QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

@Home – najem długoterminowy w duchu skandynawskim na gdańskiej Zaspie

wykres


Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego wkracza na rynek budownictwa mieszkaniowego. @Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy, w której nowoczesne rozwiązania technologiczne idą w parze z oryginalnym designem i funkcjonalnym wyposażeniem lokali i części wspólnych. Równocześnie to jeden z najbardziej ekologicznie wzniesionych budynków mieszkalnych w Gdańsku.


@Home to pięciokondygnacyjna inwestycja wybudowana przy al. Rzeczypospolitej. W jej DNA wpisane są najnowsze trendy skandynawskiego budownictwa, co przekłada się zarówno na ciekawy design, ekologię jak i standard życia mieszkańców. Została tak zaprojektowana, aby doskonale współgrać przestrzennie z charakterystycznymi dla gdańskiej Zaspy zabudowaniami i wpisywać się w otoczenie zarówno pod względem skali, jak i bryły.


Co więcej, reprezentacyjną strefę wejścia, elewację, jak i przestrzenie wspólne @Home będą zdobiły grafiki wywodzącego się z Gdańska, uznanego w Polsce i na świecie artysty - muralisty, malarza, rzeźbiarza, twórcy instalacji artystycznych - Seikona. Budynek opatrzony inspirującą grafiką tworzy kolejną część niepowtarzalnej galerii malarstwa wielkoformatowego na Zaspie.


wykres


Najemcy, decydując się na zamieszkanie w @Home będą mogli żyć ze świadomością, że wybrali obiekt, który poprzez planowane i ściśle monitorowane procesy pozwala na znaczne ograniczenie wpływu budowy na środowisko naturalne. Przyjęty model powoduje skrócenie aż o połowę czasu realizacji budynku, co przekłada się na mniejszy hałas i uciążliwość dla sąsiedztwa.


Dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań istotne będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii powstania budynku, które pozwalają znacznie zredukować zużycie energii elektrycznej i surowców naturalnych, a ilość odpadów budowlanych i tzw. ślad węglowy są niższe nawet o 90%.


Zastosowane w obiekcie rozwiązania techniczne zmniejszają zapotrzebowanie na energię i zapewniają mieszkańcom nawet dwukrotnie większy względem norm komfort akustyczny.


Technologia prefabrykacji i budownictwa modułowego zastosowana przy budowie inwestycji dopracowywana jest od 80 lat, a w Skandynawii stanowi 80% rynku. Ten sposób realizacji pozwala w większym stopniu uniezależnić budynek od trudnych warunków atmosferycznych i zapewnić większy komfort życia jego mieszkańcom. W Japonii opisana technologia zyskuje na popularności z powodu wysokiej jakości i odporności na trzęsienia ziemi, jak również zmienne warunki hydrologiczne. Najwyższa jakość i w pełni kontrolowane standardy wykonania pozwalają również na budowę wysokościowców w tym systemie. Największym istniejącym już budynkiem jest londyński Ten Degrees, położony przy 101 George Street w dzielnicy Craydon. Jego wieże sięgają 44 i 38 pięter. Jednak już w 2023 roku tytułem lidera będzie mógł się poszczycić powstający w Singapurze Avenue South Residences, który ma sięgnąć aż 56 kondygnacji. Znajdą się w nim aż 1074 mieszkania.


Każdy z funkcjonalnie zaprojektowanych lokali @Home będzie w pełni wyposażony i umeblowany. Za wystrój wnętrz i części wspólnych odpowiedzialna jest pracownia Design Anatomy, która w swoim portfolio posiada nagrody za zrealizowane przestrzenie biurowe i rekreacyjne w ramach centrum biurowego Olivia Business Centre, wnętrza piętra widokowego Olivii Star czy centrum konferencyjno-eventowego na 34 piętrze tego budynku. Pracownia ma w swoim portfolio również realizację Olivii Garden, nagrodzonego prestiżową nagrodą CIJ Awards 2021 za najlepszy projekt architektury wnętrz w Polsce, wypełnionego egzotyczną roślinnością ogrodu, który od maja wita gości w Olivii Business Centre w Gdańsku.


wykres


Wnętrza inwestycji przy al. Rzeczypospolitej tworzą w centrum miasta przyjazne przestrzenie emanujące pozytywną energią – mówi Anna Branicka, architekt wnętrz Design Anatomy. Chcemy, żeby każdy poczuł się wyjątkowo w swojej własnej przystani, gdzie harmonijnie łączą się i uzupełniają estetyka, funkcjonalność i prostota. Całość utrzymujemy w skandynawskiej stylistyce, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach, łączących się z naturalnymi i ekologicznymi materiałami.


