QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

MERA Hotel & SPA w Sopocie

22 września br. w Sopocie, inwestor i deweloper SwedeCenter, członek grupy Inter IKEA uroczyście wmurował kamień węgielny pod centrum hotelowe z kompleksem spa - MERA Hotel & SPA. Według planów obiekt, o całkowitej powierzchni prawie 17 tys. m kw., zostanie oddany do użytku w I kwartale 2012 roku.Nowoczesny ośrodek MERA Hotel & SPA jest zlokalizowany w Sopocie, przy ul. Bitwy pod Płowcami 59, tuż przy szerokiej i piaszczystej plaży. Obiekt posiadać będzie 145 komfortowych pokoi, 36 gabinetów kosmetycznych i zabiegowych oraz 4 baseny, w tym jeden położony na hotelowym dachu. Za projekt hotelu odpowiedzialna jest firma DiM'84 House & City – studio architektoniczne Czesława Bieleckiego, a generalnym wykonawcą została spółka Warbud SA. Na operatora hotelu wybrano firmę The Legend Hotels & Spas.


Projekt, zgodnie z polityką SwedeCenter oraz normami obowiązującymi we wcześniejszych inwestycjach dewelopera, będzie oparty na proekologicznych rozwiązaniach. Wśród nich znajdą się: zielone tarasy na budynku, ekologiczny system gospodarowania wodą deszczową oraz innowacyjne systemy i instalacje energooszczędne. MERA Hotel & SPA to jeden z wielu obiektów realizowanych na terenie Polski. Wśród obecnie budowanych przez dewelopera projektów znajdują się: Business Garden – park biurowy oferujący ponad 90 000 m kw. powierzchni biurowej, hotelowej, konferencyjnej, handlowej i usługowej. Projekt składa się z 7 budynków zlokalizowanych na obszarze 6 hektarów, z których aż 60% stanowić będą tereny zielone. Inwestor, z uwagi na ekologiczne rozwiązania z systemami wodno i energooszczędnymi, systemy mikroklimatu wewnętrznego oraz staranny dobór materiałów konstrukcyjnych, ubiega się o certyfikat LEED. Projekt zlokalizowany jest przy głównej warszawskiej arterii miasta, ul. Żwirki i Wigury, w pobliżu Portu Lotniczego Okęcie.


O SwedeCenter

Firma SwedeCenter prowadzi działalność deweloperską na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. SwedeCenter działa w Polsce od początku lat 90. razem ze spółką macierzystą Polprop Holding w ramach grupy Inter IKEA. Firma ma w swoim portfolio wiele obiektów biurowych, w tym budynki SwedeCenter, University Business Centre I i II, N21 w Warszawie oraz Cracovia Business Center (tzw. Błękitek) w Krakowie. Inwestycje SwedeCenter wyróżnia doskonała lokalizacja oraz funkcjonalność i elastyczna w aranżacji powierzchnia biurowa. Firma prowadzi działalność na terenie głównych miast Polski.


Źródło: SwedeCenter

31.09.2010


Tagi: MERA Hotel & SPA, Sopot, SwedeCenter


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...