QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Północne wybrzeże Costa Blanca – śródziemnomorska gastronomia z gwiazdką Michelina

wykres


  • Wspólnota autonomiczna Walencji w Hiszpanii liczy 20 restauracji z gwiazdką Michelina. Dziewięć z nich znajduje się w prowincji Alicante, gdzie mieści się północne wybrzeże Costa Blanca.

  • Polacy coraz częściej wybierają tę część wybrzeża śródziemnomorskiego ze względu na jego bogactwo gastronomiczne oraz jedną z jego głównych atrakcji turystycznych – winiarstwo.

  • Północne wybrzeże Costa Blanca w Alicante oddalone jest o 3 godziny lotu samolotem z Warszawy i Krakowa oraz stanowi trzeci pod względem częstotliwości wyboru cel podróży do Hiszpanii dla Polaków wybierających się za granicę.

Polscy obywatele nadal wybierają plaże regionu Walencji jako główny cel turystyczny, mieszkaniowy, a także gastronomiczny. Według danych oferowanych przez Urząd statystyczny prowincji Alicante w momencie dokonywania wyboru miejsca zamieszkania turyści wybierają północne wybrzeże Costa Blanca, wyróżniając miejscowości, takie jak, Calpe lub Dénia, spośród innych na wybrzeżu. Dokładnie w Dénia, miejscowości rybackiej o kluczowym znaczeniu na hiszpańskiej mapie, znajduje się jedna z najbardziej uznanych restauracji świata, która posiada aż trzy gwiazdki Michelina.


Polska społeczność znana jest z zamiłowania do gastronomii i wysokich temperatur. Dlatego nie przez przypadek tylko w prowincji Alicante usytuowanych jest 9 z 20 lokali z gwiazdką Michelina zlokalizowanych na tych śródziemnomorskich plażach – restauracji odwiedzanych przez obywateli polskich i europejskich podczas wszystkich miesięcy w roku. W ten sposób 20 restauracji Michelina w okolicy łączy dania o historycznym pochodzeniu z najnowocześniejszą awangardą.


Te typowe potrawy wykonane z lokalnych składników najwyższej jakości (sezonowych warzyw, wszelkiego rodzaju ryżu lub mięsa, między innymi takiego jak królik i baranina), sprawiają że północne wybrzeże Costa Blanca staje się śródziemnomorską enklawą-punktem odniesienia w branży kulinarnej.


wykresTurystyka winiarska i pasjonująca lokalna gastronomia: obudzenie zmysłów


Według danych oferowanych przez Agencję konkurencyjności firm (Agecia para la Competividad de la Empresa),wzrost spożycia wina wśród Polaków jest ewidentny, to dlatego, że lokalna produkcja wina jest w Polsce znikoma, a import z zagranicy (między innymi win hiszpańskich) jest stały. Region autonomiczny Walencji, gdzie znajduje się północne wybrzeże Costa Blanca, oferuje wieloletnie dziedzictwo związane z tradycją winiarską; to dlatego, mieszkając w tym regionie, otrzymujemy dużą szansę na odkrywanie jego zakątków poprzez zmysły smaku i zapachu.


W tym kontekście wybrzeże Alicante oferuje doskonałą ofertę win z oznaczeniem Denominación de Origen (również typu Moscatel i słodkich likierów), które można łączyć z dużą różnorodnością dań tradycyjnych, takich jak Arròs al forn, paella z owocami morza lub kurczakiem i królikiem.


Północne wybrzeże Costa Blanca to wymarzona opcja dla polskiego obywatela


Dzięki lokalnej kulturze (gastronomicznej i winiarskiej), Polacy decydujący się na zamieszkanie w tej okolicy będą mogli eksplorować tajemnice turystyki winiarskiej, dzięki różnorodności tras winnic i winiarni tego regionu.Wśród nich wyróżniają się trasy winnic Alicante lub Marina Alta, znajdujące się tylko kilka kilometrów od miasta. Z tego względu, coraz więcej podróżujących z Polski, zarówno pojedynczo, jak i z rodzinami, wybiera na swoje miejsce zamieszkania miejscowości na północnym wybrzeżu Costa Blanca, dowiedziawszy się o nim dzięki uznanej firmie deweloperskiej VAPF (ponad 59 lat doświadczenia).


Firma z serca swojej siedziby wyjaśnia, że „coraz więcej podróżnych z Polski planuje kupno willi lub apartamentu, jako inwestycji, w okolicy.’’ W ten sposób, celem firmy jest oferowanie spersonalizowanej obsługi klienta z Polski, 24 h na dobę w języku ojczystym ze zintegrowanym doradztwem dotyczącym każdej usługi związanej z nieruchomością.


Przyjemna temperatura panująca w okolicy przez cały rok, razem z lokalną gastronomią i turystyką winiarską, sprawiają że północne wybrzeże Costa Blanca jest pożądanym miejscem do zamieszkania, nie tylko na czas wakacji, ale przez 12 miesięcy w roku.


Co więcej, w dniach od 13 do 16 czerwca Grupa VAPF przyjedzie do Polski, aby zaprezentować swoje ekskluzywne mieszkania i wille na zamówienie. W Gdańsku - 13 czerwca, w Warszawie - 14 czerwca, a w Krakowie - 15 i 16 czerwca. Umów się na spotkanie i odkryj ekskluzywne nieruchomości VAPF w Hiszpanii.


Zarezerwuj termin przez telefon lub whatsapp +34 605 177 446Źródło: Sobre Grupo VAPF

06.06.2022


Tagi: Costa Blanca, wypoczynek


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...