QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Budimex SA sprzedał spółkę Budimex Nieruchomości

wykres


Budimex SA podpisał finalną umowę sprzedaży Budimeksu Nieruchomości. Tym samym polski fundusz inwestycyjny Cornerstone Partners oraz czeska grupa deweloperska Crestyl przejęły pakiet całościowy spółki. Decyzja o sprzedaży została poprzedzona kilkumiesięcznym procesem przeglądu opcji strategicznych rozpoczętym w lipcu 2020 roku. To największe przejęcie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zrealizowane od wybuchu pandemii COVID-19. Nowy etap rozwoju spółki, to jednocześnie nowa nazwa – Spravia.


Celem właścicieli - Cornerstone Partners i Crestyl - jest stworzenie silnej grupy deweloperskiej, która w krótkim czasie stanie się krajowym liderem na rynku nieruchomości. Dzięki efektowi synergii, możliwe będzie wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w branży deweloperskiej i otwarcie się na nowe segmenty (premium i na wynajem - PRS). Jednocześnie głównym filarem działalności spółki pozostanie - jak dotychczas - budowa mieszkań deweloperskich na sprzedaż.


- Tak jak nazwa Budimex Nieruchomości jest synonimem wiarygodności i bezpieczeństwa, tak Spravia będzie dalszym tego potwierdzeniem – mówi Damian Kapitan, prezes zarządu. - W nazwie Spravia intuicyjnie wyczuwa się siłę, moc i sprawczość, czyli to, co niezbędne, aby każdy projekt został z sukcesem zrealizowany. To jednocześnie potwierdzenie naszego dotychczasowego hasła „dotrzymane obietnice”, które przecież od lat jest naszym DNA. Z tego słyniemy i z tego jesteśmy dumni. Dlatego nasze doświadczenie, kompetencje, profesjonalizm i odpowiedzialność społeczna pozostaną wartościami, które wciąż będziemy rozwijali. Oczywiście nie żegnamy się od razu ze starą nazwą. Przez najbliższy czas Spravii będzie towarzyszył Budimex Nieruchomości – dodaje prezes Kapitan.


Zmiany właścicielskie będą niezauważalne dla klientów. Obsługa oraz forma kontaktu będzie prowadzona na dotychczasowych zasadach. Podtrzymane zostają również wszystkie zobowiązania gwarancyjne i te związane z rękojmią.


Źródło: Budimex SA

14.06.2021


Tagi: Budimex Nieruchomości, transakcja, Spravia