QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Spółka joint venture Patron Capital i Trei Real Estate zainwestuje 140 mln euro w budowę parków handlowych

wykres


Patron Capital, paneuropejski inwestor instytucjonalny skupiający się na inwestycjach zabezpieczonych nieruchomościami, oraz Trei Real Estate, międzynarodowy deweloper i właściciel nieruchomości mieszkaniowych oraz handlowych, zrealizują i będą zarządzać od 15 do 20 parkami handlowymi w Polsce. Współpraca przebiegać będzie na mocy zawartej właśnie umowy joint venture i dotyczy obiektów marki Vendo Park.


Partnerzy planują zainwestować we wspólne przedsięwzięcie około 140 mln euro w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Patron posiada 75 procent udziałów w spółce joint venture, a Trei 25 procent. W przygotowaniu jest już pięć Vendo Parków. Pierwszy z nich powstaje w Chorzowie w województwie śląskim, a jego otwarcie planowane jest przed końcem IV kwartału 2021 r. Pozostałe cztery lokalizacje to Otwock, Łapy, Skarżysko-Kamienna i Siedlce.


- Ze względu na niezmiennie silne podstawy polskiego rynku oraz ewoluujące w kierunku wygodnych zakupów typu convenience preferencje konsumentów, utworzona spółka joint venture stanowi atrakcyjną szansę dla naszej strategii i wynika z wcześniejszych doświadczeń Patron w Polsce. Cieszymy się z możliwości współpracy z Trei i skorzystania z obecności dewelopera na rynku lokalnym, jak i jego rozległej sieci kontaktów oraz doświadczenia w sektorze parków handlowych. Wszystkie te atuty będą niezwykle cenne w trakcie realizacji naszego planu dla nowo utworzonego joint venture w nadchodzących latach - mówi Wiktor Lesinski, Dyrektor w Patron Capital.


- Wejście w spółkę joint venture z partnerem zewnętrznym stanowi ważny krok strategiczny na ścieżce rozwoju Trei. Wkrótce osiągniemy cel pięćdziesięciu Vendo Parków w naszym międzynarodowym portfolio w Polsce, Czechach i na Słowacji i wciąż widzimy potencjał do dalszego wzrostu na polskim rynku. Wspólne przedsięwzięcie z Patron Capital da nam możliwość zwiększenia tempa ekspansji i skalowania biznesu. W ciągu ostatnich lat zdaliśmy sobie również sprawę, że popyt na parki handlowe w mniejszych miastach w Polsce jest znacznie silniejszy niż początkowo zakładaliśmy - dodaje Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate.


Od 2013 r. firma Trei Real Estate oddała do użytku 27 Vendo Parków zlokalizowanych w Polsce, a plany dewelopera na 2021 r. obejmują budowę i otwarcie kolejnych ośmiu parków handlowych.


- W ciągu ostatnich kilku lat regularnie zwiększaliśmy wolumen Vendo Parków oddawanych do użytku w Polsce. Od 2018 r. do dziś niemal potroiliśmy liczbę nowo otwieranych projektów w skali roku. Do grudnia 2021 r., oprócz już dostarczonych obiektów w Zielonce, Myśliborzu, Koszalinie, Piekarach Śląskich, Oświęcimiu i Inowrocławiu, uruchomimy także Vendo Parki w Radzyminie i Chorzowie. Ten ostatni realizowany jest już w ramach joint venture z firmą Patron, a jego otwarcie planujemy jeszcze w tym miesiącu - komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.


Środki na sfinansowanie akwizycji pochodzą z niedawno zamkniętego przez Patron Capital Funduszu VI. Firma Avison Young Poland doradzała Patron Capital i Trei przy tej transakcji.


Patron posiada doświadczenie w ramach kilku cykli gospodarczych i różnych klas aktywów w Polsce, gdzie lokuje kapitał od ponad 17 lat. W 2005 r. inwestor zwiększył swoją ekspozycję na tutejszym rynku nieruchomości, stając się większościowym udziałowcem w Capital Park SA (obecnie w pełni wycofany z inwestycji). Ostatnio Patron nabył hotel Sheraton Grand Warsaw, a w 2020 r. rozszerzył swoją działalność na sektor logistyczny poprzez joint venture z wiodącym deweloperem 7R.


Źródło: Patron Capital i Trei Real Estate Poland

04.11.2021


Tagi: budowa parków handlowych, spółka joint venture, finansowanie


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...