QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Oszuści udoskonalili metody wyłudzania pieniędzy od Polaków mających rodziny w USAAby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów. Za dodatkowe pieniądze oszust obiecuje, że nie powiadomi innych osób, że im także należy się część spadku.


- Od stycznia mamy coraz więcej telefonów dotyczących podatku od spadków po krewnych w USA, dzwonią najczęściej osoby starsze i pytają jak długo po zapłaceniu podatku w USA będą jeszcze czekać na wypłacenie spadku – mówi Joanna Pluta z kancelarii Baran&Pluta. - Pytanie takie jest o tyle zaskakujące, że w USA nie ma powszechnego podatku od spadków. Podatkiem federalnym opodatkowane są dopiero spadki powyżej 11 mln dolarów, a od 2022 r. jest to kwota powyżej 12 mln USD.


Choć dzwonią do osób z różnych regionów Polski, to scenariusz wyłudzania pieniędzy jest taki sam. Ktoś informuje o otrzymaniu spadku w USA. Podczas rozmowy okazuje się, że ma bardzo dobre rozeznanie nawet o rodzinie o bardzo odległym stopniu pokrewieństwa.


Wiedza i research w wykonaniu przestępców spadkowych są ogromne. Spadkowiczów informowano, że podatki od spadku są w USA bardzo wysokie, aby zapłacić je w najniższej kwocie nie należy informować o tym ambasady.


Z telefonów do kancelarii Baran&Pluta wynika, że aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek Polacy wpłacali kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.


Zdarzało się tak, że po zapłacie pierwszej raty ponownie dzwonił „adwokat”, domagając się wpłaty kolejnej raty. Aby uwiarygodnić swoje oczekiwania finansowe przekazywał dodatkowe informacje o kolejnych osobach z rodziny obdarowanego, które także należą do grona spadkobierców.


Za dodatkowe pieniądze rzekomy pełnomocnik z USA obiecywał, że nie powiadomi innych osób, że im także należy się część spadku.


- Te osoby, które do nas dzwoniły wiedzą już, że nie otrzymają żadnego spadku, choć wpłaciły opłaty i podatki, dlatego że w USA nie ma podatków od spadków i darowizn – podsumowuje J.Pluta.Źródło: Marketnews24.pl

03.05.2022


Tagi: USA, rodziny, spadek, oszustwa


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...