QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Czy są pieniądze na podwyżki w budżetówce?

wykres


Choć z oficjalnych przekazów słychać, że budżecie państwa jest nadwyżka – to eksperci są zdania, że taka sytuacja jest po prostu niemożliwa. Ponadto przewidywania są takie, że w najbliższych miesiącach rząd może mieć problem – zaczną się silne żądania płacowe, które będą również związane z gwałtownymi podwyżkami cen we wszystkich sektorach.


Wiadomo, że Polska nie jest w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. Wówczas prawda o sytuacji finansowej kraju może okazać się dramatyczna. Cała ta sytuacja jest spowodowana tym, że używa się w komunikatach zmanipulowanych danych – co może okazać się najbardziej niekorzystne dla rządzących. Jednak szczególnie ucierpią na tym oszczędności obywateli, dla których zabraknie pieniędzy na podwyżki – a należy przypomnieć, że w związku z inflacją ceny nadal będą rosły.


– Wiadomo, że jest bardzo duży deficyt w budżecie państwa. Rząd wydaje mnóstwo pieniędzy – a z drugiej strony w pewnych dziedzinach okazuje się skąpy. Mam wrażenie, że w tej sytuacji są dwa kluczowe elementy. Po pierwsze panuje chaos. Prawdą jest, że rząd wydał gigantyczny kapitał na walkę z pandemią. Jednak czy rzeczywiście dla chociażby ratowników medycznych nie znalazłyby się dodatkowe pieniądze? – powiedział serwisowi eNewsroom profesor Witold Orłowski, ekonomista.


– Nikt to po prostu nad tym nie panuje. W jednych miejscach wydaje się ogromne sumy, a w innych wręcz odwrotnie. Po drugie w tej chwili rząd pada ofiarą własnej propagandy. Przykładem może być to, że zamiast informować o rzeczywistej sytuacji finansowej rządzący opowiadają śmieszne historie o nadwyżkach w budżecie. Więc nie ma się co dziwić, że potem różne grupy zawodowe zastanawiają się – skoro jest aż tak dobrze, to czemu to właśnie na nich się oszczędza? Jest to bardzo trudna sytuacja. Mam wrażenie, że sytuacja budżetowa w Polsce jest znacznie gorsza, niż by się mogło wydawać. Rząd obawia się, że zaczną się silne żądania płacowe, które będą również związane z rekompensatą za inflację. Wówczas może się okazać, że jest bardzo ciężko z budżetem i finansami państwa. To jest właśnie cena – jaką się płaci za to, że panuje absurdalny i nieprawdziwy przekaz informacyjny – tłumaczy Orłowski.


Źródło: eNewsroomi

23.09.2021


Tagi: budżet państwa, wpływy, nadwyżka


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...