QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Hillwood ozpoczyna realizację projektu Industrial Park Poland koło Konina

wykres


Hillwood Polska uzyskał pozwolenie na budowę pierwszego budynku w projekcie Industrial Park Poland w gminie Stare Miasto k. Konina. Otwiera to nowy rozdział w historii gospodarczego rozwoju nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju.


W ramach Industrial Park Poland na 137 hektarach inwestor i deweloper Hillwood Polska planuje wybudować ponad 600 000 mkw. szytych na miarę obiektów logistyczno-przemysłowych o wysokości nawet 40 m.


Industrial Park Poland wyróżnia doskonała lokalizacja w sercu Europy, z dostępem do zmodernizowanej infrastruktury zapewniającej transport, w tym połączenia intermodalne. Terminal kolejowy znajduje się w odległości 10 km od Parku, a bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2 umożliwia swobodne dotarcie do lotnisk i najważniejszych portów morskich, takich jak porty w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie. Podpisana niedawno przez Hillwood umowa z Gminą Stare Miasto przewiduje rozbudowę istniejących oraz budowę dodatkowych dróg dojazdowych i rond wraz z pełnym zapleczem technicznym.


– Hillwood Industrial Park Poland umożliwia wybudowanie standardowych powierzchni magazynowych, a także dedykowanych obiektów w formule BTS (build-to-suit) i BTO (build-to-own). Realizując ten projekt, odpowiadamy na konkretne potrzeby firm z całego świata, które szukają alternatywy dla swoich obecnych lokalizacji i planują przenieść swoją działalność do Europy. We współpracy z Urzędem Miasta Konina i Gminą Stare Miasto projekt został zaprezentowany podczas branżowych targów w Dubaju oraz Monachium, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem firm z wielu rynków i sektorów gospodarki. Doskonały klimat inwestycyjny, dostęp do pracowników oraz oferta Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zapewniają szerokie wsparcie dla firm oraz korzystne ulgi podatkowe – podkreśla Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.


Strategicznym czynnikiem przy wyborze terenu pod tak dużą inwestycję jest korzystna kondycja rynku pracy, co potwierdzają dwa niezależnie przygotowane raporty agencji pracy: firmy Randstad „Konin on the map of Poland. Labour market overview” oraz Grupy Progress „Investment Potential of the Konin County”. W regionie zagwarantowany jest dostęp do techników i inżynierów, a także szkół gotowych do kształcenia kadr zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Z raportów wynika, że obecnie lokalnie można zatrudnić ok. 2500 osób. Szacuje się, że w związku z transformacją regionu z przemysłu wydobywczego na zielone technologie dla firm zlokalizowanych w parku dostępna będzie grupa ok. 4000 osób z szerokimi kompetencjami w przemyśle i produkcji.


– Teren przeznaczony pod tę inwestycję jest dobrze zlokalizowany i skomunikowany, daje bardzo duże możliwości zagospodarowania, a nawet uwzględnia możliwość produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Współpracujemy z inwestorami i uczelniami celem zapewnienia kształcenia kadr z odpowiednimi kwalifikacjami, dostosowujemy transport publiczny do potrzeb rynku, dbamy o jakość świadczonych usług. Gmina Stare Miasto to miejsce przychylne biznesowi i inwestorom. Naszą otwartość okazujemy przedsiębiorcom, na co dzień wspierając ich podczas wszystkich etapów procesu inwestycyjnego. Dzięki temu stworzyliśmy dobry klimat dla biznesu, który jest powszechnie znany i doceniany. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów realizacja projektu Hillwood Industrial Park Poland w takim kształcie jest możliwa – podsumowuje Dariusz Puchała, wójt gminy Stare Miasto.


Industrial Park Poland wyróżnia dostęp do mediów w ilościach spełniających wymagania zarówno firm logistycznych, jak i produkcyjnych. Ponadto tuż obok gruntu przygotowanego pod zabudowę logistyczno-produkcyjną powstanie farma fotowoltaiczna o planowanej mocy 180 MW, jej zasoby będą dostępne dla użytkowników Industrial Park Poland. Atende Industries, spółka technologiczna z grupy Atende, oraz Hillwood Polska podpisały list intencyjny w celu wspólnego działania na rzecz promocji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań dla energetyki obywatelskiej. Wspólnoty Energetyczne umożliwią dostarczanie użytkownikom energii wytworzonej z wykorzystaniem w dużej mierze lokalnych źródeł odnawialnych. Dzięki tego rodzaju działaniom do 2050 r. zrealizowane zostaną inwestycje zmierzające do osiągnięcia neutralności klimatycznej zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. Przyczynią się one do ochrony powietrza (a w konsekwencji klimatu) i znacząco obniżą rachunki członków wspólnot za energię elektryczną. Zielona energia będzie mogła być magazynowana i zużywana lokalnie w sposób zoptymalizowany.


Źródło: Hillwood Polska

25.12.2021


Tagi: Industrial Park Poland, gmina Stare Miasto, Konin


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...