QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Windows 11 - krok do przodu, który warto zrobić już dziś

wykres


W obecnych czasach trudno by było sobie wyobrazić życie bez sprzętu elektronicznego. Jednym z podstawowych urządzeń, które wdarły się przebojem do naszego codzienności, są różnego rodzaju komputery. Stały się one narzędziem pracy oraz źródłem rozrywki, dostępnym w prawie każdym polskim domu. Każdy komputer musi spełniać określone warunki techniczne, by móc działać bez zarzutu. Jedną z podstawowych spraw jest odpowiednio wydajny system operacyjny, dzięki któremu to skomplikowane urządzenie może działać na co dzień. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest niewątpliwie produkt firmy Microsoft, czyli znany powszechnie Windows. Ma on swoich zwolenników, ma i przeciwników ale nie zmienia to faktu, że jest widoczny w powszechnym użytkowaniu na każdym kroku. Obecnie na rynku pojawił się kolejny produkt oznaczony nazwą Windows 11.


Windows 11 Microsoft - przyszłość nadeszła


Wszyscy użytkownicy komputerów, którzy korzystają z produktu firmy Microsoft, jakim jest Windows, przyzwyczaili się do tego, że raz na jakiś czas pojawia się całościowy update Windowsa. Microsoft stara się zapewnić swoim klientom oraz klientkom coraz to oraz lepsze, nowe funkcje, dzięki którym korzystanie z komputerów staje się przyjemniejszą sprawą. Windows 11 Microsoft można nabyć bez wychodzenia z domu, np. na stronie: Windows 11. Microsoft nie przygotował tutaj szczególnej rewolucji, Windows 11 jest tak naprawdę lepszą wersją "dziesiątki". Windows 11 charakteryzuje się przede wszystkim ulepszeniem oraz ujednoliceniem interfejsu. Zmieniły się także niektóre aplikacje oraz elementy systemu. Jeśli jednak nasz Windows 10 działa bez zarzutu, to niekoniecznie musimy się od razu decydować na montaż update systemu. Choć docelowo Windows 11 stanie się systemem operacyjnym, na którym ostatecznie będziemy pracować w przyszłości.


Wymagania systemowe Windows 11 - o czym trzeba pamiętać?


Pamiętajmy o tym, że wymagania systemowe, a także wymagania sprzętowe mogą ulec zmianie, zwłaszcza jeśli w rachubę wchodzi nowy OS. Microsoft zaproponował nam system Windows 11, do którego obsługi niezbędny będzie Secure Boot oraz rozwiązanie techniczne znane jako TPM 2.0. Jeśli nasz sprzęt nie posiada tego typu udogodnień, system Windows 11 nie będzie mógł na nim pracować. Warto jednak się zastanowić nad montażem Windows 11 w przyszłości, gdyż jest on bardziej stabilny pod względem bezpieczeństwa. Na nowych komputerach oraz laptopach nie powinno być z tym żadnych problemów. Windows 11 Microsoft jest więc systemem przyszłości, na który z pewnością warto się przesiąść. Zaletą systemu Windows 11 jest także fakt, że jest on po prostu ładniejszy od 10. Windows 11 ma także ładniejszy oraz odświeżony panel Ustawienia, ale jeśli ktoś chce, to może nadal korzystać z panelu wcześniejszego od systemu Windows 11. Z pewnością funkcja ta sprawdzi się na wielu komputerach oraz przypadnie do gustu osobom, które korzystają z tych komputerów, np. w pracy lub w domu. W trakcie korzystania z eksploratora belka z opcjami modyfikuje się na bieżąco, dopasowując się do tego, co właśnie robimy korzystając z systemu Windows 11 Microsoft. System Windows 11 ułatwia, np. dzielenie ekranu na cztery części, co z pewnością sprawdzi się w praktyce.

Warto korzystać z systemu Windows 11 - im szybciej, tym lepiej


Proces modyfikacji oraz tworzenia nowych systemów, takich jak Windows 11 Microsoft, ma zawsze zwolenników oraz przeciwników. Wymaga on bowiem od użytkowników smartfonów, laptopów czy też komputerów otwartości na nowości jakie przynosi kolejny Windows. Najważniejsze jednak jest to, że zarówno gry, wideo czy też praca, którą będziemy na nim musieli wykonywać, powinny działać o wiele sprawniej oraz wydajniej. W menu Start można bardzo łatwo wyszukać plik po nazwie. Taka opcja wydaje się przemyślana i najmniej trudna do zastosowania. Jeśli więc zależy nam na sprawnym wyszukiwaniu plików, koniecznie powinniśmy zapamiętać ten komunikat i upowszechnić go w naszej firmie, itp. Każdy komu zależy na efektywnym połączeniu wiedzy z praktyką, powinien z tego skorzystać. Windows 11 Microsoft dotyczy także inna zmiana, która pozwala lepiej korzystać z takich funkcji jak Zdjęcia i Wycinanie. Znacznemu polepszeniu uległ także cały obszar Microsoft Store. Microsoft Store Edukacja Przedsiębiorstwo Deweloperzy, etc. wykonało dość duży skok jakościowy in plus w stosunku do rozwiązań rodem z Windows 10. Warto więc w systemie Windows szukać nowego. Microsoft Store Edukacja, np. będzie tego najlepszym przykładem. W nowym systemie Windows 11 nie ma tych problemów, które zdarzały się w Windows 10. Chodzi tutaj o potencjalne kłopoty z aktualizacją aplikacji, itp. Łatwiej nam będzie także korzystać z naszej Biblioteki, co pozwala na znalezienie interesujących nas treści, praktycznie na samym początku ich poszukiwań. Możemy także przyjąć, że jeśli dysponowaliśmy podzespołami, które działały na Windows 10, to podobnie powinny one działać na "jedenastce". Nowy Windows 11 z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, jeśli lubimy nowinki techniczne, warto zainstalować go jeszcze dziś.


Źródło: materiały prasowe

22.11.2021


Tagi: Windows 11


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...