QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Spółka joint venture Patron Capital i Trei Real Estate zainwestuje 140 mln euro w budowę parków handlowych

wykres


Patron Capital, paneuropejski inwestor instytucjonalny skupiający się na inwestycjach zabezpieczonych nieruchomościami, oraz Trei Real Estate, międzynarodowy deweloper i właściciel nieruchomości mieszkaniowych oraz handlowych, zrealizują i będą zarządzać od 15 do 20 parkami handlowymi w Polsce. Współpraca przebiegać będzie na mocy zawartej właśnie umowy joint venture i dotyczy obiektów marki Vendo Park.


Partnerzy planują zainwestować we wspólne przedsięwzięcie około 140 mln euro w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Patron posiada 75 procent udziałów w spółce joint venture, a Trei 25 procent. W przygotowaniu jest już pięć Vendo Parków. Pierwszy z nich powstaje w Chorzowie w województwie śląskim, a jego otwarcie planowane jest przed końcem IV kwartału 2021 r. Pozostałe cztery lokalizacje to Otwock, Łapy, Skarżysko-Kamienna i Siedlce.


- Ze względu na niezmiennie silne podstawy polskiego rynku oraz ewoluujące w kierunku wygodnych zakupów typu convenience preferencje konsumentów, utworzona spółka joint venture stanowi atrakcyjną szansę dla naszej strategii i wynika z wcześniejszych doświadczeń Patron w Polsce. Cieszymy się z możliwości współpracy z Trei i skorzystania z obecności dewelopera na rynku lokalnym, jak i jego rozległej sieci kontaktów oraz doświadczenia w sektorze parków handlowych. Wszystkie te atuty będą niezwykle cenne w trakcie realizacji naszego planu dla nowo utworzonego joint venture w nadchodzących latach - mówi Wiktor Lesinski, Dyrektor w Patron Capital.


- Wejście w spółkę joint venture z partnerem zewnętrznym stanowi ważny krok strategiczny na ścieżce rozwoju Trei. Wkrótce osiągniemy cel pięćdziesięciu Vendo Parków w naszym międzynarodowym portfolio w Polsce, Czechach i na Słowacji i wciąż widzimy potencjał do dalszego wzrostu na polskim rynku. Wspólne przedsięwzięcie z Patron Capital da nam możliwość zwiększenia tempa ekspansji i skalowania biznesu. W ciągu ostatnich lat zdaliśmy sobie również sprawę, że popyt na parki handlowe w mniejszych miastach w Polsce jest znacznie silniejszy niż początkowo zakładaliśmy - dodaje Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate.


Od 2013 r. firma Trei Real Estate oddała do użytku 27 Vendo Parków zlokalizowanych w Polsce, a plany dewelopera na 2021 r. obejmują budowę i otwarcie kolejnych ośmiu parków handlowych.


- W ciągu ostatnich kilku lat regularnie zwiększaliśmy wolumen Vendo Parków oddawanych do użytku w Polsce. Od 2018 r. do dziś niemal potroiliśmy liczbę nowo otwieranych projektów w skali roku. Do grudnia 2021 r., oprócz już dostarczonych obiektów w Zielonce, Myśliborzu, Koszalinie, Piekarach Śląskich, Oświęcimiu i Inowrocławiu, uruchomimy także Vendo Parki w Radzyminie i Chorzowie. Ten ostatni realizowany jest już w ramach joint venture z firmą Patron, a jego otwarcie planujemy jeszcze w tym miesiącu - komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.


Środki na sfinansowanie akwizycji pochodzą z niedawno zamkniętego przez Patron Capital Funduszu VI. Firma Avison Young Poland doradzała Patron Capital i Trei przy tej transakcji.


Patron posiada doświadczenie w ramach kilku cykli gospodarczych i różnych klas aktywów w Polsce, gdzie lokuje kapitał od ponad 17 lat. W 2005 r. inwestor zwiększył swoją ekspozycję na tutejszym rynku nieruchomości, stając się większościowym udziałowcem w Capital Park SA (obecnie w pełni wycofany z inwestycji). Ostatnio Patron nabył hotel Sheraton Grand Warsaw, a w 2020 r. rozszerzył swoją działalność na sektor logistyczny poprzez joint venture z wiodącym deweloperem 7R.


Źródło: Patron Capital i Trei Real Estate Poland

04.11.2021


Tagi: budowa parków handlowych, spółka joint venture, finansowanie


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...