QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Baxter finalizuje przejęcie firmy Hillrom i staje się globalnym liderem w branży medtech o wartości ok. 15 mld usd

wykres


Baxter International Inc. (NYSE:BAX), światowy lider w dziedzinie technologii medycznych, ogłosił 13 grudnia br. zakończenie procesu przejęcia firmy Hillrom. Firma Baxter zapłaciła 156,00 USD w gotówce za każdą znajdującą się w obrocie akcję zwykłą Hillrom, co dało cenę zakupu w wysokości 10,5 mld USD (na podstawie liczby akcji Hillrom w chwili zamknięcia). Uwzględniając przejęcie niespłaconych zobowiązań Hillrom, wartość transakcji wynosi około 12,5 mld USD.


- Połączenie firm Baxter i Hillrom otwiera kolejny etap naszej transformacji i daje potencjał na pozwalający nam jeszcze lepiej wspierać pacjentów, lekarzy, pracowników, udziałowców i inne społeczności, którym służymy na całym świecie - powiedział José (Joe) E. Almeida, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny firmy Baxter. - Integracja naszego uzupełniającego się portfolio wprowadza dodatkowe możliwości rozwoju na szerokim obszarze geograficznym. Dodatkowo otwiera nowe drogi do wykorzystania cyfrowych innowacji w dziedzinie zdrowia, skoncentrowanych na poprawie jakości opieki, obniżeniu kosztów i zwiększeniu wydajności pracy.


Połączenie jednoczy dwie wiodące organizacje z obszaru technologii medycznych we wspólnej wizji przekształcania opieki zdrowotnej i poprawy opieki nad pacjentami na całym świecie. Firma Baxter pomaga obecnie milionom pacjentów każdego dnia w domach, gabinetach lekarskich, ośrodkach opieki ambulatoryjnej i prawie wszystkich oddziałach szpitalnych. Firma planuje wykorzystać swoją silną pozycję na świecie, w tym infrastrukturę handlową i usługową, w celu rozszerzenia oferty produktów firm Hillrom i Welch Allyn na nowe rynki międzynarodowe, dzięki czemu wspólna oferta produktów i usług będzie dostępna dla jeszcze większej liczby pacjentów i usługodawców.


Firma Baxter ma również wyjątkową okazję do wprowadzania innowacji w nowych dziedzinach, które mają pomóc pracownikom ochrony zdrowia w zwiększeniu wydajności pracy i poprawie wyników leczenia. Bazując na łącznej bazie ponad dwóch milionów urządzeń medycznych zainstalowanych na całym świecie firma Baxter planuje wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie technologii łączności i integracji, cyfrowych rozwiązań zdrowotnych, wizualizacji i analizy danych, opracowywania terapii oraz monitorowania, do stworzenia połączonego systemu, który otacza pacjenta i jego zespół opieki.


- Połączenie firm stymuluje naszpotencjał tworzenia wartości dla pacjentów i klientów - powiedział Pan Almeida, - Czerpiemy energię dzięki sile, którą wnosimy jako zjednoczony zespół w naszej misji ratowania i podtrzymywania życia. Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc powitać naszych kolegów z Hillrom w firmie Baxter.


Obie firmy mają silne dziedzictwo jako jednostki społecznie odpowiedzialne. Każda firma zdobyła wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie różnorodności w miejscu pracy i odpowiedzialności korporacyjnej, a także za tworzenie środowiska, które wspiera i zachęca do osiągania wysokich wyników, szacunku dla jednostki i rozwoju zawodowego.


Nominacje na stanowiska kierownicze i w zarządzie


W związku z przejęciem firma Baxter ogłosiła następujące nominacje na stanowiska kierownicze i do zarządu.


Giuseppe Accogli, dotychczasowy starszy wiceprezes firmy Baxter i prezes na region Ameryki Płn. i Płd. oraz Globalnych Jednostek Biznesowych, został mianowany na nowo utworzone stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego. Pan Accogli pracuje w firmie Baxter od 14 lat, piastując stanowiska o coraz większym zakresie odpowiedzialności. Wcześniej pracował w firmie Medtronic plc, a także na stanowiskach związanych ze sprzedażą, produktami i marketingiem w firmie Tyco Healthcare, a następnie Covidien.


Ponadto, w związku z zamknięciem transakcji przejęcia, rada dyrektorów firmy Baxter powołała do zarządu panią Nancy M. Schlichting, emerytowaną prezes i dyrektor generalną Henry Ford Health System. Pani Schlichting była członkiem rady dyrektorów Hillrom. Obecnie pełni funkcję dyrektora Walgreens Boots Alliance, Encompass Health and Pear Therapeutics; wiceprzewodniczący zarządu systemu opieki zdrowotnej Uniwersytetu Duke; oraz powiernika Fundacji Kresge i Uniwersytetu Duke.


O firmie Baxter


Każdego dnia miliony pacjentów, opiekunów i świadczeniodawców usług medycznych korzystają z wiodącego portfolio produktów firmy Baxter przeznaczonych do diagnostyki, intensywnej opieki medycznej, leczenia chorób nerek, żywienia, szpitali i chirurgii stosowanych w domach pacjentów, szpitalach, gabinetach lekarskich i w innych placówkach opieki. Od 90 lat działamy na krytycznym skrzyżowaniu, gdzie innowacje, które ratują i podtrzymują życie, służą pacjentom i pracownikom ochrony zdrowia.. Dzięki produktom, cyfrowym rozwiązaniom zdrowotnym i terapiom dostępnym w ponad 100 krajach pracownicy firmy Baxter wykorzystują bogate dziedzictwo firmy w zakresie przełomowych osiągnięć medycznych, aby opracowywać kolejną generację innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opieki zdrowotnej.


Źródło: Baxter

17.12.2021


Tagi: Hillrom, przejęcie


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

KINNARPS - MEBLE

foto

W marcu 2021 roku zostało oddane do użytku nowe biuro firmy Hochland Polska...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...