Architekci postawili na oryginalny design, komfort i zadbali o detale, które zapewnią wysoki standard życia: Posadzki i fragmenty ścian w ciepłym kolorze drewna zestawiamy z naturalnym betonem i bielą ścian. Dzięki temu stanowią neutralne tło, które uzupełnione zostało miękkimi, kolorowymi tkaninami, tworząc przestrzeń o wyjątkowo domowym charakterze. Tutaj każdy element odgrywa istotną rolę pod względem funkcjonalnym, począwszy od kompaktowych i ergonomicznych łazienek, w pełni wyposażonych aneksów kuchennych, aż po przestronne zabudowy meblowe, wieszaki i półki na ścianach. Wiele uwagi poświeciliśmy strefom sypialnym, dlatego znajdują się w nich odpowiednio wygodne łóżka i dodatkowe zasłony, które czynią tę strefę bardziej intymną. Wiemy, jak ważne jest światło dzienne, a więc obszerne okna zainspirowały nas do zaprojektowania szerokich parapetów w formie siedzisk z poduchami, które w ciągu dnia zapewniają relaks z widokiem za oknem oraz wspomagające naszą witalność, naturalne światło. Natomiast wieczorem oferują idealne miejsce do relaksu z książką czy pogaduszek z przyjaciółmi przy ciepłym świetle lampy i kubku herbaty.


wykres


Myśląc o komforcie życia, nawiązywaniu przyjaźni i budowaniu energetycznej społeczności, Architekci z Design Anatomy zadbali o przestrzenie wspólne w ogrodzie, wnętrzach, czy na zielonym dachu budynku. Co może się tu dziać? Sesja jogi czy seans kina letniego na tarasie? Relaks wśród zieleni w ogrodzie? Rozmowy o książce w strefie spotkań sąsiedzkich, którą odnalazłem na współdzielonym regale czy sesja planszówki w oczekiwaniu na rzeczy z pralni? Rozwiązania przyjęte w budynku będą inspirować i aktywizować. Zależało nam na nawiązaniu do wyjątkowej kreatywności i energii tak charakterystycznej dla Zaspy. Wpisując się w kreacje Seikona wlewające się do wnętrza budynku, postawiliśmy przy tym na swobodę i kreatywny luz, pozostawiając miejsce na działania zainicjowane przez samych mieszkańców. To pozwoli im poczuć się jeszcze bardziej u siebie – podkreśla Anna Branicka.


Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki, a część lokali na wyższych piętrach będzie posiadała balkony. Doskonałym dopełnieniem całości jest taras na dachu budynku i tarasy zlokalizowane na pośrednich kondygnacjach przeznaczone do użytku wszystkich Najemców. Będą to ciekawie zaaranżowane przestrzenie z meblami ogrodowymi i grafikami Seikona, więc z pewnością zapewnią doskonałe warunki do pracy lub wypoczynku w ciągu dnia, a wieczorem do organizacji letnich spotkań z sąsiadami czy najbliższymi. Przed budynkiem znajdą się miejsca na hulajnogi elektryczne oraz miejsce parkingowe dla pojazdów carsharingowych. W zamykanej i monitorowanej hali garażowej znajdują się m.in. rowerownia i pomieszczenia na dodatkowe rzeczy.


Wynajmowane lokale będą w pełni serwisowane, co odróżnia najem oferowany przez @Home od najmu indywidualnego. Dla najemców oznacza to przede wszystkim jednolity standard, stabilność umowy najmu, sprawną obsługę techniczną oraz komfort użytkowania lokalu, który ma swojego opiekuna dostępnego codziennie na miejscu. W @Home najemcy będą mogli liczyć na rozszerzenie możliwości, w stosunku do rynkowego standardu tego typu obiektów. - Chcąc zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość usług stworzyliśmy nasz produkt oraz profesjonalną spółkę operatorską w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów z branży nieruchomości, rynku najmu w Polsce i za granicą. Najemcy @Home będą mogli skorzystać z wygodnych rozwiązań systemowych, pomocy dedykowanego doradcy, czytelnych rozliczeń mediów, sprawnej obsługi technicznej i szerokiego zakresu usług uzupełniających, które łącznie mają szansę stać się naszym wyróżnikiem na rynku najmu instytucjonalnego. – dodaje Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży.


@Home jest realizowany i będzie zarządzany przez zespół osób, który stoi za sukcesem Olivia Business Centre i skieruje swoja ofertę do klientów indywidualnych w ramach najmu instytucjonalnego, jak i firm szukających mieszkań dla swoich pracowników. Lokale dedykowane są przede wszystkim młodym profesjonalistom w wieku około 25-40 lat, osobom aktywnym zawodowo oraz pracownikom licznych biurowców zlokalizowanych w biznesowym centrum Trójmiasta. Więcej szczegółów na temat udogodnień oraz pełna oferta zaprezentowane zostaną na stronie www.athomeliving.pl na początku 2022 roku.


Źródło: @Home

19.12.2021


Tagi: @Home, inwestycja mieszkaniowa, wynajem długoterminowy, Gdańsk, Zaspa


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...