QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Wyniki sprzedaży Ford Polska – maj 2021

wykres


Maj 2021 r. to kolejny, bardzo udany miesiąc dla Forda w Polsce. Marka sprzedała w tym okresie łącznie 2 740 nowych samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Oznacza to wzrost względem maja ubiegłego roku o 88,58%.


Po pięciu miesiącach 2021 roku Ford zajmuje w Polsce wysokie, czwarte miejsce wśród najchętniej wybieranych marek samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. W tym okresie sprzedaż nowych samochodów marki wyniosła 13 373 egzemplarze, czyli wzrosła o 66,39% względem analogicznego okresu 2020 roku. To największa procentowo zmiana wśród pięciu najpopularniejszych marek. Pozwoliła ona zwiększyć udział Forda w rynku z 4,91% do 5,79%.


W przypadku samochodów osobowych, marka nadal może pochwalić się znaczącym i stabilnym wzrostem. W maju nabywców znalazły 1 882 nowe samochody osobowe Forda, co oznacza przyrost względem maja 2020 r. o ponad 101%. W całym 2021 roku marka sprzedała 9 081 samochodów osobowych, co z kolei oznacza wzrost o 68,23%. Najważniejszy jest jednak wzrost udziału w rynku – obecnie wynosi on 4,55% w porównaniu do 3,75% w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Hitem marki pozostaje Focus, który w całym 2021 roku sprzedał się w ilości 2 467 egzemplarzy, co stanowi ponad 27% sprzedaży samochodów osobowych marki, ale doskonale radzą sobie także SUV-y Forda. W maju nowych nabywców znalazły 363 egzemplarze Forda Pumy, co jest zdecydowanie najlepszym miesięcznym wynikiem dla modelu w 2021 roku. W pierwszej piątce znalazła się również Kuga oraz EcoSport, a sprzedaż wszystkich modeli z TOP5 wzrosła względem maja 2020 roku o ponad 100%.


Ford doskonale radzi sobie także na rynku samochodów dostawczych. W maju nabywców znalazło 858 nowych samochodów Forda, co oznacza wzrost względem maja 2020 r. o 66%. Marka cały czas jest wiceliderem tego rynku, utrzymując udział w nim na poziomie 13%. W całym 2021 r. Ford sprzedał 4 292 sztuki samochodów dostawczych, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku o 62,6%.


Liderami wśród samochodów dostawczych marki pozostają Transit i Transit Custom, jednak w maju świetny wynik zanotował także Transit Connect, który sprzedał się w ilości 188 egzemplarzy – tylko o 6 mniej od Transita Customa. Oznacza to także drugie miejsce w segmencie kombivanów w maju 2021 roku. Wszystkie modele dostawcze zanotowały znaczący wzrost sprzedaży względem ubiegłego roku - w przypadku Transita Connecta i Transita Couriera przekraczający 100%.


W maju nabywców znalazło też 129 egzemplarzy Rangera, co w połączeniu z poprzednimi miesiącami, oznacza 583 sztuki sprzedane w całym 2021 roku. Warto zauważyć także, że model ma ogromny udział w segmencie pick-upów, wynoszący aż 40,54%.


Marka jest także zdecydowanym liderem rynku minibusów, od miesięcy sprzedając najwięcej takich pojazdów. W maju nowych nabywców znalazły 172 minibusy Forda, a w całym 2021 roku ich liczba wynosi już 906. Oznacza to wzrost o 110,21% względem analogicznego okresu ubiegłego roku i wzrost udziału w rynku o blisko 9 punktów procentowych - z 18,25% do 27,01%.


Źródło: Ford Polska

11.06.2021


Tagi: samochody, importer, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...