QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

5 sposobów jak zaaranżować nowoczesne i modne biuro

Nowoczesne biuro to nie tylko biurka i fotele. To przede wszystkim dobrze zaprojektowane i pięknie urządzone wnętrza przyjazne do pracy, ale też do odpoczynku w ciągu dnia. Eksperci podkreślają, że nowoczesne biuro powinno dostosowywać się do pracownika, wspierając jego poczucie dobrostanu i komfortu. Przedstawiamy najnowsze trendy w aranżacji biura, odpowiadające na współczesne potrzeby.


1. Dyskretne przestrzenie do rozmów


wykres


Wygląd biura jest ważnym aspektem, który biorą pod uwagę potencjalni pracownicy przy wyborze firmy. Z tego powodu warto zadbać, aby środowisko pracy było również miejscem atrakcyjnym wizualnie i odpowiadało na potrzeby zmieniającego się świata.


W ostatnim czasie podróże biznesowe zastąpiły wideokonferencje. Stąd zapotrzebowanie w przestrzeni biurowej nie na duże sale konferencyjne, ale niewielkie przestrzenie do rozmów. W aranżacji nowoczesnego biura powinny również się znaleźć miejsca, w których można przeprowadzać wideokonferencje lub porozmawiać z klientem przez telefon bez gwaru w tle.


Trendem w open space’ach są booths, czyli małe kabiny przypominające budki telefoniczne, pozwalające na spokojną rozmowę. W biurze powinno się znaleźć jak najwięcej miękkich elementów lub paneli akustycznych, które absorbują i wygłuszają dźwięki.


2. Kolory w biurze


wykres


Zastanawiając się nad kolorystyką w open space, warto postawić na stonowane kolory, tak aby każdy czuł się w niej dobrze. Z kolei, nieco mocniejsze barwy można wykorzystać w poszczególnych strefach, na przykład w kuchni czy w strefie wypoczynkowej. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w aranżacji biura kolorów, które pojawiają się w logo firmy, na drukach reklamowych. Dzięki temu wszystko będzie wyglądać spójnie, a kolorystyka biura nawiąże do wartości, która dana barwa reprezentuje.


3. Natura w biurze, czyli trend biofilii


wykres


Kontakt z naturą i otoczenie zielenią łagodzi stres i pomaga w regeneracji. Dlatego również w aranżacji biura warto czerpać z dobrodziejstw biofilii, która polega na wprowadzaniu do naszego otoczenia przyjaznych kolorów, dźwięków, kształtów i naturalnych materiałów, nawiązujących do świata roślin. Trendem w przestrzeniach biurowych są zielone zakątki, w których oprócz roślin mogą pojawić się leżaki lub hamaki. W takiej przestrzeni pracownicy będą mogli szybko naładować akumulatory i zregenerować wzrok.


4. Strefa wypoczynkowa


wykres


Nie tylko rośliny i spokojne barwy umożliwiają wypoczynek, który jest kluczowy do zachowania efektywności w pracy. W biurze warto również wyznaczyć przestrzeń na strefę wypoczynkową dla pracowników. W takich miejscach powinny znaleźć się wygodne sofy modułowe, które można dowolnie komponować. Polecane są też worki wypełnione specjalnym granulatem, umożliwiające siedzenie w każdej pozycji. Modnym rozwiązaniem będą również osobne przestrzenie do wypoczynku, na przykład sala do jogi czy taras sprzyjający relaksowi.


5. Spersonalizowane miejsce pracy


wykres


W biurze spotyka się wiele osób o różnych upodobaniach, charakterach, czy przyzwyczajeniach do odmiennych stylów pracy. Dlatego też przestrzeń powinna być dostosowana do każdego - dla tych, którym nie przeszkadza hałas i dla tych, którzy lubią ciszę i spokój. Eksperci podkreślają, że dobrze zorganizowane biuro powinno mieć jasno wyznaczone strefy: inne do pracy w skupieniu, inne do intensywnej pracy zespołowej lub spotkań. Warto również zadbać o komfort pracownika. Stąd rosnące zainteresowanie na tzw. standing desks, czyli biura o regulowanej wysokości.


Zdjęcia i trendy w aranżacji nowoczesnego biura Westwing.


Źródło: Westwing

08.02.2022


Tagi: biuro, aranżacja, trendy


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...