, znajdujący się w głębi działki. Teraz zostanie zrewitalizowany i rozbudowany. Najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb.


wykres


– Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – mówi architekt Maciej Konopka.


Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy. Znajdą się tam elementy francuskiej jodełki, kamiennych portali i kasetonowego sufitu (zdobionego obrazami przedstawiającymi niebo), czy też gipsowe rozety. Dopełnieniem całości będzie sztuka współczesna i obrazy z wizerunkami postaci związanych z lokalną historią. Z kolei część nowoczesna, czyli Modern, powstanie od podstaw i uzupełni pierzeję ul. Sienkiewicza. Będzie to nowoczesny obiekt, nawiązujący do architektury na sąsiednich działkach. – Wyszliśmy z założenia, że w XXI wieku powinna powstawać architektura adekwatna do danego czasu. Próby „odtwarzania” zabudowy historycznej, robione na siłę, są niewłaściwymi działaniami projektowymi – zaznacza Maciej Konopka.


Wnętrza części Modern będą utrzymane w stonowanej kolorystyce bieli i szarości komponującej się z elewacją. W roli dodatku nadającego wnętrzu ciepła wykorzystane zostaną drewniane lamele. Tu również na ścianach pojawią się obrazy z pracami współczesnych artystów.


Projekt gotowy za dwa lata


Łącznie w Sienkiewicza Résidence powstanie 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 mkw. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego oraz klimatycznie urządzonej sali bilardowej.


Zgodnie z planem, budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w I kw. 2024 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się latem 2024 r.


Źródło: Bouygues Immobilier Polska

30.07.2022


Tagi: inwestycja mieszkaniowa, Sienkiewicza Residence, Wrocław


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...