QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa handlowego - jak uniknąć bankructwa?

wykres


Czy Twoja firma ma problemy finansowe spowodowane na przykład pandemią? Jeśli tak, restrukturyzacja przedsiębiorstwa handlowego pozwoli Ci uniknąć bankructwa! Sprawdź, na czym polega i jakie korzyści daje restrukturyzacja.


1. Przedsiębiorstwa handlowe w dobie pandemii

2. Czym jest restrukturyzacja przedsiębiorstwa?

3. Czy restrukturyzacja się opłaca: otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego

4. Na czym polega uproszczona restrukturyzacja?


Jak w prosty sposób rozwiązać problemy finansowe firmy? Jak uniknąć bankructwa? Jeśli masz problemy finansowe i nie chcesz zamykać swojej działalności, skorzystaj z możliwości, jakie daje postępowanie restrukturyzacyjne. Tego rodzaju postępowanie sądowe wykorzystało do tej pory już wiele firm, którym przez pandemię groziło nawet bankructwo. Zanim jednak zdecydujesz się na postępowanie restrukturyzacyjne, sprawdź, czym właściwie jest i dlaczego się opłaca.


Przedsiębiorstwa handlowe w dobie pandemii


Pandemia spowodowała, że dochody wielu firm znacząco zmalały. Niektórym przedsiębiorstwom groziło nawet bankructwo. Aby odbić się z finansowego dna, warto skorzystać z postępowania sądowego, jakim jest restrukturyzacja. Dzięki temu rozwiązaniu możesz ustalić nowy plan spłaty Twoich zobowiązań i oddłużyć swoje przedsiębiorstwo redukując część zobowiązań.


Jeśli jesteś zainteresowany postępowaniem rekrutacyjnym, sprawdź koniecznie usługę, którą oferuje KPR Kancelaria Restrukturyzacyjna. Dzięki pomocy tego rodzaju nie tylko masz szansę na zredukowanie zadłużenia, ale i otrzymasz odpowiednią ochronę przeciwegzekucyjną, a wszystkie wypowiedzenia umów zostaną wstrzymane.


Czym jest restrukturyzacja przedsiębiorstwa?


Restrukturyzacja przedsiębiorstwa to postępowanie sądowe, które wykorzystuje się, aby uniknąć ogłoszenia bankructwa i upadłości. Restrukturyzacja wiąże się z zawarciem nowego układu z wierzycielami i – prosto rzecz ujmując – tym samym z zaproponowaniem nowego planu spłat zobowiązań. Ponadto otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego wiąże się także z zapewnieniem ochrony przeciwegzekucyjnej. Wszystkie wypowiedzenia umów, w tym także leasingowe, również zostaną wstrzymane.


Restrukturyzacja prowadzona jest w kilku postępowaniach. Wyszczególnia się między innymi postępowanie o zatwierdzenie układu, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe, postępowanie sanacyjne. Coraz większą popularnością cieszy się postępowanie sanacyjne, ponieważ poza zadaniem związanym z uniknięciem bankructwa, pomaga także uzdrowić sytuację gospodarczą zadłużonego przedsiębiorstwa. W tym przypadku prowadzi się odpowiednie działania sanacyjne zawarte w planie restrukturyzacyjnym.


Czy restrukturyzacja się opłaca: otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego


Postępowanie restrukturyzacyjne to opłacalne rozwiązanie, ponieważ pomaga uniknąć bankructwa i nierzadko ulepsza sytuację ekonomiczną danej firmy. Jedną z najważniejszych cech restrukturyzacji jest ochrona interesów wierzycieli. Oczywiście właściciel przedsiębiorstwa również dużo zyskuje! Poza brakiem konieczności ogłoszenia upadłości, firma ma zapewnioną ochronę przeciwegzekucyjną. Ponadto wstrzymane są wszystkie wypowiedzenia umów od wierzycieli. Zabezpieczenia tego rodzaju wchodzą w życie już w dniu otwarcia przyspieszonego postępowania układowego.


Na czym polega uproszczona restrukturyzacja?


Ze wszystkich postępowań restrukturyzacyjnych w dobie pandemii najczęstszym wyborem firm jest uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. W tego rodzaju postępowaniu doradca restrukturyzacyjny tworzy od podstaw cały tak zwany plan układowy. Następnie prowadzi głosowanie wśród wierzycieli oraz wszystkie działania związane z zawieszeniem postępowania egzekucyjnego. Jak widać warto znać podstawy postępowania restrukturyzacyjnego i wiedzieć, jak działa prawo restrukturyzacyjne. Ułatwi to prace przy zatwierdzeniu plany spłaty oraz pomoże się przygotować do otwarcia postępowania.


Źródło: materiały prasowe

03.10.2021


Tagi: firma, restrukturyzacja


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...