QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Centrum handlowo-rozrywkowe Toruń Plaza

5 października odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego Toruń Plaza. Będzie to największy projekt tego typu w Toruniu oraz pierwszy, gdzie części handlowej będzie towarzyszyć rozbudowana oferta rozrywki z centrum zabaw i gier Fantasy Park i ośmiosalowym multipleksem Cinema City. Budowa ruszyła już w sierpniu, a otwarcie centrum jest planowane pod koniec 2011 roku.W historycznym miejscu, na terenie dawnego stadionu żużlowego Apatora, powstanie przestrzenny obiekt o nowoczesnej architekturze i aranżacji. Na 40 tysiącach mkw powierzchni handlowej pod wynajem (Gross Lettable Area: GLA) znajdzie się 140 sklepów, restauracje, kawiarnie, centrum kinowe i park rozrywki. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z podziemnego parkingu na 1100 miejsc.


Centrum stanie przy ulicy Broniewskiego, niedaleko Szosy Bydgoskiej, która łączy Toruń z Bydgoszczą. To jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych Torunia znajdujący się wśród gęstej zabudowy osiedli mieszkaniowych. Mieszkańcy całego miasta, a szczególnie jego zachodniej części oraz osoby dojeżdżające z okolicznych miejscowości do Torunia będą miały bezpośredni dostęp do unikalnej oferty nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego.


Generalnym Wykonawcą projektu jest firma KARMAR SA, należąca do Bouygues Batiment International – jednej z największych firm budowlanych na świecie. Firmy Plaza Centers i KARMAR SA współpracowały ze sobą przy realizacji wcześniejszej inwestycji dewelopera – centrum Zgorzelec Plaza. Autorami nowoczesnego, przykuwającego uwagę projektu, są architekci z krakowskiej pracowni IMB Asymetria.


O inwestorze:

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r.. Koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, a ostatnio również Indie.

Plaza Centers zrealizowała już 30 projektów. Kolejne 30 jest w trakcie realizacji. W Polsce firma zrealizowała 9 projektów, a kolejne 3 duże projekty handlowo-rozrywkowe powstaną w ciągu najbliższych 3 lat.

W 2010 Plaza Centers otworzyła 2 centra handlowo-rozrywkowe: w Zgorzelcu i Suwałkach oraz rozpoczęła kolejny – Toruń Plaza.

Od listopada 2006 Plaza Centers N.V. jest notowana na giełdzie w Londynie, a od października 2007 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Źródło: Plaza Centers

05.10.2010


Tagi: Plaza Centers, Toruń, Toruń Plaza, centra handlowo-rozrywkowe


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...