QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

ALDI otwiera 10. sklep we Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej

wykres


ALDI od dwóch lat realizuje przyspieszony plan rozwoju w Polsce, a już 15 grudnia otwarty zostanie 10. sklep ALDI w tym mieście, a 200. w Polsce! Sklep jest zlokalizowany przy ul. Zwycięskiej 5-7.


Dyskont dotychczas obecny był głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski, gdzie marka została dobrze przyjęta przez klientów. W tym roku, dzięki licznym otwarciom, posiada już sklepy we wszystkich województwach w Polsce. Tylko w grudniu ALDI otwiera 12 kolejnych sklepów. Sieć mocno pracuje nad ekspansją organiczną, podkreślając, że sklepy na własnych gruntach to fundament biznesu. Poza dużymi aglomeracjami marka chce zaistnieć także w nadmorskich miejscowościach turystycznych oraz mniejszych miastach. ALDI preferuje nieruchomości położone przy głównych ciągach komunikacyjnych, najlepiej blisko osiedli mieszkaniowych oraz działki o powierzchni ok. 5 000 mkw., na których można wybudować obiekt zgodny ze standardem działania ALDI. W ramach podnoszenia komfortu zakupowego, marka sukcesywnie co roku planuje gruntowne przebudowy mające na celu zmianę elewacji oraz wyposażenia sklepów, w tym powiększanie sali sprzedaży. Średnia powierzchnia sklepów wynosi ok. 1500 m2.


- Mamy obecnie dziewięć biur ekspansji w Polsce, chcemy rozwijać się w całym kraju. Przykładamy olbrzymią wagę, by przy zachowaniu wypracowanych najwyższych światowych standardów odpowiedzieć na lokalne potrzeby rynku zarówno w obszarze asortymentu, jakości obsługi jak i lokalizacji naszych sklepów. Jesteśmy sklepem codziennych zakupów, w którym wszystkie ulubione produkty klienci znajdują na wyciągnięcie ręki, każdego dnia. Ta zasada przyświeca nam także w doborze lokalizacji nowo otwieranych sklepów – niezmiennie kierujemy się tu komfortem klientów dbając o ich pozytywne doświadczenia zakupowe. Jesteśmy zainteresowani przejęciami dobrych, selektywnie wybranych lokalizacji i gotowi pod względem kapitałowym. Obserwujemy na bieżąco rynek i analizujemy każdą alternatywę – mówi Tomasz Gawlik, Dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji ALDI w Polsce.


Źródło: ALDI

13.12.2021


Tagi: sklep, Wrocław