QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Rusza budowa Aquaparku przy ul. Wilanowskiej we Wrocławiu

wykres


Już w czerwcu wrocławianie będą mogli skorzystać z uroków Aquaparku na Brochowie, z kolei do końca 2023 roku powstanie kolejny taki obiekt – tym razem na wrocławskim Zakrzowie, przy ulicy Wilanowskiej. Dziś wbito pierwsze łopaty, czym oficjalnie rozpoczęto prace nad nowym obiektem.


Przetarg na wyłonienie wykonawcy kolejnego Aquaparku we Wrocławiu podpisano w styczniu tego roku, związując się umową z konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z o.o. Przez ostatnie miesiące trwały prace projektowe, które uwzględniały także zagospodarowanie przestrzeni wokół nowego basenu – bliźniaczego obiektu do tego, który niebawem zostanie otwarty na Brochowie.


– Bardzo się cieszę, że za nami wszelkie formalności związane z rozpoczęciem budowy kolejnego Aquaparku we Wrocławiu i dziś oficjalnie możemy wbić pierwszą łopatę i rozpocząć prace budowlane. Obiekt, który powstanie tu w przyszłym roku, będzie w szczególności przydatny dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i naszych sąsiadów z gminy Długołęka. Oczywiście, nie zapominamy także o uczniach pobliskiej SP nr 44, którzy również w ramach zajęć będą korzystać z uroków nowo powstającego obiektu rekreacyjnego – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


W powstającym obiekcie poza wewnętrznym basenem sportowym o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basenem do nauki pływania, basenem z hydromasażem i basenem zewnętrznym, który będzie posiadał także część brodzikową (otwarty sezonowo), znajdziemy także infrastrukturę szatniową, łazienki, toalety, punkty gastronomiczne, ale także strefę fitness i strefę saunarium z sauną fińską, sauną parową oraz dwoma pokojami masażu i pomieszczeniem do wypoczynku.


wykres


– Niezmiernie cieszymy się, że zainteresowanie naszymi usługami rośnie, co stanowczo pokazuje frekwencja w Aquaparku przy ulicy Borowskiej. Już za kilkanaście dni uruchomimy kolejny obiekt – na wrocławskim Brochowie – a dziś jesteśmy świadkami historycznej chwili, bowiem oficjalnie rozpoczynamy proces budowy kolejnego basenu. Robimy wszystko, by spełnić oczekiwania mieszkańców i zapewnić im komfortowe warunki do korzystania z naszych obiektów. Mając już pewien know-how, jesteśmy przekonani, że przyszłoroczny termin oddania do użytku basenu przy ulicy Wilanowskiej będzie dotrzymany – dodaje prezes Wrocławskiego Parku Wodnego Grzegorz Kaliszczak.


Bliźniacza inwestycja do tej z Brochowa obejmie teren o powierzchni blisko 9,5 tys. m2, z czego 3 tys. m2 zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie znajdzie się 40 drzew oraz ok. 280 m2 krzewów i traw.


Co ważne, przed Aquaparkiem powstanie także parking o powierzchni 1700 m2 z 57 miejscami postojowymi oraz 2 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 88 miejscami postojowymi dla rowerów.


Obiekt sportowo-rekreacyjny przy ulicy Wilanowskiej 31 będzie niezwykle zaawansowany technologicznie, wykazując rozwiązania przyjazne środowisku. Będzie niskoemisyjny i zasilany zieloną energią, czerpiąc ją z techniki solarnej.


– Technologicznie obiekt ma być nisko energochłonny i wyposażony w system kogeneracji, czyli odzysku wód popłucznych i wód opadowych, które będą przefiltrowywane i używane do misek ustępowych oraz do podlewania zieleni wokół inwestycji. Również w zakresie automatyki i zarządzania obiektem, inwestycja przy Wilanowskiej będzie stanowiła wzorzec proekologicznych i niskokosztowych rozwiązań – dodaje Grzegorz Kaliszczak.


Po uroczystym przekazaniu terenu wykonawcy – konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z. o.o – prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego Grzegorz Kaliszczak oraz przedstawiciel wykonawcy wbili pierwsze łopaty, czym oficjalnie rozpoczęli prace nad nowym obiektem.


Zgodnie z umową wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 18 miesięcy, a jej koszt szacowany jest na 40 mln zł netto.


Źródło: Bank Pekao SA

08.06.2022


Tagi: Aquapark, Zakrzów


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...