QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Pierwsze pieniądze są już na kontach czerwcowych emerytów

wykres


ZUS zaczął wypłacać wyrównania emerytom czerwcowym. Na kontach osób, które na emeryturę przeszły w czerwcu pojawiają się dodatkowe środki. Na Dolnym Śląsku wyrównanie dostanie 1978. Pierwsze wypłaty zostały zrobione 1 i 5 października. Kolejna transza już jutro.


Dzięki noweli podpisanej przez prezydenta Zakład Ubezpieczeń Społecznych mógł przeliczyć ponownie emerytury i wypłacić je bez konieczności składania dodatkowych dokumentów przez zainteresowanych.


- Z nowego przeliczenia skorzysta kilkanaście tysięcy emerytów w całej Polsce. Tylko na Dolnym Śląsku przeliczonych zostało prawie 2 tysiące emerytur i rent – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca wyrównania w kilku terminach, czyli 1., 5., 6., 10., 15., 20., i 25. października.


- Kolejne wypłaty, czyli emerytury płacone od listopada będą uwzględniały to przeliczenie, czyli dla osób, które w czerwcu tego roku złożyły wnioski emerytalne będą wyższe – dodaje. Rzeczniczka zapewnia, ze świadczenia są przeliczane z tzw. Urzędu, czyli n nie wymagają żadnych wniosków ze strony klientów ZUS.


Ostatni podpis prezydenta łata także trwającą od dawna lukę czerwcową w emeryturach. Z powodu błędnych zapisów osoby, które przechodziły na emeryturę w czerwcu nie mogły liczyć na jedną kwartalną waloryzację świadczeń, która przysługiwała emerytom z pozostałych miesięcy.


Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

05.10.2021


Tagi: 14. emerytura