QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Condohotel Staybridge Suites należący do Intercontinental Hotels Group z konstrukcją sukcesu na przyszły rok

wykres


Na budowie Staybridge Suites - marki condohotelu należącej do jednej z największych sieci hotelowych na świecie – Intercontinental Hotels Group - zakończono prace konstrukcyjne. Obecnie trwają prace instalacyjne. Inwestowanie w condohotele zyskuje w Polsce na popularności dzięki stabilności rynku nieruchomości i rosnącej świadomości na temat funkcjonowania tego typu obiektów na polskim rynku.


Apartamenty należące do międzynarodowej sieci condohoteli Staybridge Suites, marki należącej do InterContinental Hotels Group®, powstają na warszawskim Ursynowie przy skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Puławskiej. To 15. nieruchomość Staybridge Suites w Europie. Obiekty funkcjonują już między innymi w Londynie i Sankt Petersburgu, a także w holenderskiej Hadze. InterContinental Hotels Group to jedna z największych sieci hotelowych na świecie. Jej sukces kreuje, m.in. 110 milionów klientów w programie lojalnościowym korzystających z hoteli znajdujących się w grupie renomowanego operatora.


wykres


W Polsce debiut marki Staybridge Suites – wraz z uruchomieniem obiektu w Warszawie – planowany jest na przyszły rok przez WIK Capital – franczyzobiorcę Intercontinental Hotels Group.


Konstrukcja budynku już powstała, obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych i wykańczanie dachu. Kolejny etap prac obejmie wykonanie elewacji i montaż okien. Hotel oferuje 193 pokoje o metrażach 20–60 m2. Dostępne będą przestronne studia oraz jedno- i dwupokojowe mieszkania z aneksami kuchennymi.


- W Staybridge Suites wdrażamy wiele rozwiązań opracowanych z myślą o komforcie gości i mieszkańców. Zależy nam, aby goście - zgodnie z misją cenionej na całym świecie grupy InterContinental Hotels Group - mieszkając poza domem, czuli się jak u siebie. Przestrzenie zaprojektowane zostały tak, aby tworzyć przyjazny klimat. Na terenie obiektu znajdą się między innymi strefa coworkingowa, restauracja, sklepik, a nawet pralnia. Kuchnie zostaną wyposażone w wysokiej jakości sprzęty codziennego użytku, pokoje będą przygotowane w najświeższych trendach związanych z wyposażeniem wnętrz. Wszyscy mieszkańcy będą mogli korzystać z udogodnień i atrakcji dostępnych w czterogwiazdkowej kategorii condohotelu – mówi Aleksander Kupcewicz, wspólnik WIK Capital, firmy, która wdraża Staybridge Suites na polskim rynku, świadcząc kompleksowe usługi związane z realizacją projektów hotelowych i condohotelowych.


Goście condohotelu mogą skorzystać z dwóch rodzajów najmu: krótko- lub długoterminowego. Staybridge Suites to dobry wybór dla turystów i osób podróżujących służbowo oraz dla wszystkich, którzy planują dłuższy pobyt w mieście.


Bliskość Lotniska Chopina, oddalonego o 15 minut jazdy samochodem, a także popularnych atrakcji turystycznych – Lasu Kabackiego, zespołu pałacowo-parkowego w Natolinie czy słynnego toru wyścigów konnych Służewiec – to niewątpliwy atut, decydujący o wyborze miejsca pobytu.


wykres


Mimo że otwarcie obiektu jest zaplanowane na IV kwartał 2022 r., sprzedana została już ponad połowa apartamentów.


Inwestorzy, decydując się na zakup lokalu w condohotelu, szukają bezpiecznych form inwestowania. Częstą praktyką jest przenoszenie swojego kapitału z giełdy albo lokat bankowych właśnie na rynek nieruchomości, uznawany obecnie w kraju za bardziej stabilny. Dzisiejsze trendy sprzyjają również inwestowaniu w condohotele. Więcej informacji o Staybridge Suites w Warszawie na https://staybridge.wikcapital.pl


- Polacy szukają korzystnych, a jednocześnie bezpiecznych inwestycji. Inwestowanie w condohotel spełnia oba te warunki. Inwestujący może liczyć na stabilny zysk z wynajmu, a dodatkowo ma więcej komfortu niż przy zaangażowaniu w tradycyjny wynajem mieszkania. Przewagą condohotelu jest to, że właściciele apartamentów nie muszą angażować się w bieżące zarządzanie nimi – za cały proces związany z wynajmem nieruchomości odpowiada firma zarządzająca – w tym wypadki WIK Capital. Ten argument przekonuje wielu, którzy chcą uniknąć ryzyka towarzyszącego prowadzeniu wynajmu na własną rękę – mówi Aleksander Kupcewicz.


- Zauważamy stały wzrost popularności inwestowania w condohotele. Dynamika sprzedaży naszych apartamentów przerosła nasze początkowe oczekiwania. Jako inwestor jesteśmy przekonani, że rynek ten będzie się cieszył coraz większym zainteresowaniem, wprost proporcjonalnym do rosnącej świadomości na temat funkcjonowania takich obiektów w Polsce – dodaje Aleksander Kupcewicz.


WIK Capital


WIK Capital to pierwsza w Polsce firma oferująca kompleksowy zakres usług związanych z realizacją projektów hotelowych, sprzedażą lokali hotelowych i zarządzaniem nimi.


Firmę tworzy zespół ekspertów z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku hotelowym i condohotelowym specjalizujący się w całościowym prowadzeniu procesów inwestycyjnych w modelu condo oraz zarządzaniu obiektem hotelowym. W prowadzeniu procesu inwestycyjnego zespół wykorzystuje kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji projektów w resortach nadmorskich w Kołobrzegu i Ustroniu Morskim, a także górskich w Szklarskiej Porębie i Zakopanem.


WIK Capital jest franczyzobiorcą światowych, znanych i cenionych marek hotelowych, w tym InterContinental Hotels Group oraz Louvre Hotels.


Strategia rozwoju Spółki zakłada poszerzanie portfela zarządzanych inwestycji w ramach realizacji kilkunastu projektów.


Firma zrealizowała już pierwszy projekt mieszkaniowo-hotelowy w Warszawie – Tulip Residence Targowa. W przygotowaniu znajdują się trzy obiekty: Staybridge Suites Warszawa-Ursynów, Laguna Beskidów w Żywcu oraz najnowsza inwestycja Spółki - hotel w Karkonoszach.


Planowane są kolejne inwestycje.


Źródło: WIK Capital

16.09.2021


Tagi: Condohotel Staybridge Suites, condohotel, nterContinental


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...