QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Green Corner: nowy energooszczędny biurowiec w Warszawie

Green Corner będzie budynkiem biurowym klasy A, posiadającym 27 500 m kw powierzchni biurowych i handlowych, a oddanie do użytku planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2012 roku. Inwestorem jest Skanska Property Poland.Green Corner będzie posiadał będzie 7 kondygnacji naziemnych oraz 265 miejsc postojowych zlokalizowanych w parkingu podziemnym. W budynku znajdzie się także specjalny podziemny parking dla rowerów. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o.


W najbliższym czasie, na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej, rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy. W tym miesiącu rozpoczęła się także rewitalizacja ulicy Chłodnej, w trakcie której odnowiona zostanie zabytkowa jezdnia oraz powstaną nowe, szerokie chodniki, wraz z elementami małej architektury takimi jak stylowe latarnie i ławki.


Green Corner będzie pierwszym projektem firmy Skanska w Warszawie posiadającym platynowy certyfikat LEED. Oznacza to, że budynek powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, co zmniejszy jego wpływ na środowisko. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie mniejszego zużycia energii, wody i użycia bezpiecznych materiałów budowlanych.


LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego.


CB Richard Ellis została wybrana wyłącznym agentem do komercjalizacji projektu.


O inwestorze

Skanska Property Poland – obok Skanska Property Czech Republic i Skanska Property Hungary – jest jedną z firm tworzących grupę Skanska Commercial Development Europe, która koncentruje swoją działalność w głównych miastach Czech, Węgier, a od ponad 10 lat również Polski. Zrealizowane inwestycje firmy to między innymi pierwszy biurowiec w Polsce wyróżniony certyfikatem Komisji Europejskiej GreenBuilding - Deloitte House, kompleks obiektów biurowych Atrium przy Alei Jana Pawła II w Warszawie, Marynarska Point w Warszawie oraz Grunwaldzki Center we Wrocławiu. Wszystkie przyszłe inwestycje biurowe Skanska zostaną poddane certyfikacji zarówno GreenBuilding, jak i LEED, potwierdzającymi zgodność z zasadami zrównoważonego budownictwa, optymalne zużycie energii oraz zdrowe środowisko pracy. Skanska Property Poland jest częścią Grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa i rozwoju.


O CB Richard Ellis

Firma CB Richard Ellis, z siedzibą w Los Angeles, jest jedną z 500 najlepszych firm świata znajdujących się na listach sporządzonych przez magazyn Fortune oraz agencję ratingową Standard & Poor`s. To największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (biorąc pod uwagę wysokość dochodów w 2009 roku). CB Richard Ellis zatrudnia około 29.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CB Richard Ellis obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.


Źródło: CB Richard Ellis

06.10.2010


Tagi: CB Richard Ellis, Warszawa, biurowiec, Skanska, LEED, Green Corner


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...