QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Hillwood ozpoczyna realizację projektu Industrial Park Poland koło Konina

wykres


Hillwood Polska uzyskał pozwolenie na budowę pierwszego budynku w projekcie Industrial Park Poland w gminie Stare Miasto k. Konina. Otwiera to nowy rozdział w historii gospodarczego rozwoju nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju.


W ramach Industrial Park Poland na 137 hektarach inwestor i deweloper Hillwood Polska planuje wybudować ponad 600 000 mkw. szytych na miarę obiektów logistyczno-przemysłowych o wysokości nawet 40 m.


Industrial Park Poland wyróżnia doskonała lokalizacja w sercu Europy, z dostępem do zmodernizowanej infrastruktury zapewniającej transport, w tym połączenia intermodalne. Terminal kolejowy znajduje się w odległości 10 km od Parku, a bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2 umożliwia swobodne dotarcie do lotnisk i najważniejszych portów morskich, takich jak porty w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie. Podpisana niedawno przez Hillwood umowa z Gminą Stare Miasto przewiduje rozbudowę istniejących oraz budowę dodatkowych dróg dojazdowych i rond wraz z pełnym zapleczem technicznym.


– Hillwood Industrial Park Poland umożliwia wybudowanie standardowych powierzchni magazynowych, a także dedykowanych obiektów w formule BTS (build-to-suit) i BTO (build-to-own). Realizując ten projekt, odpowiadamy na konkretne potrzeby firm z całego świata, które szukają alternatywy dla swoich obecnych lokalizacji i planują przenieść swoją działalność do Europy. We współpracy z Urzędem Miasta Konina i Gminą Stare Miasto projekt został zaprezentowany podczas branżowych targów w Dubaju oraz Monachium, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem firm z wielu rynków i sektorów gospodarki. Doskonały klimat inwestycyjny, dostęp do pracowników oraz oferta Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zapewniają szerokie wsparcie dla firm oraz korzystne ulgi podatkowe – podkreśla Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.


Strategicznym czynnikiem przy wyborze terenu pod tak dużą inwestycję jest korzystna kondycja rynku pracy, co potwierdzają dwa niezależnie przygotowane raporty agencji pracy: firmy Randstad „Konin on the map of Poland. Labour market overview” oraz Grupy Progress „Investment Potential of the Konin County”. W regionie zagwarantowany jest dostęp do techników i inżynierów, a także szkół gotowych do kształcenia kadr zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Z raportów wynika, że obecnie lokalnie można zatrudnić ok. 2500 osób. Szacuje się, że w związku z transformacją regionu z przemysłu wydobywczego na zielone technologie dla firm zlokalizowanych w parku dostępna będzie grupa ok. 4000 osób z szerokimi kompetencjami w przemyśle i produkcji.


– Teren przeznaczony pod tę inwestycję jest dobrze zlokalizowany i skomunikowany, daje bardzo duże możliwości zagospodarowania, a nawet uwzględnia możliwość produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Współpracujemy z inwestorami i uczelniami celem zapewnienia kształcenia kadr z odpowiednimi kwalifikacjami, dostosowujemy transport publiczny do potrzeb rynku, dbamy o jakość świadczonych usług. Gmina Stare Miasto to miejsce przychylne biznesowi i inwestorom. Naszą otwartość okazujemy przedsiębiorcom, na co dzień wspierając ich podczas wszystkich etapów procesu inwestycyjnego. Dzięki temu stworzyliśmy dobry klimat dla biznesu, który jest powszechnie znany i doceniany. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów realizacja projektu Hillwood Industrial Park Poland w takim kształcie jest możliwa – podsumowuje Dariusz Puchała, wójt gminy Stare Miasto.


Industrial Park Poland wyróżnia dostęp do mediów w ilościach spełniających wymagania zarówno firm logistycznych, jak i produkcyjnych. Ponadto tuż obok gruntu przygotowanego pod zabudowę logistyczno-produkcyjną powstanie farma fotowoltaiczna o planowanej mocy 180 MW, jej zasoby będą dostępne dla użytkowników Industrial Park Poland. Atende Industries, spółka technologiczna z grupy Atende, oraz Hillwood Polska podpisały list intencyjny w celu wspólnego działania na rzecz promocji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań dla energetyki obywatelskiej. Wspólnoty Energetyczne umożliwią dostarczanie użytkownikom energii wytworzonej z wykorzystaniem w dużej mierze lokalnych źródeł odnawialnych. Dzięki tego rodzaju działaniom do 2050 r. zrealizowane zostaną inwestycje zmierzające do osiągnięcia neutralności klimatycznej zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. Przyczynią się one do ochrony powietrza (a w konsekwencji klimatu) i znacząco obniżą rachunki członków wspólnot za energię elektryczną. Zielona energia będzie mogła być magazynowana i zużywana lokalnie w sposób zoptymalizowany.


Źródło: Hillwood Polska

25.12.2021


Tagi: Industrial Park Poland, gmina Stare Miasto, Konin


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...