QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Tłumaczenia angielskie - dzięki nim świat jest na wyciągnięcie ręki

wykres


Pierwsze słowo, które człowiek wypowiedział na Księżycu, brzmiało „OK!”. Angielski to współczesna Lingua Franca (język światowy). Do komunikacji przyjął go handel międzynarodowy, kontrola ruchu lotniczego czy sport olimpijski. Posługują się nim badacze i naukowcy, uczniowie i studenci oraz podróżnicy. Tłumaczenia angielskiego sprawiają, że świat jest na wyciągnięcie ręki!


Tłumaczenia języka angielskiego


Wiedziałeś, że na świecie istnieje 7 139 języków? 40% z nich zagrożonych jest wyginięciem, ponieważ posługuje się nimi mniej niż 1000 użytkowników. Największe zagęszczenie języków ma Papua-Nowa Gwinea, tu badacze doliczyli się ich aż 840! Zainteresuje Cię na pewno, że ponad 50% ludzi zamieszkujących naszą planetę posługuje się zaledwie dwudziestoma trzema z nich!


Skupmy się na tych ostatnich danych. W rankingu Top 10 most spoken languages 2021 przygotowanym przez Ethnologue numerem 1. jest angielski! Ma 1,348 mld użytkowników. Tuż za współczesną Lingua Franca są chiński mandaryński (1,120 mld), hindi (600 mln), hiszpański (543 mln) i arabski (274 mln).


Na świecie żyje ponad 7,8 mld ludzi, a z tego ponad 1,348 mld posługuje się angielskim. Język ten ma oficjalny lub półoficjalny status w ponad 60 krajach. - Używają go astronauci, badacze literatury, marketingowcy, ludzie świata biznesu oraz uczniowie i studenci.


Tłumaczenia języka angielskiego to bardzo prosty sposób dotarcia do tych i wielu innych osób – podkreśla tłumacz języka angielskiego z biura tłumaczeń SuperTłumacz, które specjalizuje się w tłumaczeniach polsko-angielskich, także jako tłumacz online: https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-angielski/


Tłumacz online to ktoś, kto pomoże Ci zostać zauważonym w sieci


Australia, Botswana, Dominikana, Indie, Malta, Nigeria, Singapur, Trynidad i Tobago, Wielka Brytania, Zimbabwe – tłumaczenie polskie na angielskie słowa przydadzą Ci się niemal w każdym zakątku świata.


Warto na chwilę oderwać się od mapy i zwrócić swoje spojrzenie w kierunku rzeczywistości wirtualnej. Jak podaje Internet World Stats, wśród najczęściej używanych języków w cyberprzestrzeni są: angielski z 1,186 mld użytkowników, chiński (888 mln), hiszpański (363 mln), arabski (237 mln) i portugalski (171 mln).


Internet to miejsce, które jest naprawdę „atrakcyjne”, dla każdego, kto szuka odbiorców czy klientów. Dane z 2021 roku pokazują, że najwięcej użytkowników sieci jest w Azji (53,4%), potem w Europie (14,3%), Afryce (11,5%) i Ameryce Środkowej (9,6%). Dalej plasują się Ameryka Północna (6,7%) i Środkowy Wschód (3,9%). Ranking zamyka Oceania i Australia (0,6%).


Tłumacz polsko-angielski to ktoś, kto pomaga przedstawieniu się i zaprezentowaniu tego, co chcesz przekazać światu, odbiorcom, klientom czy czytelnikom w sieci. Dobry przekład to coś, co sprawi, że Twoja strona internetowa, blog czy sklep będzie widoczny w Internecie.


Tłumaczenia angielskiego. Pokonać bariery z Lingua Franca


Skąd w ogóle wzięło się pojęcie Lingua Franca? Takim terminem współcześnie określa się język, którego używa się do komunikacji na bardzo dużym obszarze geograficznym. Tak jak tłumacz tekstu z angielskiego na polski pozwala dotrzeć do ok. 39 mln Polek i Polaków, tak tłumacz na angielski sprawia, że świat jest na wyciągnięcie dłoni!


Warto jednak mieć świadomość, że termin Lingua Franca, właściwie język Franków, w przeszłości był językiem pidżynowym, którego w obrębie basenu Morza Śródziemnego używano w kontaktach handlowych i biznesowych.


Dawniej za Lingua Franca uznawane były: język sumeryjski, akadyjski, greka koine, łacina, francuski czy niemiecki.


Źródło: materiały prasowe

03.10.2021


Tagi: język angielski, tłumaczenia


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...