QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Czym grzeją Polacy? Ekogroszek bestsellerem

wykres


Jesień już się zadomowiła na dobre, a wraz z chłodniejszymi dniami rozpoczyna się także sezon grzewczy. Sprawdziliśmy, jak swoje domy ogrzewają użytkownicy Ceneo.pl i w jaki sposób zmieniały się trendy w ostatnich latach.


Wśród popularności materiałów opałowych mamy dwóch niekwestionowanych liderów. To ekogroszek i pellet drzewny. W 2021 pierwszy z nich ma 47-procentowy udział we wszystkich materiałach opałowych, a drugi może się pochwalić wynikiem 35%. W dalszej kolejności znalazły się brykiet (6%), węgiel (5%), biopaliwo (4%) i drewno (2%). Wniosek jest jeden – stawiamy na ekologiczny opał!


Wprawdzie w poprzednich latach ekogroszek i pellet drzewny również były najbardziej popularnymi materiałami opałowymi, ale ich udział w całości systematycznie rośnie. Głównie kosztem biopaliwa (13% w 2019 i 2020 roku) oraz drewna (12% w 2019 roku i 6% w 2020 roku).


Oprócz materiałów opałowych coraz większą popularnością cieszą się także kotły. Boom na rynku budowy domów jednorodzinnych, wymiana starych pieców oraz coraz większy wybór w sklepach internetowych, sprawiły, że co trzecia osoba, która jest zainteresowana w Ceneo.pl produktami z kategorii ogrzewanie, kierowała się właśnie w stronę kotłów. Wśród 10 najpopularniejszych produktów 9 pochodzi z tego segmentu. Ich udział stale rośnie – w 2019 i 2020 roku było ich 7/10. W tegorocznej czołówce znajdziemy m.in. kotły takich firm jak Junkers, Stalkot i Termet.


W Ceneo obserwujemy też, że Polacy coraz chętniej kupują produkty z kategorii ogrzewanie online. Popularność produktów rośnie nieprzerwanie, a w czasie szczytu (od lutego do kwietnia 2021 roku) dynamika wynosiła ponad 100%! Przy materiałach opałowych obserwowaliśmy nawet 200-procentowe wzrosty. Poza wspomnianymi dwoma kategoriami ponadprzeciętne wzrosty odnotowaliśmy również przy kominkach (w szczytowym momencie było to 137% rok do roku), pompach ciepła (131%) oraz przy grzejnikach i akcesoriach grzewczych (obie kategorie po 68%).


Na osobne zdanie zasługują systemy solarne. Szał na fotowoltaikę przełożył się również na zainteresowanie systemami w onlinie. Kolektory słoneczne wykorzystywane do ogrzewania odnotowały wzrosty na poziomie nawet 600%!


wykres


Źródło: Ceneo

29.09.2021


Tagi: ogrzewanie, paliwo, urządzenia, opał


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...