QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Akademik we Wrocławiu zmienia właściciela

wykres


Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnych Probuild Sp. z o.o. akademik z ok. 150 miejscami dla studentów, wraz z pozwoleniem na rozbudowę, które umożliwi podwojenie liczby miejsc. Budynek, oddany do użytku w 2019 roku, znajduje przy ul. Prusa 9 we Wrocławiu. Spółka sprzedała także nieruchomość niezabudowaną pozwalającą na realizacje projektu z ok. 500 łóżkami położoną również we Wrocławiu, w sąsiedztwie kampusu Wyższej Szkoły Bankowej. Przy transakcji doradzał zespół inwestycji mieszkaniowych i alternatywnych CBRE.


- Pierwszy zrealizowany etap projektu Probuild przy Prusa 9, pod marką LAS (Living & Studying), osiągnął niemal 100% obłożenia już w pierwszym semestrze działalności i utrzymywał podobny poziom również pomimo okoliczności wynikających z pandemii Covid-19. Jedocześnie już w pierwszym roku działalności nasz projekt stał się przedmiotem zainteresowania profesjonalnych podmiotów, poszukujących gotowego obiektu, który mógłby być dołączony do ich istniejącego portfela – mówi Jacek Trybusz, Prezes Zarządu Probuild.


Zakup projektu od Probuild to pierwsza inwestycja mieszkaniowa na polskim rynku zarówno dla Nuveen Real Estate jak Value One, Eagle JVCo. Portfel będzie obsługiwany przez Milestone, platformę mieszkań studenckich Value One.


Nowe akademiki powstają przy ulicach Prusa i Fabrycznej we Wrocławiu. Obiekty przy Prusa znajdują się w odległości 3 min. spaceru od Wydziału Architektury oraz ok. 15 min. od głównych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego. Bliskość centrum miasta zapewnia dobry dostęp do punktów komunikacyjnych oraz atrakcji. Z kolei projekt przy Fabrycznej zlokalizowany zostanie tuż przy Wyższej Szkole Bankowej, w odległości kilku minut od cieszącego się dużą popularnością akademika Student Depot. Przyczyni się tym samym do stworzenia tzw. Zachodniego Obszaru Nauki wzdłuż będącej na ukończeniu trasy tramwajowej do centrum i w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławskiego Parku Technologicznego.


Studenckie kwatery będą miały zróżnicowany charakter, umożliwiając zamieszkiwanie zarówno indywidualne jak i w pokojach wieloosobowych, w zależności od preferencji i możliwości finansowych mieszkańców. Wszystkie jednostki wyposażone są we własne łazienki i aneksy do przygotowywania posiłków. W budynkach przewidziano części wspólne.


Źródło: CBRE

02.08.2021


Tagi: akademik, ul. Prusa, Wrocław, sprzedaż


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...