QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Ranking Perspektyw 2021: dwa kierunki najlepsze w kraju, PWr w czołówce

wykres


Politechnika Wrocławska trzecią uczelnią techniczną w kraju i najlepszą na Dolnym Śląsku (trzynasty rok z rzędu!). Do tego dwa nasze kierunki: budownictwo oraz inżynieria chemiczna i procesowa okazały się najlepsze w Polsce. To wyniki rankingu szkół wyższych Fundacji Perspektywy za rok 2021. W ogólnym zestawieniu Politechnika Wrocławska utrzymała szóste miejsce.


Nasza uczelnia została także sklasyfikowana na szóstej lokacie w Polsce pod względem prestiżu akademickiego. Zajmujemy też pierwsze miejsce w kraju w liczbie programów studiów w języku obcym – mamy ich aż 63.


Jednocześnie ogłoszone zostały wyniki rankingu na najlepsze kierunki nauczania. Po raz siódmy na pierwszym miejscu znalazło się budownictwo na Politechnice Wrocławskiej. Pierwsze miejsce otrzymała także inżynieria chemiczna i procesowa.


Budownictwo to kierunek, na którym studenci uczą się m.in. tworzenia dokumentacji dla zadań inżynierskich o charakterze projektowym i wykonawczym, organizacji pracy oraz kierowania zespołami w firmie budowlanej czy technik komputerowych i nowoczesnych technologii w praktyce inżynierskiej.


– Postrzeganie tego kierunku przez społeczność akademicką w kraju jest oczywiście ważne, ale również mobilizuje do dalszej pracy. Budownictwo wyróżnia przede wszystkim różnorodność prowadzonych specjalności na studiach drugiego stopnia, aktualnie jest ich aż jedenaście 11. Nie ma w naszym kraju drugiej takiej oferty – mówi prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy PWr, były dziekan Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego.


Najwyżej oceniona została także inżyniera chemiczna, której na Politechnice Wrocławskiej uczymy na kierunku inżyniera chemiczna i procesowa. W ubiegłorocznym rankingu zajęła ona drugie miejsce.


Inżynieria chemiczna i procesowa to projektowanie zintegrowanych procesów i ciągów technologicznych oraz sterowaniem nimi. Dotyczy procesów występujących we wszystkich przemysłach przetwórczych, ale także wkracza obecnie w dziedzinę ochrony środowiska.


– Ten kierunek daje studentom bardzo duże możliwości rozwoju. Program kształcenia jest nowoczesny i dostosowany do potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego. Współpracujemy z przedsiębiorstwami z szeroko rozumianej branży chemicznej, w których nasi studenci odbywają praktyki, a potem też znajdują miejsce pracy. Na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa oferujemy także studia w języku angielskim, w tym w ramach programów międzynarodowych – mówi prof. Piotr Rutkowski, prodziekan ds. dydaktyki na Wydziale Chemicznym PWr.


Na drugim miejscu w zestawieniu kierunków znalazła się technologia chemiczna. Na trzecim miejscu sklasyfikowano sześć kierunków z PWr – elektrotechnikę, fizykę techniczną, górnictwo i geologię, mechanikę i budowę maszyn, informatykę oraz mechatronikę.


Rekrutacja na Politechnikę Wrocławską potrwa do 7 lipca. Tylko na pierwszym stopniu studiów przygotowaliśmy dla kandydatów 7248 miejsc.


Źródło: Politechnika Wrocławska

22.06.2021


Tagi: Ranking Perspektyw 2021, uczelnie wyższe