QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Park Biznesu Teofilów w Łodzi

Park Biznesu Teofilów, nowoczesna inwestycja biurowa w Łodzi oferująca atrakcyjne powierzchnie najmu dedykowane dla sektora BPO oraz usług, weszła w kolejny etap realizacji. Prace przy inwestycji, której pierwsza część zostanie ukończona w II kwartale 2011 roku, postępują zgodnie z planem.Kompleks biurowy powstaje w przemysłowej części łódzkiego osiedla Teofilów przy ulicy Traktorowej. Docelowo będzie się składał z czterech 9-kondygnacyjnych budynków klasy B+, oferujących najemcom łączną powierzchnię około 40 tys. m2.


W lutym 2010 roku uzyskano pozwolenie na budowę dwóch budynków biurowych. Budowa rozpoczęła się pod koniec kwietnia. W pierwszej fazie inwestycji powstaje budynek C o powierzchni najmu wynoszącej 8 727,5 m2. Na tym etapie planowane jest także zagospodarowanie terenu wokół biurowca, przez wykonanie dróg dojazdowych, chodników, nasadzeń oraz obiektów małej architektury. Część naziemna tego nowoczesnego obiektu klasy B+ będzie złożona z 9 kondygnacji – na parterze znajdą się lokale usługowe, natomiast na wyższych poziomach będą zlokalizowane pomieszczenia biurowe. Dodatkowe dwie podziemne kondygnacje zajmie parking na ponad 120 samochodów. Kolejnym etapem inwestycji będzie budynek D o podobnych parametrach do pierwszego obiektu.


Obecnie trwają prace konstrukcyjne przy budowie czwartej kondygnacji. Będzie to pierwsze piętro z ośmiu przewidzianych na powierzchnie biurowe. Doprowadzenie budynku C do surowego stanu zamkniętego planowane jest na koniec I kwartału 2011 roku. Prace wykończeniowe będą trwały do drugiej połowy 2011 roku. Park Biznesu Teofilów oferuje wysoką jakość wykonania, ponadstandardową wysokość użytkową biur – 3,20 m oraz niską stawkę najmu, dzięki czemu jest doskonałą propozycją dla firm z sektora BPO. Inwestycja należy do spółki celowej funduszu Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ.


O Parku Biznesu Teofilów:

Park Biznesu Teofilów to nowoczesna inwestycja biurowa w Łodzi oferująca atrakcyjne powierzchnie najmu dedykowane dla sektora BPO oraz usług. Docelowo kompleks będzie się składał z czterech 9-kondygnacyjnych budynków klasy B+, oferujących najemcom łączną powierzchnię około 40 tys. m2.

Pierwszy etap budowy zakłada oddanie do użytku budynku C. Planowane zakończenie budowy nastąpi w II kwartale 2011 roku. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 15 562,7 m2, z czego 4 996 m2 to część podziemna, a 10 566,7 m2 część naziemna. Budynek C oferuje najemcom 8 727,5 m2 powierzchni biurowej pod wynajem, usytuowanej na 8 kondygnacjach oraz 552,8 m2 powierzchni handlowo-usługowej znajdującej się na parterze.

Park Biznesu Teofilów położony jest w północno-zachodniej części miasta, przy ulicy Traktorowej, w sąsiedztwie ulicy Aleksandrowskiej stanowiącej jedną z głównych ulic miasta i zapewniającej szybki dojazd do centrum. W okolicy znajdują się lokalizacje takich firm jak Coca-Cola, Amcor Rentach, Cargo Forte, McLane Polska, UPS, oddziały banków (Pekao BP, Millennium) i firm ubezpieczeniowych (PZU), a także Urząd Skarbowy Dzielnicy Bałuty.


O Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ:

Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ jest drugim funduszem inwestycyjnym zamkniętym należącym do BZ WBK AIB TFI SA, który działa na polskim rynku nieruchomości. W maju 2008 roku przez subskrypcję certyfikatów fundusz zgromadził blisko 210 mln zł. Do momentu nabycia łódzkiej nieruchomości, fundusz zakupił już 3 obiekty: Galerię Łomża w Łomży, w części centrum handlowe Alfa Centrum w Olsztynie i nieruchomość biurową zlokalizowaną w Warszawie na ul. Okopowej 56. Proces budowy portfela funduszu zakończy się latem 2011 roku. Zarządzający funduszem stosują elastyczną strategię inwestycyjną, która umożliwia czerpanie zysków zarówno z wynajmu powierzchni gotowych budynków jak i budowy nowych obiektów. Kapitał inwestorów jest lokowany głównie w nieruchomości komercyjne (biurowce, galerie handlowe), które w opinii zarządzających funduszem charakteryzują się najlepszą relacją zysku do ryzyka.


Źródło: Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ

01.10.2010


Tagi: Park Biznesu Teofilów, Łódź, biura, Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...