QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Baxter finalizuje przejęcie firmy Hillrom i staje się globalnym liderem w branży medtech o wartości ok. 15 mld usd

wykres


Baxter International Inc. (NYSE:BAX), światowy lider w dziedzinie technologii medycznych, ogłosił 13 grudnia br. zakończenie procesu przejęcia firmy Hillrom. Firma Baxter zapłaciła 156,00 USD w gotówce za każdą znajdującą się w obrocie akcję zwykłą Hillrom, co dało cenę zakupu w wysokości 10,5 mld USD (na podstawie liczby akcji Hillrom w chwili zamknięcia). Uwzględniając przejęcie niespłaconych zobowiązań Hillrom, wartość transakcji wynosi około 12,5 mld USD.


- Połączenie firm Baxter i Hillrom otwiera kolejny etap naszej transformacji i daje potencjał na pozwalający nam jeszcze lepiej wspierać pacjentów, lekarzy, pracowników, udziałowców i inne społeczności, którym służymy na całym świecie - powiedział José (Joe) E. Almeida, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny firmy Baxter. - Integracja naszego uzupełniającego się portfolio wprowadza dodatkowe możliwości rozwoju na szerokim obszarze geograficznym. Dodatkowo otwiera nowe drogi do wykorzystania cyfrowych innowacji w dziedzinie zdrowia, skoncentrowanych na poprawie jakości opieki, obniżeniu kosztów i zwiększeniu wydajności pracy.


Połączenie jednoczy dwie wiodące organizacje z obszaru technologii medycznych we wspólnej wizji przekształcania opieki zdrowotnej i poprawy opieki nad pacjentami na całym świecie. Firma Baxter pomaga obecnie milionom pacjentów każdego dnia w domach, gabinetach lekarskich, ośrodkach opieki ambulatoryjnej i prawie wszystkich oddziałach szpitalnych. Firma planuje wykorzystać swoją silną pozycję na świecie, w tym infrastrukturę handlową i usługową, w celu rozszerzenia oferty produktów firm Hillrom i Welch Allyn na nowe rynki międzynarodowe, dzięki czemu wspólna oferta produktów i usług będzie dostępna dla jeszcze większej liczby pacjentów i usługodawców.


Firma Baxter ma również wyjątkową okazję do wprowadzania innowacji w nowych dziedzinach, które mają pomóc pracownikom ochrony zdrowia w zwiększeniu wydajności pracy i poprawie wyników leczenia. Bazując na łącznej bazie ponad dwóch milionów urządzeń medycznych zainstalowanych na całym świecie firma Baxter planuje wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie technologii łączności i integracji, cyfrowych rozwiązań zdrowotnych, wizualizacji i analizy danych, opracowywania terapii oraz monitorowania, do stworzenia połączonego systemu, który otacza pacjenta i jego zespół opieki.


- Połączenie firm stymuluje naszpotencjał tworzenia wartości dla pacjentów i klientów - powiedział Pan Almeida, - Czerpiemy energię dzięki sile, którą wnosimy jako zjednoczony zespół w naszej misji ratowania i podtrzymywania życia. Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc powitać naszych kolegów z Hillrom w firmie Baxter.


Obie firmy mają silne dziedzictwo jako jednostki społecznie odpowiedzialne. Każda firma zdobyła wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie różnorodności w miejscu pracy i odpowiedzialności korporacyjnej, a także za tworzenie środowiska, które wspiera i zachęca do osiągania wysokich wyników, szacunku dla jednostki i rozwoju zawodowego.


Nominacje na stanowiska kierownicze i w zarządzie


W związku z przejęciem firma Baxter ogłosiła następujące nominacje na stanowiska kierownicze i do zarządu.


Giuseppe Accogli, dotychczasowy starszy wiceprezes firmy Baxter i prezes na region Ameryki Płn. i Płd. oraz Globalnych Jednostek Biznesowych, został mianowany na nowo utworzone stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego. Pan Accogli pracuje w firmie Baxter od 14 lat, piastując stanowiska o coraz większym zakresie odpowiedzialności. Wcześniej pracował w firmie Medtronic plc, a także na stanowiskach związanych ze sprzedażą, produktami i marketingiem w firmie Tyco Healthcare, a następnie Covidien.


Ponadto, w związku z zamknięciem transakcji przejęcia, rada dyrektorów firmy Baxter powołała do zarządu panią Nancy M. Schlichting, emerytowaną prezes i dyrektor generalną Henry Ford Health System. Pani Schlichting była członkiem rady dyrektorów Hillrom. Obecnie pełni funkcję dyrektora Walgreens Boots Alliance, Encompass Health and Pear Therapeutics; wiceprzewodniczący zarządu systemu opieki zdrowotnej Uniwersytetu Duke; oraz powiernika Fundacji Kresge i Uniwersytetu Duke.


O firmie Baxter


Każdego dnia miliony pacjentów, opiekunów i świadczeniodawców usług medycznych korzystają z wiodącego portfolio produktów firmy Baxter przeznaczonych do diagnostyki, intensywnej opieki medycznej, leczenia chorób nerek, żywienia, szpitali i chirurgii stosowanych w domach pacjentów, szpitalach, gabinetach lekarskich i w innych placówkach opieki. Od 90 lat działamy na krytycznym skrzyżowaniu, gdzie innowacje, które ratują i podtrzymują życie, służą pacjentom i pracownikom ochrony zdrowia.. Dzięki produktom, cyfrowym rozwiązaniom zdrowotnym i terapiom dostępnym w ponad 100 krajach pracownicy firmy Baxter wykorzystują bogate dziedzictwo firmy w zakresie przełomowych osiągnięć medycznych, aby opracowywać kolejną generację innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opieki zdrowotnej.


Źródło: Baxter

17.12.2021


Tagi: Hillrom, przejęcie


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...