QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Północne wybrzeże Costa Blanca – śródziemnomorska gastronomia z gwiazdką Michelina

wykres


  • Wspólnota autonomiczna Walencji w Hiszpanii liczy 20 restauracji z gwiazdką Michelina. Dziewięć z nich znajduje się w prowincji Alicante, gdzie mieści się północne wybrzeże Costa Blanca.

  • Polacy coraz częściej wybierają tę część wybrzeża śródziemnomorskiego ze względu na jego bogactwo gastronomiczne oraz jedną z jego głównych atrakcji turystycznych – winiarstwo.

  • Północne wybrzeże Costa Blanca w Alicante oddalone jest o 3 godziny lotu samolotem z Warszawy i Krakowa oraz stanowi trzeci pod względem częstotliwości wyboru cel podróży do Hiszpanii dla Polaków wybierających się za granicę.

Polscy obywatele nadal wybierają plaże regionu Walencji jako główny cel turystyczny, mieszkaniowy, a także gastronomiczny. Według danych oferowanych przez Urząd statystyczny prowincji Alicante w momencie dokonywania wyboru miejsca zamieszkania turyści wybierają północne wybrzeże Costa Blanca, wyróżniając miejscowości, takie jak, Calpe lub Dénia, spośród innych na wybrzeżu. Dokładnie w Dénia, miejscowości rybackiej o kluczowym znaczeniu na hiszpańskiej mapie, znajduje się jedna z najbardziej uznanych restauracji świata, która posiada aż trzy gwiazdki Michelina.


Polska społeczność znana jest z zamiłowania do gastronomii i wysokich temperatur. Dlatego nie przez przypadek tylko w prowincji Alicante usytuowanych jest 9 z 20 lokali z gwiazdką Michelina zlokalizowanych na tych śródziemnomorskich plażach – restauracji odwiedzanych przez obywateli polskich i europejskich podczas wszystkich miesięcy w roku. W ten sposób 20 restauracji Michelina w okolicy łączy dania o historycznym pochodzeniu z najnowocześniejszą awangardą.


Te typowe potrawy wykonane z lokalnych składników najwyższej jakości (sezonowych warzyw, wszelkiego rodzaju ryżu lub mięsa, między innymi takiego jak królik i baranina), sprawiają że północne wybrzeże Costa Blanca staje się śródziemnomorską enklawą-punktem odniesienia w branży kulinarnej.


wykresTurystyka winiarska i pasjonująca lokalna gastronomia: obudzenie zmysłów


Według danych oferowanych przez Agencję konkurencyjności firm (Agecia para la Competividad de la Empresa),wzrost spożycia wina wśród Polaków jest ewidentny, to dlatego, że lokalna produkcja wina jest w Polsce znikoma, a import z zagranicy (między innymi win hiszpańskich) jest stały. Region autonomiczny Walencji, gdzie znajduje się północne wybrzeże Costa Blanca, oferuje wieloletnie dziedzictwo związane z tradycją winiarską; to dlatego, mieszkając w tym regionie, otrzymujemy dużą szansę na odkrywanie jego zakątków poprzez zmysły smaku i zapachu.


W tym kontekście wybrzeże Alicante oferuje doskonałą ofertę win z oznaczeniem Denominación de Origen (również typu Moscatel i słodkich likierów), które można łączyć z dużą różnorodnością dań tradycyjnych, takich jak Arròs al forn, paella z owocami morza lub kurczakiem i królikiem.


Północne wybrzeże Costa Blanca to wymarzona opcja dla polskiego obywatela


Dzięki lokalnej kulturze (gastronomicznej i winiarskiej), Polacy decydujący się na zamieszkanie w tej okolicy będą mogli eksplorować tajemnice turystyki winiarskiej, dzięki różnorodności tras winnic i winiarni tego regionu.Wśród nich wyróżniają się trasy winnic Alicante lub Marina Alta, znajdujące się tylko kilka kilometrów od miasta. Z tego względu, coraz więcej podróżujących z Polski, zarówno pojedynczo, jak i z rodzinami, wybiera na swoje miejsce zamieszkania miejscowości na północnym wybrzeżu Costa Blanca, dowiedziawszy się o nim dzięki uznanej firmie deweloperskiej VAPF (ponad 59 lat doświadczenia).


Firma z serca swojej siedziby wyjaśnia, że „coraz więcej podróżnych z Polski planuje kupno willi lub apartamentu, jako inwestycji, w okolicy.’’ W ten sposób, celem firmy jest oferowanie spersonalizowanej obsługi klienta z Polski, 24 h na dobę w języku ojczystym ze zintegrowanym doradztwem dotyczącym każdej usługi związanej z nieruchomością.


Przyjemna temperatura panująca w okolicy przez cały rok, razem z lokalną gastronomią i turystyką winiarską, sprawiają że północne wybrzeże Costa Blanca jest pożądanym miejscem do zamieszkania, nie tylko na czas wakacji, ale przez 12 miesięcy w roku.


Co więcej, w dniach od 13 do 16 czerwca Grupa VAPF przyjedzie do Polski, aby zaprezentować swoje ekskluzywne mieszkania i wille na zamówienie. W Gdańsku - 13 czerwca, w Warszawie - 14 czerwca, a w Krakowie - 15 i 16 czerwca. Umów się na spotkanie i odkryj ekskluzywne nieruchomości VAPF w Hiszpanii.


Zarezerwuj termin przez telefon lub whatsapp +34 605 177 446Źródło: Sobre Grupo VAPF

06.06.2022


Tagi: Costa Blanca, wypoczynek


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...